Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig "van értelme "szoptatni?

Meddig "van értelme "szoptatni?

Figyelt kérdés
kicsit hülyén tettem fel a kérdést-de arra gondolok,hogy ugye fél év után már mindenfélét eszik a baba-és vitaminokat megkapja máshonnan.ha nem a lelki oldalát nézzük,mi a jó időpont az elválasztáshoz?2éves korig nyilván nem szükséges-most egy éves a kislányom,este még szopik-és sajnos néha hajnalban is.jó,ha leszoktatom,vagy a fogzási időszakban még jó,ha cicizik(nagyon szenved tőle-csak ettől nyugodott meg éjjel,pedig nem tartom jó ötletnek az éjszakai evést.ti hogy csináltátok?kisfiam maga hagyta abba 15 hónaposan,de a kislányom nagyon ragaszkodó,anyás-éjjel sokszor keres,feláll,hangosan sir.
2014. aug. 11. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elso hat honap lényeges, sokan 3 évig ajánlják. Addig van ertelme, amig mindkettotoknek megfelel. A gyereknek nyilván egy ido utan mar semmi szüksége ra, csupan a testi kontaktus miatt "kell" neki.
2014. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
12 hósn választottam el, nekem lett kicsit elegem. és nagyon jól tettem. az első 4-5 nap nehéz volt. de utána...megszokta. mesére alszik el, nem kel fel esténként, a napközbeni hisztik is lecsökkentek. nekem minden problémám megoldódott a leválasztással.
2014. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Értelme? amíg mindenkinek jól esik. :)
2014. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ameddig úgy érzed, igényli a gyermeked, akár évekig is.
2014. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm-igen,nem jól fogalmaztam meg a kérdést-köszönöm annak a válaszolónak a részletes magyarázatot,akinek a problémái megoldódtak.igazából összebújni cici nélkül is lehet,-csak a fogzás miatt várnék még a leszoktatással.-és neked éjjel nem is ébred már?
2014. aug. 11. 14:46
 6/9 anonim ***** válasza:
A tápanyagtartalma nem csökken az idő múlásával, mint ahogyan azt sokan tévesen tudják, szóval értelme sokáig van, rajtad múlik, hogy meddig szeretnéd szoptatni. Lehet, hogy a kislányodnak egy évesen szeparációs szorongása van és ezért kel fel többször és keres. Az én kislányom magától hagyta el az éjjeli szopit kb. 1.5 évesen, azóta végigalussza az éjszakát.
2014. aug. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

most fogzik ő is. van olyan, hogy felsír hirtelen, olyankor biztosan tudom is, hogy valami fogzási fájdalom lehet, de időnként vissza is alszik magától, vagy ha nem, akkor adok neki vizet cumisüvegből és kicsit magamhoz ölelem. nálunk ez bevált. de a cicit most már nem is keresi. érdekes, simogatni szokta egyébként :) de nem megy rá.én csak ajánlani tudom a leválasztást. nálunk tényleg ezzel oldódott meg minden. a legnehezebb az éjszakai elaltatós szopi elhagyása volt. az elején ringattam helyette.

este: fürdetés, vacsora (tejpép), kiságyba be: ott puszi apának, anyának. kérdezem tőle: hol alszik a baba? mutat a párnájára, hogy ott. még áll és játszik benne kicsit de én ledőlök és elkezdek mesélni.az elején 40-50 percig is meséltem, mire elaludt és az első 4 napon a mese után kicsit ringatni is kellett (pár percig, azért addigra, már ki volt dőlve). de eljött a választópont, amikor a mesére elaludt. néha nyújtogatja a karját, hogy vegyem ki és egyszer-egyszer felordít mese közben, de folytatom szép nyugodt hangon a mesét.tegnap 5 perc mesére elaludt.és ami talán még lányeges. napközben egyszer alszik, ebéd után. a délutáni alvás és az esti alvás között min. 6 órának el kell telnie, hogy az altatás és az éjszaka is jó legyen.

2014. aug. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
még valami: az én kisfiam nagyon anyás és hisztis volt és tényleg mióta elválasztottam, lényegesen kevesebbet vonyít.
2014. aug. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat
2014. aug. 16. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!