Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség, igény szerinti...

Segítség, igény szerinti szoptatás ellenére 4,5 hónapra elapad a tejem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kérem, írjon aki vissza tudta hozni a tejtermelését vagy igény szerinti szoptatás bevált nála!!!!


Én igény szerint szoptattam, eleinte éjjel-nappal, ha kellett óràkon át és imádtam. A baba gyönyörűen fejlődött, semmin se kellett görcsölnöm 4 hónapig. Megetettem, ha èhesen sìrt és tökèletes volt. Sose mèricskèltem mennyit eszik. De most 4.5 hónaposan vàlsàgba jutottunk mègis. Elrontottam, mert nem vettem èszre időben, hogy màr nem jelzi, ha èhes. Megszoktam, hogy nem kell az óràt nèzni ès az elmúlt hetekben biztos, hogy sokszor éhes maradt. De nem szólt. Vagy szólt, de màr nem azzal a bizonyos síràssal, ami csak a cicizèsre szólt. Ha ingerült volt, a fogàra fogtam, ami règóta kínozta, de lehet hogy màr az èhsèget jelezte. Egyszercsak ràjöttem, hogy hetek óta nem hízik ès sokszor èhes anèlkül hogy sírna. Azonnal elkezdtem gyakran megkínàlni cicivel, ès rögtön lett szèklete. De mèrem ès teljesen bepànikoltam, mert csak 400-500 ml-t eszik meg egy nap a minimális 720 helyett. Már ordít ha cicire teszem ès akkor se kèri ha csöpög. Szerintem már règóta kevés ès nehezen kap eleget. Teljesen kètsègbe estem. Ha èszrevettem volna, hogy èhes sírás nèlkül is, nem kezdek el apadni. Mèg nem pótolok, mert elkezdett hízni végre, de annyira rettegek, hogy már ettől is elapadhatok. Ez a méregetès a halàlom. Hogyan etessem úgy, hogy ne undorodjon meg a sok kínàlàstól, ha nem jelzim hogy èhes? Tegnap már együtt sírtunk, mert èhesen szívogatta az egyik plüssjàtèkot, de a csöpögő cicim nem kellett neki. Egèsz nap alig evett, szinte semmit nem tudtam lemèrni. Èhes volt. Pedig úgy tűnt, tökèletes az igèny sz-i szoptatás és az is lett volna, ha èszreveszem, hogy màskènt jelzi az igènyèt. Gyorsan vettünk egy elektromos mellszívót, mert így elapad a tejem, ha nem szívja ki a baba. Aztán ha újra bőven lesz tejem, talán újra örömmel fog szopizni. Èn úgy imàdtam szoptatni. Ès ő is èlvezte. Mègis elrontottam. Ha mèg lesz visszaút, màskènt csinàlom, lesz igèny szerinti szopi, de jobban figyelem az óràt ès azt is, hogy vàltoznak a babàm jelzèsei ès már nem minden igènyèt síràssal jelzi. Pótlàst próbàlok csak anyatejet adni, de attól is fèlek, mert minèl jóllakottabb, annàl kevesebbet fog szopni ès elapadok. De beszerzek tápszert is, mert tegnap rettegtem, hogy elapadok az idegtől ès semmit nem tudok neki enni adni. Valószínű nem dőlne össze a világ, ha nem lenne többè tejem, de nekem nagyon hiànyoznànak azok a szerelmes szopis óràk. Mèg korai lenne levàlni. Ès neki is jó volt, tudom. És nagyon bànt, hogy elvesztette eztt az örömet.

Még csak annyit, hogy amíg jelezte sírással az éhséget, az első 1-1,5 hónap után fokozatosan ő maga állt be a 3 órás időközökre, ezért sem néztem az időt az utóbbi időben, annyira bíztam a természetben és abban, hogy ha éhes, jelzi. Jelezte is, csak nem vettem észre, hogy már nem sírással. Mindezt arra írom, hogy szerintem akkoriban elkezdett apadni a tejem, amikor kezdett kihagyni étkezéseket azért, mert nem tudtam hogy éhes és nem etettem meg. De persze csak találgatok az okot illetően. Sokat fogytam is, talán ez is gond, most már csak 2-3 kg plusz van rajtam, amúgy 18-atz híztam a terhesség alatt. Sajnos még az se volt sok, mert sovány alkat vagyok, nagyon kicsi mellel, nem hittem volna azt se, hogy képes leszek szoptatni. De egész idáig olyan tökéletesen ment, annyira szépen fejlődött, hízott, azt hittem, jól csinálom. Az már gyanús volt, hogy 2,5 hónaposan megjött a menzeszem, szerintem akkor kezdett nap közben több időt kihagyni, mert minden érdekelte és eltelt több, mint 4 óra 1-1 szoptatás közt bizonyos alkalmakkal (nem mindig). Valószínű most, hogy nagyobb, a tej íze is zavarja, ami a menzesz alatt megváltozik. Igazából a mostani krízis is a legutóbbi menzesszel lett nyilvánvaló, de elmúlt a menzeszem már jópár napja, mégis ordít, már attól is, ha megsejti, hogy etetni akarom. Tegnap éjszaka 2 óránként keltettem, így evett 200 ml-t, de nap közben csak 20-40-eket evett egész este 10-ig, kb. 100-150 ml-t evett meg és csak éjjel volt hajlandó újra rendesebben szopni. Amikor nyugodt és álmosabb, akkor szívesebben szopik, de akkor meg bealszik:( El fogom így apadni. Most 13:17 és még csak 170 ml van benne. Megőrülök, eddig sose méregettem a ml-eket,ettől begolyózok.



2014. aug. 22. 13:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És biztos, hogy éhezett az utóbbi időben, mert már csak 4-5 naponta volt széklet, a pisis pelus is max. 3-4 és múlt héten 3 napig nem bírtam vele, olyan ingerült volt, mire rájöttem, hogy éhezik. Adtam én neki mindig enni, ha sírt, de mint írtam, nem nagyon sírt már mostanában a ciciért. Néha ugyan feltűnt, hogy te jó ég, mikor evett ez a gyerek utoljára vagy már nem bírtam a karomban hordozni és leraktam és gondoltam, megkínálom és úgy evett, mint egy őrült és rácsodálkoztam, hogy te éhes vagy, de akkor miért nem szólsz???3 hónapig mindig szólt, mindig!!! Volt egy bizonyos fajta sírás, legörbült a szája, mint egy kis sziréna, olyan eleseredetten tudott sírni, hogy "Nem ad enni az anyám meg az apám!!!!!", nem tudom mikor hagyta abba, de már nem sír így soha:( Már késő???
2014. aug. 22. 13:31
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs késő, mert észrevetted, hog mi a helyzet.

Első és legfontosabb dolog az lenne, hogy nyugodj meg, mert az sem a tejtermelésnek, sem a pici étvágyának nem jó, ha feszült vagy.

Sajnos ezen kívül annyit tudnék tanácsolni, hogy keress meg egy szoptatási tanácsadót. Nekik sokkal nagyobb a tapasztalatuk, és segíteni is könnyebben tudnak.

2014. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam, mint te. Azt hittem a hasa fáj még mindig, közbe pedig éhes volt. Az orvos 3 hónaposan nem mérte meg a súlyát, ezét elvittem másnap a védőnőhöz, ahol kiderült, hogy egy hónap alatt 500 grammot hízott. Azt mondta, hogy ne legyek ideges, mert első két hónapban nagyon sokat hízott és majd egy hónap múlva megmérjük. Teltek a napok és esténként sírt, nem akart aludni. Még mindig azzal magyaráztam, hogy fáj a pocija (eszméletlenül hasfájós volt). Végül elkezdtem kínomban neki tápszert adni, hátha éhes. Meglepődtem, hogy alszik éjszaka és tök nyugis. Hétfőn már délelőttöt is végig ordította, szóval akkor is adtam neki tápszert. Egy másik probléma miatt elmentünk a háziorvoshoz, aki kitalálta, hogy mérjük meg a kislányomat. Kiderült, hogy a védőnő mérésétől számolva egy grammot se hízott (egy hónap alatt és szerintem fogyott is, csak az esti tápszertől már kicsit hízhatott). Akkor szerintem az idegtől még az a maradék kis tejcsi is elapadt, amit tudtam termelni. Azóta van a tápszer és nyugodt a babám. Hiába szopogattam a homeopátiás bogyót, ittam a laktoherbet, raktam cicire, már egy gramm tejcsim sincs. Biztos nekem is a menstruációmmal függ össze, mert 9 hetes volt a babám mikor megjött és akkortájt kezdődtek a problémák. Kibőgtem a lelkemet, mert nagyon nagy csalódásként éltem meg,hogy nem tudom a babámat etetni. Nagyon bűntudatom van, hogy nem kardoskodtam jobban, hogy minden héten mérjük, mert láttam, hogy nem pofisodik. Próbálom elfogadni, hogy ez van, mindent megpróbáltam és legalább 4 hónapig tudtam szoptatni, de nagyon rosszul esik, hogy ezt a gyönyörű pillanatot elveszítettem vele.
2014. aug. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Julie S ***** válasza:

Az en lanyomnak mar vagy negyszer megvaltozott a cicikero hangja/modja az eddigi 11 honap alatt. Elso ilyen napokon en sem tudtam, hogy mit is akar, de aztan rajottem.


Semmikepp se eroszakoskodj a szoptatassal akarata ellenere. Csak kinald meg es ha nem keri, akkor majd megkinalod fel ora mulva ujra. Addig fejhetsz is, hogy serkentsd a tejtermelest. Szerintem, ha megnyugszol, akkor nem lesz gond.

2014. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tudok fejni:( Tegnap este kézzel kb. 2 óra alatt 20 ml-t sikerült. Az elektromossal nem sikerül egyelőre semmit se leszívni. Egy nap alatt nagy nehezen lefejek 30-40 ml-t. Abban se vagyok biztos, hogy ő mennyit eszik, mert megőrjít ez a mérleg, ahányszor mérem a gyereket, annyiszor mást mutat, aszerint mennyire ficánkol. Majd 10 ezerért vettük használtan, még garancia is van rajta, de van egy funkciója, ami megállítja a mérést, amikor úgy érzi, hogy a baba kevésbé ficánkol. Ez még jó is volna, de ha újramérem, szinte mindig mást mutat, sokszor nagyon nagy eltérésekkel, akár 50-100 gr eltérést is mutat:( Így lehetséges az is, hogy eszik eleget, csak mégis elapad a tejem az idegtől. Bár 3-4 nap mérés után nagyjából napi szinten mindig 430 ml-t mértem, úgyhogy talán reális, de mérget nem vennék rá. Tízszer szopizunk, ha tízszer csak 20 mg-ot téved, már az is kiadja azt a különbséget, amit ha megenne, már jó volna. Nem tudom. De mégiscsak kevés lehet a tejem, mert már régóta nem ázik el a melltartóbetétem. Azelőtt napi 5-ször, 6-szor cseréltem, mostanában eggyel el vagyok egész nap:( Azelőtt állandóan öltözködtünk szopizások után, most már lassan melltartó se kell:( És a pisis pelus is kevésnek tűnik nekem. Félek, hogy meddig kísérletezgethetek a szopival anélkül, hogy a gyerekem éhenhalna. Este kínáltam szopi után lefejt tejjel kiskanállal, de elfordította a fejét. Lehet, hogy az zavarta, hogy mélyhűtésből engedtem fel? Múltkor a simán hűtöttet kis melegítés után elfogadta. De mi lesz, ha nem fog enni? Mi lesz, ha nem kell neki se a lefejt anyatej, se tápszer? Ő annyira cicis volt. Megőrülök!!! Persze ilyenkor, amikor szükségem lenne rájuk, nem érem el se a védőnőt, mert szabin van, se a kórházi szoptatási tanácsadót:( A gyerekorvossal beszéltem, azt mondta, ha az utóbbi héten hízott 12 dkg-ot, akkor visszaáll a tejtermelésem, nem kell pótlás, amíg hízik és nem áll a súlya és nem fogy, van elég kakis pelenka és pisis. Csakhogy meddig figyelgethetem én ezt? Ki is száradhat a baba. De ha folytatom ezt a méricskélést, garantáltan az idegtől megy el a tejem. A gyerekorvos azt mondta, nem az a lényeg, mennyit eszik egy nap, hanem hogy hízik-e tőle, pedig hangsúlyoztam neki, hogy napi 400-500 ml a maximum amit eszik. De már a hízásban se vagyok biztos, azok után, amilyen idi...óta ez a mérleg.
2014. aug. 23. 10:08
 6/13 Julie S ***** válasza:

Tenyleg nyugodj meg! Attol, hogy nem aztat el mindent a tejed, meg a babanak siman eleg lehet. Inkabb azt figyeld, hogy jo kedvu-e, a kutacsa nincs-e beesve. Ha nem mer jol a merleg, akkor tok feleslegesen meregeted. Ezzel csak magadat idegeled. Ha nagyon aggodsz, akkor latogass el vele a gyerekorvoshoz, hogy megnezze minden rendben van-e vele.


Szerintem vegyel be magneziumot, igyal citromfu teat es menj el egyet setalni a babaddal, hogy kiszelloztesd a fejed. Ha ennyire raporogsz a dologra, annak nem lesz jo vege. Vegyel tapszert is, hogy legyen otthon veszhelyzetre, ha az megnyugtat.


Es egyebkent a babad hogy van? Cicizik azert? Jo kedvu? Alszik rendesen? Az idegeskedes helyett inkabb ra forditsd a figyelmed. Oruljetek egymasnak, hangolodj ra. Mert most magadat hergeled, es ez az idegesseg ra sem hat jol. Cicizni sem lehet ugy nyugodtan, ha anya ideges kozben.

2014. aug. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Be van esve a kutacsa. És nem mindig jó kedvű. Délutánonként előfordul, hogy sírva fakad, ha szoptatni akarom, de közben nagyon éhes. Tudom, mert most már látom, hogyan jelzi: szívja amit csak a szájába tud tömni. A pisis pelenka kevesebb és ragacsosabb a széklete (ha van), mint régen. De vannak nagyon kiegyensúlyozott időszakai is. Nagyon ritkán indul meg úgy a tejleadó reflexem, hogy az arcába spricceljek. Előfordul még, de régebben ez állandó volt. Most este éreztem, miközben szívott, ahogy telítődtek a melleim, de többnyire már nem érzek semmit:( Múlt hét előtthöz képest hízott ugyan 12 dkg-ot, de 5 napja megint nem hízott egy dekát se. Látom rajta, hogy éhes nap közben, mert ma is örömmel jött volna cicizni, de aztán csalódottan abbahagyta és elkezdte mondani a kis babanyelvén, hogy nincs:( Én meg bőgtem. Aztán kiskanállal adtam neki egy kis lefejt tejet. Azt mind megette, pedig öklendezett a kiskanáltól. Abból is látom, hogy éhes, hogy fél óránként mellre tettem ma egy időszakban és mindig nagyon mohón rávetette magát, de hamar megunta, aztán csak szívogatta ami a keze ügyébe került. Estére jobb lett a helyzet, nem tudom, hogy az alkoholmentes sörtől-e, de igazából nem tudom, mert nem mértem. De most meg az idegesít, hogy nem mértem. Fejni szinte semmit nem tudtam ma. Egyáltalán semmit, még 5 ml-t se. Se kézzel, se mással. De ha Ő szívja, mindig jön a tej, ha picikét is. Na mindegy, felvettem a kapcsolatot egy szoptatási tanácsadóval, még nem sikerült konzultálni...Köszönöm a jótanácsokat!
2014. aug. 24. 03:10
 8/13 Julie S ***** válasza:
Remelem, tud majd segiteni nektek es mihamarabb megoldodnak a gondjaitok! :)
2014. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szia!

Nemtudom olvasod-e még a kérdésed de nekem annak idején a "horror"fejés sokat segített!

7-7-5-5-3-3-1-1 percig fejni a tejet még ha nem is jön belőlle semmi!

Ja és igen,alkoholmentes sör vagy Karamalz maláta ital(Pennyben lehet kapni)nagyon jó tejszaporító!

Majd írj hogy lett-e változás!

2014. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nem apadt el!!!!!! :D
2014. okt. 19. 03:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!