Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt borozgatás?

Szoptatás alatt borozgatás?

Figyelt kérdés

Kissé bűntudatom van, de tegnap volt a kislányom szülinapja és miután elmentek a vendégek, a férjemmel borozgattunk, kb. 2 pohár bort (kb. 4 dl) ittam meg, a fejembe is szállt eléggé. Ittam azért rengeteg ásványvizet is, hátha a hígítás valamennyire jót tesz.


2 hónapos a picim és szoptatom. Mivel este 10-kor boroztunk és reggel 6.30-kor kért először cicit, úgy gondoltam, hogy nem fejem le a "boros tejet", hiszen addigra talán már kiürült.

Egyébként ma ugyanolyan a napunk, mint szokott, tehát nem aluszékonyabb és ugyanúgy szépen eszik.

Valahol mégis bűntudatom van, mert olvastam, hogy az alkohol a 3 hónap alatti babák máját mennyire igénybe veszi :(


Nyugtassatok meg, hogy nem ártottam a kicsimnek.


Köszönöm előre is.



2014. szept. 8. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem hiszem, hogy baja lesz, de legközelebb ne vagy mégis fejd le! 4 dl bor nem kevés.
2014. szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A tej folyamatosan termelődik, tehát hiába telt el sok óra a bor és a szoptatás között, az benne volt a tejben. Szoptatás alatt ellenjavalt a szeszes ital, de nem teljesen tiltott, alkalmanként egy pohár bor vagy sör megengedett, de a 4 deci kicsit sok. Legközelebb csak egy decit igyál! (És persze azt se rendszeresen)
2014. szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
7%
Nem értem az előttem szólót.. mi lehet ártalmas? nem képződnek szabadgyökök, az alkohol sem kerül át a tejbe és nem is marad meg benne... nem raktár ez... :)
2014. szept. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Lehet, hogy baja nem lesz, de hogy nem használ, az biztos...


Pár kortynál többet ne igyál szerintem, ha szoptatsz.

2014. szept. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát jó is, hogy lelkiismeret furdalásod van. hogy lehet valaki ennyire felelőtlen, nem is értem. persze, hogy benne lesz a tejben és nagyon káros az alkohol. adj hálát az égnek, hogy nem lett baja a babádnak.
2015. jan. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!