Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10,5 hónapos és egyik napról...

10,5 hónapos és egyik napról a másikra nem akar szopizni. Ez baj?

Figyelt kérdés
Most küzdenem kellene vele? Nem szeretnék neki rosszat, darabos ételt eszik, jól fejlődik, eszik tejtermékeket is, tejet még nem. Gond, ha most befejezzük a szopit? Én lelkileg felkészültem már rá, főleg, hogy kistesót is szeretnénk kis korkülönbséggel. Nem akartam őt leszoktatni, elválasztani még, lehet hogy megérezte? Nem tudom. Baj, ha már nem szopizik? Kell ilyenkor tennem valamit?
2014. szept. 30. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8 hónaposan hagyta abba a szopizást, és valahogy tényleg egyik napról a másikra...

Én ekkor még megpróbáltam pótolni tápszerrel, de alig fogadta el.

Úgyhogy maradtak a tejpépek, tejtermékek.

Most 4 éves és köszöni jól van. :)

Akkor nekem doki azt mondta, hogy ne aggódjak, ha van étvágya, sok mindent eszik és jól fejlődik. Így volt, úgyhogy próbáltam nem aggódni.

2014. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia nem baj, egy évig jó kihúzni, de ha nem kéri. Konzultálj védőnővel, vagy gyerek orvossal, mert a napi 500ml tejalapúnak meg kell lenni, ha jól tudom. Tápszert, vagy tejitalt ihatna helyett, ha az kell neki, lehet azt se kéri majd?
2014. szept. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt szopási sztrájknak hívják, előfordul.

Itt tudsz róla olvasni:

[link]

www.lll.hu/fuzetek/szopasi_sztrajk


Remélem, hamar túl lesztek rajta, kitartás!

2014. szept. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!