Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mire indul meg a tejem, ha a...

Mire indul meg a tejem, ha a 36. dik héten programozott császárok lesz? Félek, hogy nem tudok majd szoptatni.

Figyelt kérdés
2014. okt. 8. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem a program császár utáni 3. napon lövellt be a tejem.
2014. okt. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mellszívózni kell és 2-3 napra megindul. Én is a 36. héten szültem programozottan.
2014. okt. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hú, megkérdezhetem miért lesz olyan korán a császár.

Egyébként már 2-3 nappal előtte elkezdheted mellszívóval "fejni", és a császár után is folyamatosan, a babát tedd majd mihamarabb cicire és akkor hamar beindul.

2014. okt. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33hetre csaszaroztak, marmasnap megindult a tej...
2014. okt. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ilyen hamar. Hiszen a hüvelyi szulessel járó hormonális változások jo resze kimarad.
2014. okt. 8. 18:22
 6/12 A kérdező kommentje:
Folyamatosan marad le a fejlődésben a pici
2014. okt. 8. 18:23
 7/12 A kérdező kommentje:
ezert kell a császár. De ha nem lesz jo az áramlás, akkor elobb is meg lesz a császár. 😞
2014. okt. 8. 18:23
 8/12 Kelemen Szabina ***** válasza:
Ha megszülsz a szívástól indul be a tej, ha a ferjed elkezdene szivni rendszeresen akk sztem akkor is megindulna! De a baba beinditja nyugi
2014. okt. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Engem is ugyanezért csaszaroztak.
2014. okt. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A hormonális folyamatok akkor indulnak be, ha leválik a méhlepény. Neked is lesz tejed, nyugi!

Nem szabad idegeskedni, van, amikor csak a 2-3. napon kezd el valami kis mennyiség termelődni, de ha beindul, azt lehet növelni.

Eszedbe se jusson szülés előtt mellszívózni, nem szabad! Ingerli a méhet, összehúzódásokat okozhat és abból baj is lehet, még korábban beindulhat a szülés.

A fontos, hogy egyél (levesek, tápláló ételek, rágcsálhatsz zabos kekszet) és sokat igyál. Min. 3 liter folyadék (tea, víz), megpróbálhatsz rostos leveket is inni, de ne sokat. (Barátnőm a baracklére esküszik, nekem is bejött.) Próbálj pihenni, annyit, amennyit csak tudsz.

Ha nem lesz veled a baba, akkor sem kell éjjel-nappal gyötörnöd magad, kb. 2 óránként kezdj el fejni. A nővérek megmutatják, hogyan kell masszírozni a melleket, hogyan kell kézzel fejni, és ha lehet, elektromos mellszívót használj ingerlésre.

A szobatársamnak 35+6 napra született a babája, Pic-en volt, 2 óránként fejt, eleinte 10 ml jött, aztán 20 és így tovább. Mire hazamehettek, a babának nem kellett tápszeres pótlás, mert elég volt csak a lefejt tej. Otthon pedig megpróbálkozhattak már a szoptatással.

A lényeg, hogy ne idegeskedj, bízz magadban!

2014. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!