Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha elérkezett az idő a fürdeté...

Ha elérkezett az idő a fürdetéshez, de még alszik, akkor Ti hagyjátok aludni ameddig akar, vagy felébresztitek? Babátokat a fürdetéshez? Vagy2 hetesek vagyunk

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem baj,ha kicsit csúszik a fürdés,hátha felkel.
2010. jan. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
hagyom aludni.
2010. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem ébresztem fel, az a kis idő már nem számít olyan sokat. Nem baj, ha csúszik a fürdetés. A lényeg, hogy jót aludjon, zavartalanul. Én sem csípném, ha meló után este még fürdés előtt szunyálni szeretnék, de felvernének, hogy fürödjek meg MOST! :) Nálunk pont emiatt 6 és fél 8 között mozognak a fürdetés időpontjai. 9 hetes baba anyukája
2010. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. azért tartottam fontosnak, mert tegnap is 21 : 30 volt, hogy felkelt. pedig olyankor már a fürdés utáni szopinak kéne jönnie. nem tartok szigorú rendet, de zavar, hgoy egyetlen időpontot sem tudok tartani és félek attól, hogy ezzel az éjszakai etetések száma is nőni fog.nagyon tapasztatlan vagyok.
2010. jan. 28. 17:19
 5/13 anonim ***** válasza:
2 hetes babánál ne várj el semmilyen rendszert. Majd szép lassan kialakul magától. Ha kimarad 1-1 fürdés,az se tragédia.
2010. jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok, nem teszed túl későre a fürdetést? Ilyenkor már nekem sem lenne erőm az esti tortúrához. Ki vagy merülve, pihenned kéne már ilyenkor, nézni a jó meleg ágyból a Barátok Közt (most mondtam valamit), és szopiztatni közben az esti elalváshoz. Tudom, milyen nehéz egy 2 hetessel, főleg ha első baba... Én majdnem felvágtam az ereim, úgy ki voltam merülve. :) Szerintem tedd a fürcsit kb. 7 órára, még simán változtathatsz a napirenden, nem fogja észrevenni (szerintem). Max. 9-re vége a szopinak meg az altatásnak. (De ne haragudj, ha nálad nem áll fenn végkimerültség :) csak magamból indulok ki.) 9 hetes babás
2010. jan. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Soha nem ébreszteném fel,

majd felkel,ha kialudta magát!

2010. jan. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hagyom még egy kicsit aludni, nem baj ha csúszik a fürdetés. De én egy idő után felébresztettem. Lehet hogy kegyetlen. De ha belegondoltok neki is jobb ha megfürdik. Egész nap pisis, kakis a feneke, zárt pelus... kell neki is a komfortérzet, tisztaságérzet. De mindenki úgy csinálja hogy ő gondolja. Utana ugyanúgy visszaalszik.
2010. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem ébresztettem fel soha. Amikor felkelt akkor fürdettem meg. Volt, hogy nálunk is este 9 volt mire fürdött, de az ritkán. 9 után már nem fürdettem meg.

Sőt volt olyan eset is kb 8 hetesen, hogy az este 6 órai etetés után elaludt és kihagyta a "vacsit", így a fürdést is. Csak reggel 5kor ébredt fel. Másnap ebből okulva 6 előtt fürdettem. Ez kb 3 napig tartott, aztán visszaállt minden.

Felesleges variálni, napról napra változik minden.

2010. jan. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én keltem, igaz nekem már 4 hónapos. Eleinte nem keltettük, de utána muszáj volt. Mivel nekem viszonylag hamar (kb. 2-3 hetes korától) átaludta az éjszakát, így ez az egyetlen fix pont a napunkban, hogy este 7-negyed 8kor fürdés, szopi és alszik hajnal 5ig. Ha nem ébresztem fel (volt, hogy hagytuk), akkor alszik 8-9ig, utána pedig nem bírtam elaltatni, mert kialudta magát. Úgyhogy ha esetleg elalszik 5 körül, akkor költöm legkésőbb háromnegyed 7kor. De van, hogy nem is alszik délután 3tól, akkor kicsit hamarabb megfürdetem, nem várom meg a 7 órát, akkor már fürdik fél 7körül.
2010. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!