Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még remény, hogy beindul...

Van még remény, hogy beindul a tejem vagy ez a maximum ami tőlem telik?

Figyelt kérdés

4 hetes lesz a pici. Minden etetés úgy indul, hogy mellre teszem (semmi nem jön), majd ezután kapja csak a tápszert. Ezután fejek is, így sikerült elérnem a napi 20ml-t, ami az előző próbálkozásaim tükrében fantasztikus siker. Eszek, iszok rendesen, próbáltam több teát is, de nem lesz több.

Meddig érdemes folytatnom a fejést, mert így szinte semmi időm nincs másra.


2014. dec. 22. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Görögszénamag kapszulát próbáltad már?Napi 3x2 szemet szedtem.Bioboltban kapható. Nekem 1 hét alatt (persze éjjel- nappal fejtem is hozzá a szopik után is)úgy meghozta a tejem, hogy a baba 2-3 hónapos korára 90%-ban tudtam neki anyatejet adni.

Szóval szerintem még ne add fel. Én ezután még fél évig fejtem, elhiszem, hogy nincs időd másra és őrült munka, de ha elhatároztad, hogy ez neked (is) fontos, akkor megéri. Pár év múlva már nem tudnánk megadni az anyatejet gyermekünknek, hiába lenne több időnk, energiánk, én csak erre tudtam gondolni, ez adott erőt, ha már ki voltam.

2014. dec. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam már azt is, voltam szoptatási tanácsadónál is, de sajnos nem jártam sikerrel.

A fél napom elmegy a fejéssel és egyre inkább úgy érzem, hogy 5-20ml-ért ez túl nagy munka és még a nagyobb gyermekeimet is "elhanyagolom". Gyakorlatilag egész nap mást sem csinálok, mint cseppenként paszírozom ki a mellemből a tejet. Több mellszívót is próbáltam, de azok egy cseppet sem tudtak kiszívni.

2014. dec. 22. 14:44
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
4 hét alatt napi 20 ml. Hát ez semmi. Én nem szórakoznék vele többet. Nem halálos a tápszer. Inkább a babára fordítanám azt az időt amit eddig a fejèssel szórakoztam.
2014. dec. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Csak felesleges időtöltés a próbálkozás. Sajnos, vannak olyan nők, akiknek nincs elég tejük. Te is ezek közé tartozhatsz.
2014. dec. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nincs értelme. Inkább fordísd a gyerekeidre azt az időt.
2014. dec. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
szerintem is hagyd, ha egész napos munkával még egy evésnyi tej sem jön össze, így már nincs értelme. Hidd el a tápszerrel is fel fog nőni a baba, ugyanolyan egészséges lesz, és nem a szoptatástól lesz kötődés köztetek.
2014. dec. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Én pont így jártam ☹. 4,5 hónapos koráig napi 20-30 ml tejet tudtam fejni, azt megkapta, az elejétől tápszert kapott. Kislányom nem is akart szopizni, így pedig elég nehéz volt.


Hagyd abba, semmi baj nem lesz, ha tápszert kap. Nem lesz betegesebb, nagyobb súlyú.

2014. dec. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok.

Így elég reménytelen a küzdelem akkor. Semmiképp ne menj rá azért lelkileg, tápszerrel sem csinálsz rosszat a babádnak. Pláne ha még több gyermeked is van. Én csak 1 mellett tudtam ezt tenni, kettőnél én is hamarabb feladtam volna, tuti.

2014. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15%
És a szoptatási tanácsadó mit mondott, hogyan próbált segíteni, ha szabad tudni? Mert én mindenhol azt hallom szoptatási tanácsadóktól, hogy ha csak minimális mennyiség is van, akkor azt fel lehet tornászni annyira, amennyi kell a babának. Tehát ha cseppek is jönnek, akkor gyakori mellre tétellel, akár 48 órás folyamatos szoptatással, a baba megtermeli magának a mennyiséget. A lényeg, hogy ő legyen a cicin és ne a mellszívó.
2014. dec. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Utsó, ez nem igaz egyáltalán! Ha valakinek nincs elég tejmirigy a mellében, az fejhet, szoptathat nonstop, akkor sem lesz teje. Ezt kellene végre megérteni, hogy nem vagyunk egyformák. Valaki nem esik teherbe, hiába vannak meg a szervei, valaki szoptatni nem tud.

Egyszerűen genetika, alkati kérdés.

A szoptatási tanácsadók is mondanak sok olyan blődséget, melynek semmilyen tudományos alapja nincs.

Mellesleg több gyerek mellett megnézném, hogyan szoptat valaki 48 órán keresztül...

2014. dec. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!