Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fogyás szoptatás alatt?...

Fogyás szoptatás alatt? Minden tapasztalat érdekel!

Figyelt kérdés

Ha valakit csak pusztán a szoptatás fogyasztott, mennyit fogyott, mennyi idő alatt?

Ha sportolt valaki az mikortól tette és milyen sportot?



2015. jan. 4. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem sportoltam, így mondhatom, hogy a szoptatás fogyasztott. Szülés után néhány héttel csinosabb voltam, mint előtte. Az is szerepet játszhatott, hogy állandóan fáradt voltam, olyankor nincs farkasétvágyam. Nem volt nagy súlyfeleslegem, max. 3-5 kg, viszont alacsony vagyok, így többnek tűnik. A gond az, hogy a szoptatás befejeztével, a beállt, megszokott ritmussal, nyugalommal visszatértem az eredeti formámhoz.
2015. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én két gyerek után vagyok annyi kiló, mint ami utoljára általános iskolás koromban voltam (20 évvel ezelőtt). Mindig szerettem és bírtam is enni, bár kövér sosem voltam, de rendszeresen elkezdtem fogyózni, aztán annyiban is maradt. :) Soha nem sikerült. A gyerekeimet 27 és 26 hónapig szoptattam. A második születése után 2 héttel már csak egy pici pocak jelezte, hogy nemrég szültem. 77 kg voltam szüléskor, néhány hónap alatt visszafogytam a kiindulási súlyomra, majd még lentébb. Jelenleg 60 kg vagyok, és már lassan kijátszanak a bordáim, a családom már aggódik, hogy elfogyok teljesen. Engem a legjobban az zavar, hogy eltűntek a melleim. Sose voltak nagyok, de szerintem még 12 évesen is nagyobbak voltak ennél. :( Nem fogyózok, nem tornázok. De rendszertelenül eszek, amin már igyekszem változtatni. Többen irigyelnek, hogy milyen jó, hogy ilyen csinos vagyok. De ez nem az én érdemem, semmit nem teszek, sőt, már lassan egy éve azon küzdök, hogy tovább ne fogyjak. Ez sem jó. Anyukám szerint genetika (apám testalkatát örököltem), de tuti, hogy a szoptatás is közrejátszik.
2015. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én olyan 7-8 kilót fogytam kb 3-4 hónap alatt. De azért, mert előrébb volt a kislányom, mint az evés. Meg a kezdeti nehézségek is közrejátszottak. Mire megnyugszik az ember és belerázódik a napi rutinba. Napi egyszer fejtem is. Előbb őt láttam el, és csak utána ettem.
2015. jan. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én kilóban nem sokat fogytam, a terhességet 57 kilóval kezdtem (szülni 67 kilóval mentem), és szülés után három hónappal 53 kiló lettem. Csak az volt a fura, hogy közban ettem, azaz zabáltam! Sokat, és kalóriadúsan.A környéken az összes cukrászdájában ismertek, mert amikor sétáltattam a gyereket, mindig bementem ide-oda egy-egy forró csokira, sütire. Az Eszterházy tortaszelet volt a gyengém. 1-2 szeletet mindennap befaltam. Se előtte,se utána nem szerettem a kólát, de a szoptatás idején muszály volt innom, mert majd megpusztultam, annyira kívántam.

Igaz is, hogy rengeteg tejem volt. Már 22 hónapos a lányom, még este-reggel megiszik 1,5-1,5 dl anyatejet. De én már visszahíztam 55 kilóra, és elmúlt a farkasétvágyam is.

2015. jan. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy néz ki, csak engem nem fogyaszt a szoptatás. :) Igaz a szülés után lement még 5 kiló, de aztán megállt. És van még rajtam +10 kiló.
2015. jan. 5. 19:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem ne aggódj. Genetika, hogy kit fogyaszt a szoptatás. Akit nem fogyaszt, arról majd utána mennek le a kilók. Legalábbis, akit ismertem, mind így volt vele.
2015. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Remélem úgy lesz, kedves utolsó! Köszönöm, hogy írtál!
2015. jan. 6. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!