Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem elég tápláló a tejem?...

Nem elég tápláló a tejem? Miért éhezik meg olyan hamar a 6 napos babám, ha megszopja a kellő mennyiséget?

Figyelt kérdés
Ha nem szopik eleget, meg szoktam pótolni tápszerrel, de ha eleget szopik, akkor nem, viszont ilyenkor nagyon hamar éhes lesz és nem alszik el evés után, mint egyébként.
2010. febr. 6. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Lehet szomjas.Adj neki forralt vizet.
2010. febr. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Olyan nincs, hogy nem elég tápláló a tejed! A tápszer nehezebben emésztődik, mint az anyatej ezért bírja tovább a baba. Milyen időközönként eszik? Szerintem egy pár napig próbáld ki, hogy nem adsz neki tápszert, hanem többször rakod cicire. Ezzel segítesz a tejtermelésnek, mert ha tápszerezed, akkor a melled nem kapja meg a kellő ingert, azt "hiszi", hogy elég tejet termel és nem fog többet. A baba meg egy idő után hozzászokik a kényelmes cumisüveghez és nem fog szopni. Persze ez nem 100 %, hogy így is lesz, csak egy lehetőség. Pár napot szánj rá, hogy csak szopjon, nézd meg mi történik. Ha nem lesz több tejed, nem fog nyugodtabb lenni a babád, még mindig ott a tápszer.

2010. febr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nehogy vízzel tömd! A tej a legjobb szomjoltó is. Még csak 6 napos a babád, kell néhány hét mire beáll a tejtermelés-szopizás egyensúly, ha másfél órán belül cicit kér akkor abból adj neki amelyikből abbahagytátok, abban több "zsíros" hátsó tej van. A tápszerezést is hanyagolnám a helyedben, ha van tejed, akkor felesleges, csak az tejtermelést csökkented vele. Igaz hogy tápszerezés után csendben vannak a picik és a tápszeres babák hamarabb átalusszák az éjszakát is, de ez csak azért van mert a nehéz kajától "beájulnak", mint te ha degeszre eszed magad...
2010. febr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kb. 30-van cicinként. Majdhogy mindegy, hogy mind a 2-ből eszik-e, vagy pótlást kap, abból a szempontból, hogy nagyon elfárad, mire jóllakik, viszont a csak tejtől 1,5 óra után éhes. Eddig 2-szer evett 70-et tejcsiből és akkor volt nagyon éhes utána.
2010. febr. 7. 10:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám már majdnem 4 hetes, de még mindig másfél óránként eszik. Éjjel kibírja 3 órán keresztül is, kész felüdülés :)

Nem tudsz vele mit kezdeni, elfárad. Ráadásul az enyém tápszerről hallani sem akar, szerencsére van tejem, de a sűrű szoptatás nagyon megviseli a melleimet.

2010. febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2-3 hét alatt beáll az egyensúly, addig szoptasd annyiszor, ahányszor kéri, és közben pihenj te is. 6 naposan még gyengécske, kevesebbet szopik, elfárad. Anyatejes babánál nincs olyan hogy kellő mennyiség, annyit eszik, amennyit akar. Persze ha tápszert adsz neki, azt úgyis megeszi, azért nem kell dolgozni, csak folyik a szájába, de így nem lesz elég tejed. Az enyém az elején 2 óránként kérte magát cicire, és ott töltött egy órát. Szinte az egész napom szoptatásból állt, de megérte, két hét alatt beállt az egyensúly, azóta egyre rövidebb ideig szopizik, és szerencsére tej is van. Szóval kitartás, és ha nem okoz neked gondot, inkább ne adj neki tápszert.
2010. febr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:
100%

Az előzőekhez még annyit, hogy ne mérd meg minden evésnél, még naponta egyszer sem, mert teljesen rá fogsz kattani és csak beparáztatod magad. A mérleg soha nem fog annyit mutatni, amennyit "kellene", és nagy a valószínűsége, hogy téves következtetést vonsz le a számokból.

Szoptasd olyan gyakran, ahogyan jelzi, hagyd addig a cicin, ameddig el nem engedi vagy elalszik. Ez az elején tényleg "egész napos" szoptatást jelent (órát nézni tilos!), de felbecsülhetetlen a tejcsatornák bejáratódása és a megfelelő tejmennyiség megtermelése szemponjából! Vizet, tápszert (cumit, üveget), hanyagold, mert megzavarhatják a szopitechnikát és visszaveszik a tejmennyiséget.

További informálódáshoz nagyon ajánlom neked a www.lll.hu oldalt!

2010. febr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne adj neki még tápszert! Még nagyon az elején vagy, majd szépen beindul. Én is így voltam vele. Sajnos nekem mostanra szépen elapadt a tejem és kénytelen vagyok tápszert adni, de csak cicizés után! Mind a kettőből kiszívja és ha kevés neki, akkor adok csak tápszert. Ne is méregesd minden nap. Nekem a védőnő adott mérleget, mert nem nagyon akar hízni a babukám, de ezen mégjobban idegeskedek, hogy látom mennyit eszik. ez se jó! Sokkal jobb volt, amíg nem kellett mérnem! Én azt mondom, hogy szoptass, szoptass, szoptass!!!! Ha kell 1-1,5 óránként, de a tápszer legyen a legeslegutolsó dolog! Amúgy a dobozra rá is van írva, hogy, az első 2-3 hétben konzultálj a gyerekorvossal.
2010. febr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!