Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák, semmilyen...

Szoptatós anyukák, semmilyen körülmények között nem adtok fél éves korig inni vizet, teát bébiteknek?

Figyelt kérdés
Ugye azt mondják a tanácsadók, hogy kizárólag anyatej fél évig. De mondjuk nyáron, vagy ha hasfájós a baba?
2015. febr. 3. 07:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

amikor nem kakilt 9 napig, vizet probaltam adni.de nem fogadta el. en tehat nem adtam...hasfajasa os volt de nem olyan veszes h amiatt teat itassak vele. de komolyabb ejszakazas eseten adtam volna kamillat vagy edeskomenyt nem tudom melyik jo ra.

szoval ha komolyabb emesztesi gondjai vannak adhatsz azert, a szopiba nem fog bezavarni, nem hulye a baba hogy teazzon a finom tej helyett :)) az enyem most 6 hos es meg a baracklevet se nagyon toleralja a szopi helyett :) persze cukrot ne tegyel a teaba.....ne legyen edes.


amugy meg nem kell itatni még nagy melegben sem, az anyatej neki az innivaloja is.

2015. febr. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Mindenki mast mondt nalunk pl a védönö egyet a doki másat elmentem egy 3 felhez es mást mond !Nem kötelezö külön vizet adni a babának az anyatejben van anyi folyadék amennyi kell ,nyáron azt tanácsoljak hogy asjunk a babanak kis vízet a hőség miatt náluk is ugyan ugy elpárolog a viz !En adtam neki mindig!Nem tudom nálatok hogy volt szúlés után de nalunk a korhazban is adtak vízet 2 cumisüveg volt egyikbe cukros viz másikba víz !
2015. febr. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én adtam neki, ha szomjas volt, ivott. Az anyatej/szoptatás nálunk étkezés volt, vagyis igyekeztem ehhez szoktatni, szóval végülis fix időkben ettünk és közben megkínáltam vízzel, néha kamilla teával a kakilás segítésére. Azt gondolom, hogy a víz pillanatok alatt átszalad rajtuk, én nem tapasztaltam, hogy ettől máshogy evett volna.
2015. febr. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nyáron, vagy láz esetén meg lehet kínálni vízzel. Legjobb pohárból vagy kiskanállal. Nekem nem fogadott el semmit a szopis babám a tejen kívül.
2015. febr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Nem adtam. Ha nagy meleg volt egész gyakran szoptattam, ez ennyire egyszerűen működött.

Megbontja az egészséges bélflórát az ilyesmi, és teljesen felesleges...

2015. febr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
En szoktam adni a 8 hetes kisfiamnak vizet is, teat is (kamilla). Meg neha pici cukrot is a teaba, ha nehezen van szeklete. Vedono javasolta. Egyaltalan nem zavarja be az etetest. Ha kozben iszik is 3orankent eszik, nem tolodik. Es jol is esikneki.
2015. febr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, soha nem adtam mást míg csak szoptattam.

Persze, ha nem lett volna elég tejem, biztos másként gondolom, de így nem volt rá szükség.

Nyáron a hőségben volt, hogy akár 20-30 percenként is szopott pár kortyot.

Sohase volt hasfájós és a széklete, pisije is rendben volt.

Mindenki mást mond, szerintem nem kell neki semmi más, ha van elég anyatej.

2015. febr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
A kizárólag tej fél éves korig az az étkezésre vonatkozik. Hogy ne pacallal tömd az egyhónapost :) Nyugodtan adhatsz neki vizet is, teát is.
2015. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hasfajason nem segit a viz nyaron tobbet lehet cicin ugy nem lehet szomjas. en fel eves koratol kinaltam vizzel mert jott a nyar de jo par honapig nem fogadta el. Aztan mikor meleg volt es nem velem volt ivott.
2015. febr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

"Megbontja az egészséges bélflórát az ilyesmi, és teljesen felesleges..."


Úristen... a víz megbontja a bélflórát.. És akkor féléves kora után mi lesz szegénnyel? Meg egész életében? Nem lesz neki bélflórája?

2015. febr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!