Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitöl függ, hogy képes leszek-...

Mitöl függ, hogy képes leszek-e szoptatni a kisbabám vagy sem? Honnan tudjam, hogy lesz-e tejem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Azon gondolkodom, hogy vajon mitöl függ, hogy lesz-e tejem tudok-e szoptatni? Mellmèretfüggö? 75B-s melltartot hordok, ùgyhogy nem tartozok a nagy mellü nök közè, de nem is baj a hètköznapi èletbe mèg nem volt rà panasz :) csak nem tudom, hogy a szoptatàshoz elèg e ekkora mèret?! Egyèbkènt nem dohànyzok, eleget mozgok, normàlisan ètkezem, tùlsùlyos sem vagyok. Mit gondoltok? :)


Köszi ha vàlaszoltok!



2015. febr. 4. 09:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt addig nem lehet tudni, míg meg nem születik a babád.

Én úgy voltam vele, hogy biztos tudok majd szoptatni, mert hát minden feltétel adott.

De nagyon megküzdöttem. Kislányom nem igazán kapott rá a dologra, szenvedett vele, úgyhogy sok idő volt, míg ő is és én is rájöttünk, hogy hogyan lesz jó. Viszont a végén sikerült, ha nem is nagyon sokáig (7 hónapig szoptattam).

De mondom, olyan problémák merültek fel, amiket előtte el sem tudtam képzelni (pl. azt, hogy egy baba nem érzékeli a mellbimbót, hiába van a szájában...).

Na, de úgy kell hozzá állni, hogy sikerülni fog (és nem a mellmérettől függ), és próbálkozni kell. Lehet babát tök ügyes lesz, és nem kell aggódnod.

De ha gondolod olvasgass neten a szoptatásról, és keress rá a fortélyokra. Én annyira nem olvasgattam, mert azt gondoltam úgyis menni fog. Most már inkább utánaolvasnék.

2015. febr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

A mellméretnek köze sincs ehez :-) Ha van tejmirigyed,lesz tej is. Igazából a legjobban az számít eleget teszed-e mellre a babát. Ha túl ritkán,az nem tesz jót a tejtermelésnek. Igazából minnél sűrűbben annál több lesz :-) Persze szülés után még pár hétig nagyon érzékeny a mell,de ez el fog múlni. Mindenképp vigyél majd a kórházba mellbimbókrémet. Ha szültál,és a babát visszahozzák neked,senkivel semmivel ne foglalkozz,tedd azonnal mellre a babát,hogy minnél hamarabb megkapja az ingert! Ha nem megy,kérj segítséget a férjedtől a baba tartásában,ha mással van a gond, a nővérektől. Kérnek cumisüveget a kórházba, de ne azt vigyél,mert könnyen cumizavara lehet a babáknak. Én ezt ajánlom: [link]

Ígyálé elég folyadékot,nem kell hányásig de a 3 liter legyen meg, nekem mikor kevés volt,4-et is mondott a védőnő. A lényeg,hogy sose legyél szomjas. Lehet,hogy szülés után egy darabig nem leszel éhes,de attól még muszály lesz enned,mert kell a tápanyag a tejtermeléshez. Ha a babád sárgulna, keltened kell majd szopizni. Nagyon fontos,hogy amíg be nem áll a tejtermelés,bizony fel kell kelteni szopizni. Az a te döntésed lesz,hogy igény vagy óra szerint szoptatsz-e, a védőnők inkább az óra szerintet,a szoptatási tanácsadók inkább az igény szerintit mondják,kedvezőbben hat a tejtermelésre. Ami még fontos,ne görcsölj rá :-) A kórházba elképzelhető,hogy mérlegelni fognak. Nekem a 2napos baba evését már mérték, még be is szóltak: hát anyuka nincs magának teje? Na az ilyennel ne foglalkozz! A kórházba ha nincs tejed hát nincs. Nekem is otthon indult be,egyszerűen nem ment így parancsra,na most szoptass eddig addig így úgy... Bár azért szabják így meg,mert a mell érzékeny,ennyit bír az elején,de a saját döntésed ha te tovább akarod szoptatni vagy bármi. (engem úgy leugattak érte) Mondjuk 1-2 nővér volt csak ilyen,a többi nagyon kedves és aranyos,ne rettentsen el :-) Szóval ha ott nincs,ne stresszelj rá. A lehetőségeidhez képest pedig pihenj, az első hetekben (ha az igény szerintit választod) az a legjobb ha bebújsz a babával az ágyba, alszotok és szopiztok.

2015. febr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tényleg nem mell méret függő. Ismerek olyan anyukát akinek szinte csak a bimbóját látni,annyira nincs melle,még is 2 éves koráig szoptatta a gyerekeit. Nekem nagy van,még sem tudtam olyan sokáig.3 gyereket szültem,eddigi tapasztalataim azok,hogy ha betartja az ember a 3 óránkénti szopit,nem iszik sokat,és nem eszik rendesen,és nem pihen eleget,akkor lőttek a szoptatásnak. Ne szoptatás alatt diétázzanak,majd le megy utána aminek le kell, enni kell rendesen,és tényleg igény szerint,minél többször mellre tenni a babát ha kéri. És nem árt pihenni,ami ugye nem mindenkinek megy,ha pl. nincsen segítsége az ember lányának.És ugye,ha már nem első,hanem többedik baba. Szóval nem egyszerű ez,van akinek evés,ivás pihenés nélkül is ömlik a gyerek szájába a tej,ha kell ha nem,de bizony sokunknak meg kell küzdeni azért a pár hónap szopiért is. Sok szerencsét,könnyű szülést,és sok bodlogságot a babához! :)
2015. febr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindentől függ, nem lehet előre látni. Én a szülés során elég sok vért vesztettem, vérszegény lettem rendesen, emiatt indult meg nehezen a tejem, és nem is volt sem sok, sem sokáig. Hat hétig tudtam szoptatni, bár nem nagy mennyiséget. Húztam ameddig tudtam, fejtem is, mégis egyszer csak elfogyott...
2015. febr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az elsö válayzt mintha én irtam volna, azt hittem simán megy majd de nem. Nem tudhatod elöre sajnos, a babádtol is sok függ.
2015. febr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mellmérethez semmi köze. Nekem 80 AA lenne a méretem, ha létezne olyan, mégis 8 hónapos koráig szoptattam.

Anyám is hasonló testfelépítésű, mint én, van róla egy fénykép, ahol a hugomat szoptatta. Azon a képen minimum C kosár a mérete, de lehet, hogy nagyobb!!



Nem statisztika de ismerősi körben az a tapasztalat, hogy akit császároztak, annak nem volt elég teje és pótolni kellett, vagy egyáltalán nem tudott szoptatni. Aki hüvelyi úton szült, annak meg nem volt ilyen gondja. De mondom, nem statisztika, kb. 15 emberről van szó, lehet, hogy éppen teljesen véletlen, hogy így alakult.

2015. febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is 75B voltam szülés előtt, már 14 hónapja szoptatom a kislányomat.
2015. febr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én 80 D vagyok, 4 hónapig szoptattam, barátnőm 75 A, 15 hónapos lánya még szopizik...

Nem tudhatod előre, hogyan alakul.

2015. febr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat mindenkinek! :) Az a baj, hogy itt ahol mi élünk itt 3 hónap a GYES, utàna megy a baba a bölcsibe tehàt 3 hónapom van szopiztatni meg cumiztatni..nem is tudom, hogy lenne-e értelme a szopiztatàsnak vagy rögtön adjam neki az anyatejet cumiba? Fogalmam sincs, hogy mit javasolnak itt. Majd utàna jàrok!
2015. febr. 6. 09:11
 10/12 anonim ***** válasza:

Már miért ne lenne értelme? Ha csak egy hónapig szoptatsz is jobb, mintha egyáltalán nem.

Épp tegnap olvastam egy gyógyszertári babamagazinban: az újszülött első oltása nem a BCG, hanem az anyatej.

Hogy tudsz-e szoptatni hormon- és alkatfüggő. Függ a tejmirigyek mennyiségétől, lelkiállapottól, evés-ivástól, és igen, attól is, hogy elég gyakran teszed-e mellere, de ez utóbbi önmagában nem garancia a sok anyatejre, ha az összes többi nincs rendben. Ugyanakkor, ha adott az összes többi feltétel, de nem szoptatod elég gyakran, akkor sem lesz elég tejed.

Nem vagyok elvakult szoptatáspárti, de azt gondolom, amíg a körülmények nem akadályozzák, addig kötelező szoptatni.

2015. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!