Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hónapos anyatejes babátokn...

Egy hónapos anyatejes babátoknak adtok/adtatok teát? Vélemények, tapasztalatok? Szopizás közben előtt után? Tudom hogy az anyatejtől nincs jobb és hálás is vagyok érte hogy van. Egy csecsemős mondta hogy néha lehet neki adni egy keveset.

Figyelt kérdés
Nem sokat csak egy párszor megkínálni egy nap egy egy keveset! Valaki valami tapasztalatot! Még van tejem, de már kezd kevés lenni neki mert szépen eszik és hamarosan pótolni kell majd tápszerrel!

2015. febr. 6. 08:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Meg eléggé hasfájós a drágám. Szokott kapni Espumisan cseppeket is. Valamicskét javít a helyzeten, de van amikor ez sem segít. Ezért is gondolom hogy más is jó lenne ha lenne a pocakjában!
2015. febr. 6. 08:15
 2/14 anonim ***** válasza:

Én csak azért, mert tea, nem adtam.

Hetente egyszer kapott 20ml hígított kamillafőzetet cukorral, a kakilás miatt.


Szerintem ráért megkínálni bármi máásal az a.tejen kívül 4 hónapos koráig. Max langyos vizet tarthatsz, ha nagyon szomjas lenne, de tejes babáknál nem jellemző az sem, hogy vizet igényelne.

2015. febr. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
4 hónapos a babám, nem adok neki mást, csak anyatejet. Próbáld többször cicire tenni, így lesz elég tejcsi.
2015. febr. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
próbáld meg,de nem fog tetszeni a babának :-) egy anyatejes babánál kb úgy kell kiharcolni,hogy megigya. pl. nekem ment a hasa egy kis ideig,akkor próbáltam csak addig plussz folyadékot belediktálni na hát így nézett ki: ivott egy kortyot,döbbent megállás,mi ez fintor,kiköpés,üveg eltolása. ha erőltettem még elkezdett vísítani is. szerintem tudják mi a jó nekik. inkább próbálj tejet szaporítani,én is 3hetes korában álltam neki. szoptass még többet, ha kell napokig amíg amennyit csak akar, ha elfárad fejéssel is segíts rá,hidd el több lesz a tejed :-)
2015. febr. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Néha pár korty köményteát kapott hasfájás miatt, de egyébként ezt sem adtam volna neki.
2015. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem elsem fogadta a teát vízet csak az anyatejet de abból jó sokat :)most 5 hós most már azért iszogat teát ( sima filtereset ízesités nélkül) szóval nem gond ha nem issza még meg.A.
2015. febr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
lemarad 1 hósan meg sem kínáltam mert feleslegesnek tartottam 3 hó környékén próbálkoztam be nála de mint írtam nem kellett neki :)
2015. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én hasfájás miatt adom neki a babateát, eleinte csak espumisant kapott, mert a védőnő lebeszélt a teáról. Amióta a teát is kapja, szinte teljesen elmúlt a hasfájás, csak olyan este 6-8 körül nyöszörög kicsit, előtte meg szinte egész nap kínlódott.
2015. febr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Kérdező!


Nagyob kevés az az eset, amikor valaki nem tud hosszútávon szoptatni. Csak szoptass-szoptass-szoptass. Miből gondolod, hogy kevés a tejed? Mennyit van mellen a babád? Pisis-kakis pelus mennyi van egy nap? Egyébként a súlygyarapodás hiánya az egyetlen tényező, ami azt mutatja, hogy esetleg kevés a babádnak a tej, de ez nem egyenlő azzal, hogy neked kevés tejed van

2015. febr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Denminek adnal neki ha van eleg tejed? Jogos a kerdesed mert hat mikor adnad? Szopi utan nem kene neki elotte meg minek? :) szoval ne adjal :)
2015. febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!