Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges, hogy 2 hónap után...

Lehetséges, hogy 2 hónap után elapad a tej? Úgy, hogy rengeteg volt?

Figyelt kérdés

Eddig rengeteg volt, de folyamat beállt. Babuci 100 grammokat eszik alaphangon. Egyszerűen az egik napról a másikra érzem, hogy kiürült a mellem, és épp annyi van, hogy elég neki sőt :S

Karamalzot eddig is ittam, dm-es szoptatós teát is, fogalmam sincs ez most miért. LEhet még ezt megmenteni?



2015. márc. 4. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbáld ki. Lactinatal-t, én nem tudom,hogy segít e mert eddig csak egy levéllel szedtem be.Majd meglátjuk. Emellett kipróbálhatod az Utrica urens homeopátiás bogyót. Nekem nem vált be,de olvastam,hogy másoknak igen. Egy próbát megér. Motilium után meg olvass. Nekem a nődoki kiírta tejserkentés céljából,"egyébként a gyógyszer emésztésre van"

Mellékhatásként serkenti a tejet. Eddig nem próbálkoztam vele,de itt gyakorin nagyon sok téma van róla,nézelődj..

Nekem február 10 óta vannak tejcsi gondjaim,azóta szenvedek!! Nekem jó ha sikerül,ha megeszik egy nap 20-25 ml. Meg is jött a menzeszem,igazából azóta küzdök. De amív van addig adom és kész..

2015. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy beállt a kereslet-kínálat még nem jelenti, hogy elapad.

Amúgy akarod szaporítani, lefejni, eltenni, leadni?

Ha többet akarsz, mint ami elég a babádnak, akkor lehet szaporítani pluszban pl. fejéssel.

De ha nem akarod, viszont a babádnak elég, akkor mi a gond?

A mellek szerencsére nincsenek mindig megduzzadva, csak általában a szoptatás legelején. Utána beállnak "normálisra", viszont ez még nem jelenti az elapadást. Akár hónapokig, évekig szoptathatsz így.


A babát pedig többször mellre teheted, és azzal is szaporíthatsz, ha kevésnek érzed a tejmennyiséget.

2015. márc. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen a 2esnek igaza van!

Akár fejheted is napjában többször. Ez is egy módszer..

2015. márc. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak ez így fura volt, hogy eddig ennyit evett, 1-2 napja meg küzdök, mert az egyik mellem olyan, hogy kb 60-at eszik max (amióta be volt gyulladva) a másik viszont olyan, hogy pár perc alatt 100-at eszik. 1-2 napja meg 30-30 örülök ha elérem a 100-at. Eddig lehetett látni, ha tele van, de most meg tök üresnek érzem, attól még lehet, hogy van benne elég?

2015. márc. 4. 10:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, lehet benne elég, ha nem látod éhesnek a babád szopi után, nincs gond. Nekem is mellgyulladás után elapadt a tejem, egy darabig pótoltam, de azóta szintén csak szopik a kislányom, már lassan két hónapja! Furcsának találtam én is hogy nem feszül a mellem, és már nem áztatom el a melltartóbetétet, de hiába akarok neki utána tápszert adni, nem kell neki, pedig a mellemet folyton üresnek érzem.
2015. márc. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
lehet,hogy csak beállt a mennyiség. kb 3-5 hónap között beáll,és hacsak nem fejszn plusszba,éppen elég. ha szaporítani szeretnél,arra a legjobb és leghatásosabb módszer a gyakoribb,hosszabb szoptatás,utána pedig rendszeres fejés. csökkeni pedig sok mindentől csökkenhet a tej: kialvatlanság,fáradtság (nem egyből de a holtponton már igen) stressz (ebből is elég nagy kell,hogy befolyásolja) nem megfelelő kevés táplálék,folyadék,mellgyulladás (hiszen akkor felgyülik,utána csökken) az éjszakai fejések kihagyása,ritkább szoptatások.
2015. márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

3 hetes korától 100 akat eszik, szóval sokat is, ezert ijedtem meg,hogy hogy-hogy 30-30 ,60 neki kevés. Sokáig van rajta 30-40 perc megvan a 100, csak lassabban. íakkor próbálkozok fejni, hogy kicsit több legyen.

köszi a válaszokat!

2015. márc. 4. 15:51
 8/9 anonim ***** válasza:

pont jól csinálod. lassan de biztosan kíbirkozza magának a kellő mennyiséget,ha hagyod. ezután még egyből fejsz,a szervezet venni fogja,hogy több kell,és növekedni fog

6os

2015. márc. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is megijedtem, amikor egyik napról a másikra felpuhult a mellem, sőt melltartóból egy kosárral kisebb is elég volt. De szerencsére nem éhezik. Melltartóbetétből is bevásároltunk 3 dobozzal, mert épp akciós volt, azóta egy fél doboz fogyott. Már gondolkodtam, hogy kipróbálom betét nélkül, hogy átázik-e a melltartó.

Honnan tudod, hogy 100 g-okat eszik?

Mi már csak megszokásból mérjük esténként a picit. Amúgy meg az is természetes, ha egy nap nem hízik semmit. Valamikor többet gyarapszik, van hogy semmit. Ezen sem kell megijedni.

2015. márc. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!