Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elég lehet így a tejem?

Elég lehet így a tejem?

Figyelt kérdés
Nincs mérlegem, a mellem nem csomós. 2 hetes a fiam. Sokszor óránként van a mellemen, de legtöbbször inkább 2-3 óránként. Közben alszik, nézelődik, néha azért elégedetlen, ilyenkor teszem mellre. Ha nem csomós a mellem akkor kevés a tejem? Adjak neki tápszert is?
2015. márc. 4. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp! Ha a babád látszólag általában elégedett, valószínűleg elég a tejed. Nem is értem ezt a csomós dolgot, ha csomós lenne a melled, valószínűleg kezdődő mellgyulladásod lenne. Az első egy-két hétben hetente, aztán féléves koráig havonta vidd le a védőnőhöz mérésre - de úgyis fog hívni státuszvizsgálatra, ott ellenőrzik a súlyát.
2015. márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem sosem volt csomós a mellem, mégis másfél éve szoptatok.

Szerintem is elég lehet a tejed, de heti egy mérés jó lenne, ha más nem, kölcsön mérleggel, vagy a védőnőnél.

2015. márc. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hétfőn járt itt a védőnő, és előtte is amikor kijött először, hozott mérleget, hogy tiszta súlyt mérhessünk, bár azt mondta ha lehet béreljünk, neki ez macera, meg is értem, így is tök rendes volt. A kettő meztelen mérés között 23 dkg volt a különbség, de múlt héten még csomós volt a mellem. Lehet hogy rosszul fogalmazok ezügyben, szóval éreztem hogy van benne.
2015. márc. 4. 14:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét alatt 230 gramm hízás nagyon jó eredmény! Ha beáll a szoptatásnál a kereslet-kínálat, normális, hogy már nem érzed "túltelítettnek" a melledet - ha erre gondoltál.
2015. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhet mérleg kölcsönzesre. Mi heti 1 séta alkalmaval beugrottunk súlyt mérni. Pedig akko még hideg us volt:-)
2015. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elnézést, nem volt időm írni. Úgy néz ki tényleg elég a tej, kb. 2-3 óránként kér enni, egyébként viszonylag nyugis baba.
2015. márc. 11. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!