Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan előzzem meg, hogy...

Hogyan előzzem meg, hogy begyulladjon a mellem?

Figyelt kérdés

A babám 4 napos, szegény még nem tud rendesen szopni. Túl nagy a mellbimbóm, nem fér be a szájába, és nem is tudja elég erősen szívni. Persze próbálkozunk vele, de tápszerrel hozzá kell pótolni. Szoktam a szoptatási próbálkozások után fejni kézi mellszívóval. Vért izzadva sikerül két mellből kb 20 milit kipréselni.


Na és a probléma: reggel óta hasmenésem van. A gyerekorvos azt mondta, hogy így most pár napig ne tegyem mellre, nehogy véletlenül gond legyen, csak tápszerezzem. Ezt is csinálom, viszont kezd folydogálni a tejem és egyre jobban feszül a mellem. Hiába fejem, úgy érzem, nem tudom teljesen kiüríteni soha, és egyre rosszabb érzés. Nagyon félek, hog be fog gyulladni és kézzel kell kifejni a maradékot. Csinálták a kórházban, sokkal jobban fájt a szülésnél, soha többet nem akarom átélni. Szóval calahogy meg kellene előznöm a gyulladást. Van valakinek valamilyen ötlete? Most borogatom langyos vízzel, ennyit tudok tenni.



2015. márc. 30. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen mellszívód van?? Amúgy fejések előtt tanácsos jó meleg vízzel megmosni vagy zuhanyoztattni a melled hogy jobban megpuhuljon és meginduljon a tej...
2015. márc. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó az amit csinálsz csak ismételd sokszor ha úgy érzed.. ha meg a gépben nem vagy biztos hogy jó vegyél vagy kölcsönözz másikat.
2015. márc. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Óriási butaság, amit a gyerekorvosod mondott, hogy most ne szoptass! Így el fog menni a tejed! Nyugodtan lehet, sőt, kell is szoptatni akor is, ha megbetegszel. Én 40 fokos lázzal szoptattama a fiam, a gyerekorvos, a nőgyógyászom, még az éjszakai ügyelet is ezt javasolta. A baba úgyis elkap mindent, olyan szoros kapcsolatban van egy anya a pár hónaoos babájával, hogy óhatatlanul is átadja. Ha ettől valami baja lenne a babádnak, akkor őt is kezelnék. Olvass utána neten, millió helyen pl. az LLL honlapján /szoptatási szakoldal/ is azt írják, hogy szoptass még betegen is!
2015. márc. 31. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én szoptattam 2x betegen. 1x nem kapta el,1x igen. DE! mi hetekig vergődtünk olyan kehések voltunk,ő pár nap alatt kigyógyult,addig is vigyorgott olyan jól elvolt. ez tejgyilkos ám,hogy nem szoptatsz. miből eszik a baba? nehogy cumizavaros legyen. én vennék neki medela calmát,abból etetném.

a kézi nem erre való!!!! maradék tej lefejésére! amint tudsz menj be a mini manóba,kölcsönözz egy gépi lactinát. ha tudsz dupla szívófejet vegyél hozzá.

1: fennt tartja a tejtermelődést

2:dupla fejjel növeli is.

3:ezzel a legkisebb az esélyed a mellgyulladásra

[link]

ez a mellszívó.

[link]

itt tudod kölcsönözni. de szívófej kell hozzá.

én melegítőpárnát tettem rá,és úgy fejtem a gépivel mikor olyan gyulladt volt. hidd el, szerintem szoptathatsz.kérdezz meg mást is. és a kézi nem erre való. az nem űriti ki jól.

2015. márc. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Először is, 4 napos gyereknek ne adj tápszer pótlást, mert 2 nap múlva a melled sem fog neki kelleni. Tedd mellre ha kell 10 percenként. Van bimbókiemelő, próbált meg azzal ha nagy a mellbimbód, de egyébként helyes technikával azt is a szájába lehet adni. A mellgyulladást körkörös masszírozással szoptatással fejéssel tudod elkerülni. Nekem is volt hányás hasmenés vírusom, senki nem mondott ilyen butaságot, hogy ne szoptassak.
2015. márc. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Osztom az előttem szólókat!!!!!Baromi nagy hülyeséget mondott az orvos!!!!

Vegyél gépi mellszívót.Én is szoptattam fosós- hányós (elnézést) vírust amikor elkaptamlNem kapta el a gyerek.

Soha nem adnék neki csak ezért pótlást.

2015. márc. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy ne szoptasd az egy óriási nagy marhaság!

Igenis kell szoptatni,mert a babád így védve van a fertőzésektől!Tőled csak akkor kapja el a hasmenést ha nem szoptatod!

És ez nem vicc!

2015. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!