Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idővel kell fejni...

Mennyi idővel kell fejni szoptatás után? Rögtön, vagy lehet picit később is?

Figyelt kérdés

Két hónapos a babám, a kereslet-kínálat szépen beállt, de jövőhét péntekig egy napi tejet kellene elraknom. Két napja fejek, eddig rögtön szoptatás után, így csak az jött le ami termelődött. Most reggel viszont tennem-vennem kellett utána a baba körül, és majdnem egy félórával később szép mennyiség jött le tejadó reflexszel. Jó ha így csinálom napi kétszer, háromszor?

Nagyon túltermelni sem akarok, mert elég könnyen begyullad a mellem, de jó lenne ha sikerülne elég tejet elraknom. Hogy csináljam?


2015. ápr. 2. 08:26
 1/1 anonim ***** válasza:
majdnem jól csinálod. tejleadás szoptatás után kb 15-20 perccel van,akkor fejj. én is úgy szoktam,bármennyi van üresre szívja,és ha egyből utána fejek,akkor is kell a 20perc mire megindul,akkor inkább csinálom a dolgom addig. a fejés legyen rendszeres,minden szoptatás után fejj. nem hiszem,hogy túltermelnéd,nézd meg mennyi jön le. ha már egy deci,vagy több,az igen plussz,de az alatt hipp-hopp lejjebb apad gyulladni se fog ha nem 1 nap hagyod el rögtön a fejéseket. a tej gyorsabban apad mint növekszik ez így van. éjszaka eszik még a baba? hányszor? mázlid van ha már nem,vagy csak 1x. mert az éjszakai fejésből több tejet tudsz eltenni. viszont akkor ha nem akarsz többet,azzal óvatosan. én mondjuk azt mondom amúgy is kell éjszaka fejni a hosszútávú tejfentartásért,de van aki szerencsés és nem csökken neki,hanem elég éjjeli fejés nélkül. ha ez a kategória vagy,akkor 1x fejj éjszaka,mert tényleg csöpögő fájó cicikkel fogsz kelni.
2015. ápr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!