Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kislányom beiktatott egy...

A kislányom beiktatott egy éjszakai szopit. Lehet, hogy este kevesebb már NEki a tejem?

Figyelt kérdés

Egy szavam sem lehet, mert így is este 8-tól éjszakai 2-ig alszik, akkor szopizik egyet és azonnal vissza is alszik. A következő szopi már reggel van. Csak eddig hajnal 4-5 körük volt az első szopi, nem is akartam elhinni, hogy ilyen létezik. A kisfiam anno éjjel is szigorúan 3 óránként evett.

A kislányom 3 hónapos.

Szval igazából csak érdekel, hogy mi lehet az oka a plusz szopinak. Hiszen ha egy baba éjjel enni kér, annak oka van, adok is Neki azonnal. Olyat ne írjatok, hogy szoktassam le!

Köszi az észrevételeket!


2015. ápr. 20. 02:37
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Este nem lakik jól. De lehet, hogy szomjas és elég lenne neki a tea is.
2015. ápr. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nappal már kevésbé ér rá szopizni és azt pótolja este. 3. hónap vége felé észrevehetően kevesebb ideje lesz szopizni, mert minden érdekli, plusz rövidebb idő alatt többet tud már meginni. Amúgy meg felesleges aggódni ilyesmin, lehet ez még rosszabb is, jöhet szopisztrájk, stb... a legrosszabb ha az anya elhiszi, hogy kevés a teje. Az én tejemet majdnem elapasztotta anyósom, amikor felvetette ezt a lehetőséget. Nem a tejem volt kevés, hanem igény szerint szoptattam, csak nem vettem észre, hogy 4 hónaposan a babám már nem sírással kér enni és nem szoptattam meg elég gyakran. Na de én megijedtem, hogy emiatt most aztán elapadt a tejem. Pedig elég lett volna csak korrigálni és mellre tenni gyakrabban. Én elkezdtem mérni, idegeskedni, mert nem a tankönyvi mennyiségeket ette. Majdnem elapadtam ettől a sok aggódástól. Készülj fel, 4 hónaposan sok nő azt hisz, elapadt a teje, mert a gyerek óránként kér enni este, stb...Nem lenne baj, ha civilizálatlan lények lennénk mérleg és óra és tápszer nélkül, így viszont tényleg elapasztjuk a saját tejünket, mert tápszerrel pótoljuk, meg cumisüveggel, amitől jön a cumizavar és aggódunk és gátlódik emiatt a tejleadó reflex és tényleg nem jut a baba hozzá a sok tejünkhöz sem. A lényeg, tök mindegy miért kér plusz szopit, ez még százszor változni fog, te csak szoptasd az igénye szerint és ne idegeskedj, a mell nem tud kifogyni. Csakis az idegeskedés miatt gátlódhat a tejleadó reflex, de az meg nem elapadás. Ja, és ne járj úgy, mint én, készülj fel, hogy ha nagyobb a baba, már lehet hogy nem fog sírni a ciciért, ezért kínáld meg majd akkor is ha nem kéri, aztán úgyse fog szopizni, ha nem akar. 4 hónaposan azt hittem, hogy elapadt a tejem, de még most is szoptatom, 1 éves. Egyetlen dolog apaszthatta volna el és majdnem el is apasztotta: az állandó idegeskedés, számolgatás és méregetés.
2015. ápr. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, és kb. 3. hónap végétől már nem fog ömleni a tejed és alig kell melltartóbetét és majd azt hiszed, elapadt a tejed, de ez csak annyit jelent, hogy beállt a kereslet-kínálat és pont annyi van, amennyi a babának kell, ezért nem úsztok már a felesleges tejben. Ha a babának több kell, majd megcsinálja magának gyakoribb szopizással. Ez nem azt jelenti, hogy elapadtál, csak hogy neki most több kell, pl. mert növekedési ugrása van, vagy pl. az én 1 évesem most betegen semmit nem evett csak szopizott hetekig és megcsinálta magának a tejet. Meg voltam róla győződve, hogy elapadt már szinte teljesen, de amikor szükség volt rá, megnőtt a mennyisége pusztán azzal, hogy hagytam annyit szopizni, amennyit csak akart. Ja és mert abbahagytam az állandó méregetést. Ez fontos, mert a gondolat, hogy kevés a tejem, tényleg gátolja a tejleadó reflexet, mert stresszel. Ezért nem szabad méregetni, csak a baba súlyát és max. heti 1-2 alkalommal.
2015. ápr. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!