Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ugye még ne adjam fel?

Ugye még ne adjam fel?

Figyelt kérdés
Picim 6 hetes lesz szombaton. Igény szerint szoptatom, de nem elég a tejem. Szépen szopik, ha kell non stop a cicin van, de egy idő után ha nem jön a tej akkor sír és a végén mindig kap kiegészítést. A tejem össze vissza van, van, hogy 50et van, hogy 20at tud csak kisajtolni. Van, hogy semmit. Iszok, eszem rendesen már igyekszem nem ezen stresszelni és pihenni. Szerintetek mit tudok tenni, nem szeretnék lemondani a szoptatásról. Tápszer macerás és mű. (Saját véleményem, és segítséget kérek nem ész osztást, mert azt mi denki tud...nagyon szeretném csak szoptatni, de a testem nem engedelmeskedik, rossz érzés nagyon)

2015. ápr. 28. 13:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Keress a környékeden szoptatási tanácsadót, személyesen ki szoktak menni és segítenek! [link]


Ez is hasznos: lll.hu

2015. ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi. A megyében ahol lakom nincsen senki, aki ilyennel foglalkozik. Kell a személyes találkozó vagy sem?
2015. ápr. 28. 13:50
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem telefonon is felveheted a kapcsolatot egy szakemberrel. Én nem adnám fel, amíg nem kértem ki a véleményét egy olyan szakemberrel, akinek ez a szakterülete. Ha a nevekre kattintasz, elérhetőségeket is találsz.
2015. ápr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
biztos hogy mindig rendesen mellre teszed a babát? akkor tud jól szopni,ha jól van mellen. ehez az egész mellbimbót be kell kapnia,hogy jól ki tudja űríteni. milyen gyakran cserélsz mellett szoptatás közben? ha újra ráteszed az elsőre mikor sír,lfogadja,próbál még enni,vagy csak sír? ha elfogadja,érdemes úgy szoptatni,hogy 2x kerüljön sorra mindkét mell,az jót tesz a tejtermelésnek. még fejéssel is lehet szaporítani,azt érdemes szoptatás után 20perccel,addigra lesz egy újabb tejleadás. idő mire nő a tejmennyiség,nekem szoptatási tanácsadó azt mondta az anyatej 10mlként növekszik .hát kb tényleg így volt. 3 hét volt,mire elég lett neki a tej. előtte az egyharmadára volt elég a napi evésésnek,talán picit kevesebbre is. utána letenni is szépen tudtam,csak hát ki kell várni amíg növekszik a mennyiség,sajnos nem egyik napról a másikra. ha minden nap csak picit több,már jó úton haladsz. amúgy mennyi pótlást kap? csak azért kérdezem,mert ha nem hiányzik sok,nem lényeg. most arra gondolok,ha mondjuk csak 30-at csinálnál neki,akkor nem is kell. egyszerűen megszoptatod 20perc múlva megint,és megvan a hiányzó pár tíz ml. persze ha 60at csinálsz,akkor igen az már kell. éjszaka kel még a baba enni? milyen gyakran? nekem mindig fejnem kellett,hogy legyen elég. neked is fejned kéne éjszaka,és legalább odaadhatod pótlásnak neki az éjjel lefejt tejet. (én meg később azt tettem el) a te döntésed mikor adod fel, de ha gondolod próbáld még,ahogy írtam várni kell az eredményre :-) ha mégse sikerül,ne emészd magad,előfordul,nem a világ vége. a lényeg,hogy jól lakjon. a közelséget pedig hordozással potólhatod.
2015. ápr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Jól szopizik jól kapja be. Fejem a tejet, bár éjjel nem egyszer kétszer kel fel, de akkor kicsit cicizik és alszik is tovabb, sosem készítek tápszert és nem is merem. Pótlást akkor kap ha 20at eszik, de 60nal többet ritkán eszik. Tegnap azt mondta a védőnő, hogy keveset eszik, de hizott egy kilót születési súlyhoz képest. Valahol, valamit nagyon elrontok de mit...
2015. ápr. 28. 14:15
 6/21 anonim ***** válasza:
1 kg-ot hizott??!! Akkor tuti van elég tejed !most 6 hetesen megint lesz fejlődési ugrás, nálunk 5 napig tartott mikor szinte állandóan öklét ette és egész nap cicin lógott de utána megnyugodott. Szerintem is hívjál fel szoptatási tanácsadót . Nekem nagyon segített , 6 hetes volt a babám mikor először szopni tudott , addig 2 óránként fejtem éjjel- nappal de ogy annyi tejem lett hogy adtam belőle egy másik anyukának. Sztem ne méregesd szoptatasonként hanem csak este fürcsi előtt. Az igény szerinti szoptatas azt is jelenti h annyit eszik a baba amennyit akar : hol 60- at, hol 20 at ( van h zsíros a tej es akkor kevesebb is elég van hogy higabb es akkor többet eszik belőle ) amikor igényli tedd cicire es hagyd rajta addig amíg jol esik neki. En is mertem minden nap es volt hogy mínusz lett az eredmény ( fogyott) volt h 2 nap alatt hizott 10 g ot volt h két nap alatt 210 g ot, pedig ugyanúgy etettem. A Vedono miatt ne izgulj , nekem most van egy 4 hónapos 7,5 kg babám es megkérdezi h ugy érzem h elég a tejem?! Mondtam neki h nézzen rá.
2015. ápr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Növekedési ugrásotok van és ez teljesen normális! És igen, borzasztó nehéz, mert mindig éhesnek tűnik a baba és állandóan cicin lenne. Csak úgy tudtok ezen túllendülni, ha most nem foglalkozol semmivel, összekuckóztok és 0-24-ben kap cicit, amikor csak kéri. Pár nap után ettől felszaporodik tejed, újra elég lesz neki. A pótlást próbáld elhagyni, tudom éhesnek tűnik a pici, de ha tápit is kap, akkor csak később fog csak cicit kérni=kevesebb ingertől nem szaporodik a tejed, hanem csak apadni fog. Növekedési ugráskor akár 20 percenként is kérni fogja a cicit, de hidd el, tényleg pár nap alatt helyrejön minden. Ilyen időszakok lehetnek 6 hetesen, 3 hósan és 6 hósan is, mi a 3 hóst szenvedtük meg az elsővel, a másodikkal a 6 hetest (neki 5 hetesen volt ilyen időszaka).

A lényeg, hogy a látszólag üres cicit is add neki, ez az inger fogja szaporítani a tejed!

Semmit sem csinálsz rosszul, ne add fel! Ha ezen túl lesztek, pozitívabban látsz majd mindent, kitartás!

(Első babámat 20 hónapig, másodikat 21 hónapja szoptatom)

2015. ápr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
ne viccelj már kérdező,hát amit elvárnak,az 4 hétre 600gramm. teljesen jól hízik a babád. igény szerint szoptatod továbbra is,és figyelsz,hogy éjszaka 4 óránál több ne telljen 2 fejés/szoptatás között rendben is lesz :-) nem is biztos,hogy éhség miatt sír. lehet,hogy csak fáj a hasa.
2015. ápr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
ja és igen,ki kell húzni ezt a pár napot. nekem volt egy 4 órás szoptatásom 7 hetes korában... az istennek nem lakott jól. de hamar túllendültünk,elég lett szerencsére.
2015. ápr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, az lemaradt, hogy egyetértek a 6-os válaszolóval, inkább ne méregesd mennyit eszik. Én is belefutottam ebbe, semmi értelme, az anyatejet nem lehet ml-re mérni, teljesen más a tápértéke, mint a tápinak. Szépen gyarapszik a babád, nincs semmi gond sem a tejeddel, sem a mennyiségekkel.
2015. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!