Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan aki csak fejt?...

Van itt olyan aki csak fejt? Vagy aki fejés mellett ritkán tudott szopiztatni?

Figyelt kérdés
Tudtad tartani a baba igényét? Meddig?
2015. jún. 22. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6 hónapig fejtem a kislányomnak,ebből 4 hónapig elég volt neki,utána már nem.De 6 hó után már nagyon untam.
2015. jún. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

azt mondják fejéssel nem lehet csak szinten tartani,de ez nem igaz csak megfelelő módszer,é mellszívó kell hozzá. ha te nem szoptatsz,neked nem lesz jó a sima elektromos sem,kézire meg ne is gondolj. egy nagy teljesítményű,kórházi fokozatú mellszívó kell neked,mint a lactina,vagy a symphony. dupla szívófejjel használd,több szoptatást segítő hormon termelődik akkor ha egyszrre kettőt fejsz. emellett a szaporítás időszakában,akárcsak ha babát szoptatnál legalább óránként,két óránként fejj,amíg kevés a tej,addig a fél órát mindig fejd le,akár jön akár nem. szinten tartáshoz 3 óránál ne teljen el több 2 fejés között, éjszaka 4 óránál. mi az oka,hogy nem szopik a baba? ha cumizavar,érdemes megpróbálni egy medela calmát és mellre teszegetni kitartóan. ha nem tudja bekapni,mellbimkiemelő,előfejés.

[link]

2015. jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Oo ez bíztató.

Unni én is unom a fejegetést... de kórházban van az 1 hetes kisfiunk és mindenképp szeretném ha anyatejet kapna nem tápszert. Fejek de félek h így hamar elapad.

Te napi hányszor fejtél?

Én most 3 óránként fejek, lehet sűrűbben kéne.

2015. jún. 22. 12:59
 4/12 A kérdező kommentje:

Most egy kézi mellszívóm van meg iszom a teát.


Napi max 2x tudom szoptatni mert nem tudok vele bennt lenni egész nap mert van egy nagyobb kisgyerek is és hát rá is vigyázni kell.

2015. jún. 22. 13:04
 5/12 anonim ***** válasza:

Bármilyen módszer jó, ha a tejleadó reflexet be tudod vele indítani minden fejésnél. Ez a kulcsa annak hogy fennmaradjon a tejtermelés.

Szerintem keress meg egy szoptatási tanácsadót, akár telefonon is segítenek, vagy ebben a facebook csoportban:

Szoptatási tanácsadás - kérdezz felelek

[link]

2015. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is csak fejtem,ráadásul tejleadó is voltam.9 hónapig csináltam összesen.

Eleinte napi 6x fejtem,olyan 40 ml volt alkalmanként 1,5 óra(!) melóval.(éjjel is keltem a babával ugye)

Utána több lett,akkor már csak 5x fejtem egy nap és így mindig csökkentettem a fejések számát.(ekkor is éjjelre esett egy)

Nekem kézi avent mellszívóm volt/van,szerintem bevált :-)

A kisfiam egyáltalán nem szopizott;mondjuk,lehet,hogy gyorsan feladtam,de így is tökéles volt.5 és fél hónapig fogadta el a tejet,utána kizárólag egy spéci tápszert evett és eszik most is.Így lettem tejleadó.napi 800-900 ml-t vittem el.

9 hónap elég volt bőven,és mikor nagyon beteg lett a fiunk és kórházba kellett menni,akkor hagytam abba a fejést,mert nem tudtam volna kellően sterilen tartani mindent.Meg is untam,nem is baj,hogy így alakult.

Mostmár az boldogít,hogy bár nem alussza végig az éjszakákat,de legalább fejnem nem kell.

2015. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is fejtem mivel a lányom nem volt túl együttműködő szopizás terén amit aztán 5 hónaposan amikor kijött az első foga abba is hagyott. Én viszont még fejtem 10 hónapos koráig és ugyanannyi tejem volt egész idő alatt. Nekem az elektromos Medela jött be.
2015. jún. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is fejtem, 3 hónapos szoptatásos huza- vona után. Nagy meló, de 9,5 hónapig szinte fenntartottam az arányt ( 80-90% anyatej + tápszeres pótlás). Én csak kézzel tudtam rendesen kifejni ennyit.
2015. jún. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én szoptattam is,szaporítottam fejéssel meg napi 5-600 többletet tartottam fennt. szerintem ha már lesz elég, a napi 6-8x-ori fejés ideális,pl. nappal 3,éjjel 4 óránként,majd meglátod mennyire van szükséged ahhoz,hogy eleget fent tarts. most szerintem 2 óránként fél óra fejés nappal,éjjel 3 óránként tökéletes amíg kevés. megjegyzem akkor reméljük ha a babádat hazahozod, fog majd szopni. nem tudni,de azért próbáld majd hátha :-)

2e voltam

2015. jún. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem szoptattam, csak fejtem, és mindig volt annyi amennyi kellett, sőt több is, tudtam fagyasztani tartalékba. Mindkét gyereknek másfél évig tartottam fönn a tejet, 1 éves kor után már csak reggel-este fejtem, és végül magam apasztottam el. Avent kézi mellszivót használtam.
2015. jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!