Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen gyulladáscsökkentőt...

Milyen gyulladáscsökkentőt lehet szedni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Nagyon begyulladt a bölcsesség fogam,és nem tudom,hogy mit lehetne szedni rá!?
2008. szept. 2. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Algopyrint lehet szedni szoptatás alatt, és van benne gyulladáscsökkentő. Csak az a baj, hogy recept köteles. Esetleg kérdezd meg a védőnőt vagy a dokidat vagy a gyerekorvost.
2008. szept. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Panadolt bevehetsz (nekem lázra adta a doki, de úgy tudom fájdalom csillapításra is jó.)
2008. szept. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a gyógyszerész unokatestvérem szokott ilyen ügyben segíteni. Fájdalom- és lázcsillapítók közül a paracetamol tartalmú (pl.: Panadol, Ben-u-ron, Rubophen stb.) szedhető terhesség és szoptatás alatt. Gyulladáscsökkentők közül pedig a penicillin tartalmúak (nekem a terhesség alatt a doki Maripent írt fel). Az Algopyrin viszont a dokim szerint (meg a gyógyszerész szerint is) már most a legújabb trend alapján nem adható kismamáknak és szoptatós anyukáknak.

Remélem, használ valamelyik.

2008. szept. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!