Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes fejnem? Már megkezdtem...

Érdemes fejnem? Már megkezdtem az 5 hónapos vegyesen táplált babám hozzátáplálását.

Figyelt kérdés
Még nem váltottam ki étkezést, 100ml almát eszik tízóraira, aztán szopi, majd tápszeres pótlás. Minden étkezésnél szopi plusz pótlás a sorrend. Mit tegyek, hogy ez a tejmennyiségem megmaradjon? Fejjek? Mikor? Vagy már csak begyullasztanám a mellem? Kb fele az anyatej a baba igényeihez képest.Előre is köszi a válaszokat.

2015. júl. 5. 17:19
 1/6 anonim válasza:
ha úgy érzed sok marad benne akkor érdemes lefejni, és utána azt lefagyasztani, ezt később a főzelék készítéshez is fel tudod használni. HA szopizás után fejésnél nem jön már akkor rendesen kiszívja és akkor nem kell fejned,az legyen a lényeg, hogy mindig szopizzon.
2015. júl. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én lefekvés előtt fejek, majd másnap este azzal pótolok, mert este már kevés neki. Mostanában viszont délután is kell pótlás, szerintem én fejni fogok, nagylányomnál is összegyűjtöttem a 10 ml-eket amiket szopi után fejtem, és azt adta még.Macera, de ahogy olvasom, így is sok a dolgod ennyi féle "étellel"(alma, szopi, tápi) , ezért én még küzdenék 1-2-3 hónapot. A lányom amúgy jövő héten lesz 5 hónapos, én kb. 7 hónapig fogok fejni, nagylányomnál is kb. addig tettem.
2015. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egy kis lökést adtatok, hogy még érdemes. Bár tényleg nagy macera. Egy hónapig fejtem, mert ugye nem volt elég a tej, így szaporítottam.Több lett, viszont annyi nem , hogy megússzuk pótlás nélkül.Most, hogy mást is eszik, talán, ha fejnék, legalább nem mindig kellene pótolni, csak esetleg saját tejből.Ha egy-két hét múlva kiváltanám a tízórait, akkor helyette azért fejjek? Vagy hogy szokott ez lenni? Mert nekem a tejmennyiség fenntartása miatt ugye kellene fejnem. Ti mit tennétek?
2015. júl. 7. 14:21
 4/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. En ugy csinalom, hogy amint kivaltok egy etkezest, lefejem azt a potlasra, es a fagyasztoba. Persze a tapszer is jo, de megis azt erzem, hogy anyatejet szeretnek adni.7 hos korara kb.2 etkezes ki lesz valtva, egy darabig lefejem mindkettot, es este mar nem fogok fejni, aztan addigra belefaradunk az egeszbe 😊, de addigra mar porkoltet esznek nokedlivel. 😊
2015. júl. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
újra én.. Azt még megkérdezhetem, hogy hány ml-t eszik kb. a gyereked? Mert 100 ml alma, majd szopi két mellből?, és még tápika? Csak azért kérdezem, mert a jövő héten 5 hós lányom 140 körül eszik reggel, és dugig van.
2015. júl. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon későn válaszolok, de hátha olvasod... Az én babám szerintem nagyétkű, most 8 hós már, 9 kg, 76 cm, így még nagyobb...De a lényeg, hogy amikor először kapott szilárdat, akkor már csak szoptattam utána, tápit nem adtam. Most úgy állunk, hogy reggel-este szopi plusz táp,a többi gyümi és főzelék kétszer, egyik húsos. Reggeli pótlás 100ml, esti 170 ml. Hogy mennyit szopik,nem mérem, mert elég volt a mérlegből.Remélem , nem hizlalom fel. Ha megkívánja napközben, engedem, hogy szopizzon, ha szomjas vagy nyűgös. Már nem fejek. Szilárdból egy aventes pohárka, vagy kisebb bébiételes üveg a mennyisége. Nálatok mi újság?
2015. szept. 29. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!