Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az odaaig rendben, hogy igeny...

Nné Adrea kérdése:

Az odaaig rendben, hogy igeny szerinti szoptatas.5 hetesek vagyunk. Potoltam tapszerrel mert nem volt tejem. Egy hete csak szoptatok igeny szerint. De a napjaim osszetenek. Egyik szoptatas eri masikat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van hogy 80bpetcet mellen van.petdze bele-bele alszik.de ha lerakombordit.mert bevalom kezd turelmem fogyni.mosdoba nem tudok kimenni rendesen.

valtott mellbol szoptatok,szopas

i helyzeteket is valtoztatom.de mar melleim is kesz vannak


2015. júl. 24. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy mindig, minden nyekkenésre mellre teszed. amit te csinálsz, annak nem sok köze van az igény szerinti szoptatáshoz...

akkor tedd cicire ha éhes. ha nem tud egyedül elaludni vagy felébred arra, hogy felveszed-leteszed, akkor dajkáld meg...

2015. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem ugyanez volt a gondom, a babám 3 nap múlva lesz 6 hetes. Sajnos én is félreértettem az igény szerinti szoptatás fogalmát mert minden sìrásra cicire tettem és úgy tűnt sosem elég és egyre nyűgösebb lett. 4-5 órás szopimaratonok voltak minden nap, kész voltam tőle. De rájöttem, hogy attól egyre nyűgösebb, hogy fáj a hasa mert nincs ideje emészteni. Ma pont egy hete másképp csinálom a dolgokat. Először is próbálok figyelni melyik sírás mit jelenthet....nálunk egyelőre: éhes vagyok, cseréld ki a pelust, fáradt vagyok és valami kényelmetlen sírás van. Ezeket mindig végigsakkozom és próbálom kielégítani az igényét. Visszatérve a szopira: nekem az jött be, hogy egy szopi után (nálam ez egyelőre lassú folyamat, először 1 órán át hagytam mert a lányom lassú evő de márcsak 45 percet hagyok neki, fokozatosan csökkentem a szopiidőt...van, hogy elég 30 perc is) és a következő etetésig másfél órát kihúzok valahogy mert ennyi kell neki az emésztéshez. Ha elalszik akkor megoldódott a dolog, ha nem, akkor cipelem, hintáztatom, énekelek neki stb....ő kézben szeret szóval nem nagyon tudom letenni. Így egyre sikeresebbek a napok és egyre kevesebb a nyűglődés mert elmúlt a hasfájás és mostmár kezd érdeklődni a dolgok iránt szóval napról napra könnyebb kitölteni azt a másfél órát. Nekem ez bevált. A tejmennyiség nekem a 4.-5. hét környékén állt be, így az tuti elég. Csak próbáld meg figyelgetni a babád mert nem minden sírás az éhség jele. A szórakoztatás pedig nálunk minden nap máshogy zajlik....2 napig elvolt a vállamon nézegetve, azután már nem tetszett neki, igy jött a hinta, abban egész jól tudom altatni 3 napja. Szóval légy türelmes és kreatív, ahogy telnek a napok egyre könnyebb lesz, legalábbis én így vagyok vele.
2015. júl. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Masodik vagyok, ne haragudj nem ertem miert igy irta ki az ekezetes betuket....telefonrol irtam remelem azert ki tudod bogozni :S
2015. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van, az igény szerinti szoptatás nem ez. Ha már csak cumizik, akkor sztem nem kéne a ciciden hagyni. És a 2 szopi között azért ált. teljen el 3 óra. Vannak ilyen babák (az én kisfiam is ilyen volt), akik ordítanak,ha nincsenek ölben vagy legalább az anya közelében. Rengeteget ringattam, sétáltam vele. Kb. 2 hónapos korában vettünk neki pihenőszéket, amiben vittem magammal mindenhová (még a klotyóra is). Onnantól lett jobb a helyzet,h elkezdett kúszni. Kitartást a picihez :)
2015. júl. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, es elfelejtettem irni, hogy ebben a nagy kanikulaban en neha ha nagyon szomjas adok neki par korty babavizet 2 szopi kozott, a vedono mondta.....nalam nem problema a cumisuveg mert az elejen kellett potlast adnom mig meg nem jott a tejem, az en babam uvegbol is, cicbol is gond nelkul eszik. Esetleg ezt is megprobalhatod. Megint masodik voltam
2015. júl. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-6 hetes korban növekedési ugrás van, ahogy 3 és kb.6 hósan is lesz. Ilyenkor sajnos ez van, nem rontottatok el semmit és igenis ez az igény szerinti szoptatás!! Ez a rémes időszak pár napig tart, ha ilyenkor szinte egész nap mellen van a baba és ha az üres cicit is megkapja, akkor elég ingert kap a mell a tejtermelés fokozására, néhány nap múlva bőven elég lesz a tej neki. Meg fog nyugodni és nem kéri csak néhány óránként.

Ilyenkor a tápszer nagyon be tud zavarni, mert a jóllakott baba nem nyüstöli eleget a ciciciket a tejmennyiség felszaporodásához, tehát apadni fog, egyre kevesebb lesz a tej.

Kitartás, pár nap múlva beáll a rend!!

(Első babámat 21 hónapig, másodikat 2 éve szoptatom)

2015. júl. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen,hogy irtatok.Megprobalok figyelni milyen siras van.Felreertettem igeny szerinti szoptatast.

masodik:kicsit nehez de remelem mindent jol olvastam

koszonom

en is telefonrll irok

2015. júl. 24. 23:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egy szoptatás alkalmával úgy limitáltam az időt, hogy 20 perc egyik mell, 20 perc a másik. Így nem volt végtelenségig szoptatás. És próbáltam akkor, amikor nem volt nagyon álmos, hogy ne ez az állandóan belealvás volt.

Persze, nyilván nem mindig jött ki úgy, hogy alvás után szopott.


És a végétől számított 2 óra múlva kezdtük kb. újra az szoptatást.

2015. júl. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Probaltam en is 20-20perc volt,hogy mukodott volt hogy masikbol csak 5 perc sikerult.de elofordult jogy kezdhettem elorol mert meg kerte
2015. júl. 25. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!