Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha szoptatás...

Mit tegyek, ha szoptatás közben (röviddel az első pár korty után) a kisbabám elkezd vonaglani, majd sírni?

Figyelt kérdés
Tejem van bőven. Nem értem, mit csinálok rosszul. Szépen és jól kapja be a cicit, szív párat, aztán elkezdi tekergetni a fejét (ami persze nekem fáj), aztán elenged, vonaglik, csápol, és sír. Olykor a kakiinger miatt, de úgy tudom, ettől még nem kéne ennyire szenvednie. A széklete normális, könnyen kijön. Miért csinálja ezt? Levegőt is rendesen kap, és kényelmesen helyezkedünk el. Így nem lehet szoptatni. :"( Talán a tejem nem jön elég gyorsan? Mit tegyek, hogy mindkettőnknek jó legyen?
2008. szept. 5. 09:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Négy hetes, és nagyon ritka, ha szépen "lezajlik" egy szopi. :(
2008. szept. 5. 09:34
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is szokta csinálni ezt,rendszerint a büfi miatt van.Tedd vállra és simizd a vállát amíg büfizik és megnyugszik.Lehet az előző kajánál maradt benn vmi ez nem vicc..8hetesek vagyunk
2008. szept. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szia.néha nekem is ezt csinálja. én is szoktam böfiztetni közben, de nem mindig segít. tejcsi nekem is van, hisz ha a sírás miatt abba hagyja az folyik tovább. ezért ez engem is érdekelne
2008. szept. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam a büfit, de nem segített. Szopi után nagyokat böffent, szépen el is nyugszik (már amikor hajlandó szopizni). Szopi előtt is büfiztetem, hátha jön valami, de semmi. Két-három korty után pedig megint csak nem jön még levegő. Elképzelésem sincs már, mit tegyek.
2008. szept. 5. 12:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom, furcsán hangzik, de lehet hogy máris mozgolódnak a fogacskái, ez nem jelenti hogy ki is fognak most rögtön bújni, hanem egyszerűen érzékenyebb az ínye. Nekünk is voltak ilyen jeleneteink,sőt akkor is voltak amikor Apa később ért haza.Aztán ahogy hazaért, volt szopizás is meg alvás is. Erre varrjatok gombot:-)))
2008. szept. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ő már alig másfél hetes kora óta ezt teszi. :(
2008. szept. 5. 12:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen. Néha túl gyorsan jött a tej, és mikor már nem ömlött annyira, szépen szopizott. Volt, hogy csak cumizni akart, és folyt a tej, ő meg nem kérte. Néha meg kakilni kellett neki, és megnyugtatásként cumizni akart, és szintén nem kérte a tejet. Ha beáll a kereslet-kínálat, és ő is ügyesebben szopizik majd, 5 perc alatt kiüríti a mellet, aztán jöhet a nyugtató cumizás. Addig türelem. Vedd fel, nyugtasd meg, aztán tedd újra mellre!

Ja és a kaki nálunk is folyékony, mégis nehezen jön ki, mert összeszorítja a végbelét.

6 hós baba anyukája

2008. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem időről időre ezt csinálta. Csak találgattam. hogy a hasa fáj-e vagy mi lehet a baj. aztán egyszer csak abbahagyta, majd egy idő múlva mást talált ki. Most 4.5 hós és újjabban nem szeret az egyik ciciből szopni. Kis trükkök kellenek. Kitartás, csak ne idegeskedj miatta. Ez sem tart örökké.
2008. szept. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. szept. 7. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!