Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudom elérni, hogy a...

Hogy tudom elérni, hogy a babám hatékonyabban szopizzon?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 hónapos és még mindig 40-60 percig tart nála az evés. Van, hogy belealszik és állandóan ébresztgetni kell, de van olyan is hogy végig szívja de mégis majdnem 1 óra kell míg befejezi. Amikor már csak komfortszopizni akar, akkor megszakítom a dolgot de az a baj, hogy ez a hosszú idő nem komfort, csak lassan eszik. Vagy korai még elvárásokat támasztanom? Nem lenne vele bajom, ha soha nem mennék sehova. De ha bárhova elindulunk azért a majdnem 1 órás szopit nem mindig lehet kivitelezni. Próbáltam kihúzni 2 etetés között több időt, hogy éhesebb legyen és hatékonyabban szívja de ez sem jön be. Ha pedig megpróbálom korlátozni az idejét, akkor vagy sír mert még éhes, vagy elvan egy darabig de 1 óra múlva megint kér. Nem értem félre a jelzéseit, ismerem már a sírásokat, hogy mikor fáradt vagy mikor kényelmetlen neki vagy túl sok inger érte. Néha belefáradok idegileg, hogy állandóan ébresztgetni kell vagy ha szopizik is úgy érzem nem rövidül az idő, ahogy múlnak a hetek.

#lassú szopizás #hosszú szopizás #hatékony evés
2015. aug. 11. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:

nekik ez hatalmas munka, néha "masszírozd" neki(vagy enyhén nyomkodni)az álla alatti pontot(állcsúcs alatt ahol kezdődik a "toka")

valamint ha az elején mellszívóval rászívsz a mellre, vagy fejed, könnyebben elindul neki, azzal is energiát nyerne(hacsak nem folyik a tejed amúgy is égbe világba)


de ha inden igaz, talán csak ezt a hónapot kell még bírnod, mert szerintem 3 hónapos már irtó ügyes :)

2015. aug. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a 3 óránkénti etetés meg sokkal egyértelműbb. jól lakik, emésztésre is van ideje.
2015. aug. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hamar elfarad ak, es valoszinu nincs nagyon sok tejed.

Az en babam is 2 honapos es nekunk is 40-60 perc egy szopi, de inkabb meg tobb.

Ha fejek is lassan jon a tej, igy gondolom milyen nehez neki szivni.

2015. aug. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!