Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Titeket mennyire viselt meg...

Titeket mennyire viselt meg az elválasztás?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam, és szépen fokozatosan magát választotta el. Az eszemmel tudom, hogy ez így a legjobb, és így is sokáig szoptattam, de mégis fáj a szívem. Neki szemmel láthatólag semmi baja, de én tudom, hogy több gyerekem nem lesz, így ezzel lezárult egy korszak. Más is érzett így, mert tegnap amikor panaszkodtam a barátnőmnek, és szerinte ez hülyeség, örüljek, hogy már ilyen nagyfiú ( persze, hogy örülök, amúgy), csak hiányozni fog az egész.
2015. aug. 14. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
13%

Én elhittem anyósomnak, hogy kell a tea a hőségben. Hiába volt rengeteg tejem, csak 4 hónapig tudtam kizárólag szoptatni. Nem lesz több gyerekünk, szóval igen csak rosszul éreztem magam, hogy hogy lehettem ilyen hülye....


Szóval neked semmi okod a lelkizésre, sikerült sokáig szoptatnod, és teljesen természetes, hogy most már nem a melledből táplálod. Nagy fiú már! Nem is értem, miért fáj a szíved. Tudtad, hogy nem fogod 18 éves koráig szoptatni.

2015. aug. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Semennyire.

Mondjuk én jóval kevesebb ideig tudtam szoptatni, mert egészségügyi okokból elment a tejem, viszont egyáltalán nem viselt meg. Ameddig tudtam, addig szoptattam, a kötődés, a szeretet pedig nem a cicin múlik. Szerintem.

2015. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem amikor sürgősségi gyógyszerszedés miatt 3 napra abba kellett hagyni a szoptatást és fájó szívvel öntöttem ki a tejet és adtam tápszert üvegből, valahogy rosszul esett, hogy a babának viszont nem is hiányzik.. üveget egyből elfogadta, aztán amikor megint szoptattam, lassan szívta, olyan közönyösen meg-megállt, befejezi...azt hittem nics tej(addig is sokat kellett dolgoznom, hogy legyen), csináltam tápszert, fejésnél meg kiderült, jócskán volt még benne.


szóval anya-baba közti intim kapcsolat, meg kötődés...aha, biztos a könyvekben...

2015. aug. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9.5 hónapos korában választotta el magát. Maga a szoptatás nem hiányzott / 8 foga volt már ekkor / de az összebújás nekem igen. Tápszert kapott, azt imádta. Mikor odaadtam neki az üveget akkor melléfeküdtem mintha szopizna, ez valamelyest pótolta az összebújáshiányt.
2015. aug. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

11 hónaposan választotta el magát néhány hete. Nagyon megviselt. Dehát ez az élet rendje.

Ne fájjon a lelked, hisz annyi minden van még, ami örömöt okoz.

2015. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
semennyire :) egy uj elet, egy uj fokozat, egy uj lepcsofok :) ugyanugy szeretheto, csak mas szint.
2015. aug. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem a szoptatás viselt meg annyira, hogy komolyan fellélegeztem, amikor rendes kajára és tápszerre váltottunk. Kikészültem a szoptatástól, de azt mondták, ez a legjobb táplálás neki, úgyhogy ment, ameddig ment. Most jön a kistesó, nagyon félek, hogy megint ennyire kényszerű lesz és sokáig akar majd szopni :(
2015. aug. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Hát án őszintén megkönnyebbültem. Akkor már 7. honapja fejtem napi 5x40 percet a tejet az elektromos mellszívoval, borzasztoan utáltam ár, egyszerüen azt éreztem, hogy sokkal inkább szüksége lenne rám abban az időben, mint a tejre, amit így sikerül lefejnem. Örültem, hogy vége van, őt pedig egy pilanatra sem viselte meg, kapott egy sokkal nyugodtabb anyát :) Valamint én sem gondolom, h ezt a cicis kötődéses dolgot túl kell misztifikálni. Szép, szép... de nem ezen múlik.
2015. aug. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár lehet, hogy egy kicsit félreértettek. Én tudom, hogy nem lehet a világ végéig szoptatni egy babát, és ez is szép és hosszú idő volt, és az én fiam is eszik már régen mindenfélét, iszik tápszert, rengeteget bújunk össze, játszunk, tehát a világnak nincs vége. Csak ha valami véget ér, akkor az ember azt egy kicsit megsiratja, még akkor is, ha ez valami újnak a kezdete. Lehet, hogy a szoptatás nem mindenkinek jó, én is sokat szenvedtem vele, főleg az elején, volt nem egy mellgyulladásom, harapás, és azt is tudom, hogy nem ezen múlik a kötődés, illetve nem csak ezen, de akkor is rossz.

Ennek ellenére köszönöm, hogy írtatok:)!

2015. aug. 16. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!