Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatas? Ki hogyan?

Cinthia kérdése:

Szoptatas? Ki hogyan?

Figyelt kérdés
3 hónapos kisfiam szépen fejlődik. Orvosom ennek ellenére nem elégedett szoptatasi szokásaimmal. En minden alkalommal csak egy cicit adok ami kb 30 percig tart kisfiam al s utánna elégedett s nem kéri a másikat. Ennek ellenére orvosom azt állítja minden szoptatásnal mindkét cicit kínáljam 15-15 perc max mindkét cicire. En úgy gondolom így nem ér el fiam az erősebb sűrűbb tejhez s éhes marad? Szoptatos anyukák ti mit gondoltok, mik tapasztalataitok?

2015. szept. 28. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ugyan én nem sokáig tudtam szoptatni a fiam, de a véleményem az, hogy ha szépen fejlődő, boldog, kiegyensúlyozott babád van, akkor csináld úgy, ahogy nektek bevált. Az orvosbak meg mond azt, amit hallani akar.
2015. szept. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Addig semmiképp ne add a második cicit, amíg az elsőt ki nem üríti. Ebben teljesen igazad van. Ha épp valami növekedési ugrása van, akkor tejszaporítónak nem rossz, ha megkínálod a másodikkal is, gyakrabban éri inger mindkét mellet. Amúgy ha szépen fejlődik a kisfiad, nem értem, miért szól bele az orvos. Egyébként milyen orvos? A te nőgyógyászod, vagy a gyerekorvos?
2015. szept. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
én így csináltam: 20 perc egyik, 10 perc másik...utána cseréltünk és azzal kezdtem amiben maradt. a 30 perc sok egy 3 hónaposnál, csutkára kiszívja és lehet hogy azért nem kéri a másikat mert elunja magát. szerintem elég a 20 perc. de ha gyarapodik és jó kedvű, a melled meg nem csomós akkor ne foglalkozz az orvosoddal. akkor minden rendben.
2015. szept. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom ugyanígy evett, mint a fiad, egy szoptatásnál egy mellből, kb. 30 percig evett. (Kisebbik lányom 10 perc alatt végzett, kisfiamnak pedig kevés volt egy mell, őt kettőből kellett kínálni). Nekem mindenki azt javasolta a kórházi nővérektől a védőnőig, hogy lehetőleg egy etetésnél egy mellből kapjon a gyerek enni. Ráadásul a babák általában jelzik, mire van szükségük. Ha a kisfiad rendben fejlődik, nem érdemes változtatni.
2015. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy csináltam, pont ezért, amiért te! :)

5 hós koráig csak szopott, tehát elegendő volt. Aztán jött a hozzátáplálás, végül 2 év 3 hósan tudtam elválasztani.

2015. szept. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is 3 hónapos, szintén egy mellből kap egy evésnél, és kb. fél óra az etetés. Nem üríti ki, mindig van még benne, egyszerűen ő ennyi ideig eszik, ez van. Nem egyformák ők sem, ha elég neki az a mennyiség, ami egy ciciben van, és szépen fejlődik, mosolyogj, bólogass a dokinak, aztán csináld úgy, ahogy nektek jó es bevált.
2015. szept. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Gyerekorvos okoskodott!Miutan megdicsérte milyen szépen fejlődik a fiam es milyen vidám kisbaba!Nagyon szépen köszönöm válaszokat!Boldog babazast mindenkinek!
2015. szept. 28. 12:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Csinald igy ha szepen fejlodik es bevalt, a doki meg mondjon amit akar, semmi koze hozza !!

Az en babam is 3 honapos, szeoen fejlodik , mindket cicibol eszik kb 10-10 percet. Nekunk ez valt be.

2015. szept. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyebkent mindig meg kínalom másik cici el mikor végzett s o nem fogadja el mert jól lakik az elsővel.ugyohgy nem en döntöttem el egy cici elég neki!szerintem minden baba tudja mi elég neki! ;)
2015. szept. 28. 12:51
 10/11 A kérdező kommentje:
Elso válaszoló anyuka rossz helyre nyomtam es köszönöm hasznos választ
2015. szept. 28. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!