Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A lefejt tejet tényleg csészéb...

A lefejt tejet tényleg csészéből kell a babának adni, cumiból nem szabad?

Figyelt kérdés
Még csak 12 hetes terhes vagyok, de már olvasgatok babás könyveket. Az egyikben arról volt szó, hogyha nem csak szoptatunk, ha nem le is fejünk tejet, akkor azt cumiból nem szabad a babának adni, mert azt máshogy kell szopni, mint a cicit és utána nem tud ciciből enni. De ha csészéből adom neki az anyatejet, az nem folyik szét? Nem igazán tudom elképzelni, hogy tudnám neki úgy odatartani...
2015. okt. 2. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
van olyan baba, aki cumizavaros lehet de én pl felváltva etettem a babámat, hol cumiból, hol bimbóvédővel ciciből, hol bimbóvédő nélkül ciciből és nem lett mégsem cumizavaros. baba függő. Mondjuk a cumisüvegről elég nehéz átszoktatni őket a pohárra, tehát ha olyan szerencsés vagy, hogy hajlandó és tud is pohárból inni, akkor inkább rá se szoktasd a cumisüvegre.
2015. okt. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Valóban a cumiból máshogy kell enni mint a mellből, ezért kialakulhat a babáknál cumizavar. De vannak olyan babák, akik simán tudnak szopni is meg cumisüvegből is enni, kiszámíthatatlan hogy a Te babádnál okoz-e majd problémát (ha egyáltalán kap majd lefejt tejet is). Egyébként már újszülöttek is képesek pohárból vagy kanálból inni, csak lassan kell nekik adagolni.
2015. okt. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Én szoptattam de mellette tápszert is kapott cumisüvegből, nem volt semmi gond vele. Születésekor nehezen indult a tejem így a csecsemős nővér pohárban hozott pótlást. Minden oldalról folyt a fiamon és a végén ki is hányta mert nem szopta hanem öntötték bele. Átöltöztettem és szoptattam ahogy azelőtt. Azóta néha néha próbálkozunk pohárral (1,6 éves), nem erőltetem, nem sürgetem. A nővére is 2 évesen tanult meg egyedül pohárból inni, nem láttam hátrányát. Lakik az utcánkban egy "bezzeganyuka" akinek a gyereke 4 hónapos korától iszik pohárból, folyton evvel henceg.. már kerüli az összes környékbeli anyuka. 18 éves koráig mindenki megtanulja, próbálkozni lehet erőltetni fölösleges.
2015. okt. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Van egy ismerősöm,akinek nem indult be időben a teje és már a kórházban cumisüvegből adta a gyerkőcnek a pótlást és úgy rákapott,hogy nem fogadta el a cicit,csak sirt rajta...A teje pár nap után beindult,de azóta is feji a tejet és úgy adja neki (8 hónapja),mert akárhányszor próbálkozott a szoptatással,nem jött össze.Tehát igen,simán el lehet kapatni a cumisüveggel,mert abból sokkal könnyebben jön.Nem biztos,hogy a te babád igy reagálna,de nem tudhatod.

Nekem is harmadik nap indult be a tejem,ezért második nap adtunk pótlást a kislányomnak pohárból,megmutatta a csecsemős,hogy kell csinálni és el sem hiszed,hogy milyen gyönyörűen isznak pohárból.Egész pici pohárból kell,szépen odailleszteni a szájához,hogy a nyelve alatta legyen és ügyesen szopogatja kifele belőle.Nyilván ezt a fajta etetést nem arra találták ki,hogy huzamosabb ideig igy etessünk,de ebben az esetben nagyon jó megoldás.Később,amikor már nagyobb volt a lányom,ha elmentem valahová és apa maradt vele,simán üvegből etette lefejt tejjel,de ettől az 1-2 alkalomtól még nem lett cumizavaros,nyilván a huzamosabb ideig cumiból etetéstől lehet probléma,de még attól se mindig.Csak ugye nem tudhatjuk.

2015. okt. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatod neki cumisüvegből!
2015. okt. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!