Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől függ, hogy egy etetésnél...

Mitől függ, hogy egy etetésnél csak az egyik cicivel kínáljuk a babát, vagy mindkettővel? 2 hetes

Figyelt kérdés
A kórházba, míg még nem volt tejem, minden evésnél mindkét mellre raktam a picit, hogy beindítsa a tejet. Most itthon is, hogy már van tejem, egy evésnél mindkettőből eszik. Ez így akár maradhat is, vagy jobb valami miatt, ha egy evésnél csak egy mellből eszik a pici. 10 napos még, nem tudom, hogyan lenne jobb. Vagy amíg így jó neki, addig nem is bolygassam?
2015. okt. 17. 14:55
 1/4 anonim válasza:
Szia ! Mindenképpen a kettőtök igényeit vedd figyelembe!!Ha a kicsinek kell mind a két ciciből akkor hagy cicizzen!Szerintem úgy a legjobb , én is így szoptattam a kicsit, meg persze nem göcsösödik be a másik cicid mert kiszívja mind a kettőt!Ha nem szívja ki teljesen akkor a maradékot ki kell fejni , de ha kis mohos kiüríti teljesen :) MINDENKÉPPEN ÚGY SZOPIZTASD AHOGYAN NEKTEK A LEGMEGFELELŐBB!!!!
2015. okt. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az a baj ezzel, főleg ilyen picinél, hogy túl sok vizes tejet fog így kapni.

ugyanis elöl van ez a vizes, híg tej ami szomjoltásra tökéletes, de jól nem lakik vele. pont ezért mondjuk, hogy az igény szerinti szoptatás mellett nem kell vízzel kínálni a kicsit, mert ha szomjas, akkor is kéri a cicit, szív párat és meg van oldva :)

viszont ahhoz, hogy jól lakjon, kapa a jó zsíros, tápláló tejet is, ugye tovább kell szopnia, ami elég kemény erőfeszítés nekik, ezért is szoktak elaludni rajta :) és akkor termelődik több tej ha ezt mind kiszívja :)

későbbiekben már fogod tudni, hogy mindet kiszívta-e, de 10 napos babánál kizártnak tartom, hogy felismerd, hol tart ebben. ilyen kicsiknél még az is teljesen relatív, hogy 1 óráig cicizik és így tudja megkapni a zsíros tejet.

tehát ha te mondjuk fél óra múlva másik melledre teszed akkor csak a szomjoltót kapja amitől egyrészt nem fog jól hízni, másrészt ettől fog fájni a hasa, mert túl cukros ez a lötyi.

szóval én 2-3 hónapos korig nem tartom jónak ha szükség nélkül 2 mellből szoptat valaki, persze az más ha láthatóan éhes marad az egyik mell után és ezért megkapja a másikat. de ha ez nincs, akkor inkább ne csináld még :)

2015. okt. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Egy cici egyértelműen nem elég neki, de a kettőt meg soknak érzem, a másodikat már nem szívja ki rendesen, ez egyértelmű. Ezért csinálom most már azt, hogy váltakozva adom neki egyik etetésnél elsőnek pl a jobot, aztán másik etetésnél elsőnek a ballt - hogy azért mindkét mellem ürüljön rendesen. Persze van mikor érzem, hogy mindkettőből ügyesen szív, eljut a zsíros részig is, de nem mindig.
2015. okt. 17. 16:40
 4/4 anonim ***** válasza:
teljesen jol csinalod es ha igy megfeleloen gyarapodik nyugodtan etesd ugy ahogy irod. elobb abbol amit nem uritett ki az elozo szopinal...az en lanyom is igy szopizott egy eves koraba valasztotta el magat
2015. okt. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!