Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Befelé forduló / bimbóudvarral...

Befelé forduló / bimbóudvarral egy szintben lévő bimbóval szoptatni segédeszköz nélkül?

Figyelt kérdés
Nehezen cuppan rá cicire a babám, mert nagyon picurka a mellbimbóm, míg a bimbóudvar ehhez képest óriási. Miközben próbál rácuppanni cicire, folyik ki a szája mellett a tejcsi, tehát tutira nem az a baj, hogy nincs elég tejem. Viszont idegenkedem segédeszközök használatától, meg olvasom is, hogy nem feltétlen hatásosak. Valami egyéb praktika?

2015. nov. 3. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Nekem is ilyen a mellbimbóm.

Mennyi idős a pici?

Nekem egy csecsemős nővérke megtanított a spéci technikára, persze majd kiugrott a szemem a fájdalomtól...

Tulajdonképpen annyira összenyomta a mellbimbómat, hogy beférjen a szájába, végülis "csinált" egy mellbimbót. (nem tudom máshogy megfogalmazni) Rettenetesen fájt, de bevált, 5 hét alatt a gyerekem is megtanulta, hogy kell szopni, igaz addig nagyon-nagyon fájt is a szoptatás, de aztán elmúlt. 2,5 évig szoptattam aztán. :)

2015. nov. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, nekem is ajánlottak segédeszközöket, pl. bimbóvédőt én ki is próbáltam, de a gyerek semmilyen műanyagot nem fogadott el, még a cumit is kiköpte, cumisüveget is csak egyszer használtunk.

Hidd el, szépen megtanulja majd a helyes technikát, csak kitartónak kell lenni!

1-es voltam.

2015. nov. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 LadyLoss ***** válasza:
Én is ilyet kaptam az égiektől, ráadásul az egész meg van fejelve nagy lelógó formákkal is. Első gyereknél minden szir-szart kipróbáltam, nem is tudott rendesen szopni, most a másodiknál bíztam a babában, és a kórházban az első pillanattól kezdve tudott szopni. Azóta is megy neki. Kitartás, bele fog jönni a te babád is, csak a végső esetben nyúlj kisegítő eszközökért. Kórházban mondta a szoptatási tanácsadó, mikor előre aggódtam mi lesz, hogy van amelyik babának a tökéletes mell és bimbó sem felel meg, és van aki a semmiből is könnyedén szopik.
2015. nov. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!