Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan, aki closty segítség...

VTE kérdése:

Van olyan, aki closty segítségével esett teherbe es tud (tudott) szoptatni? Azt olvastam, hogy progeszteron hormon kell a szoptatás hoz, ugyanúgy mint a teherbe eseshez, es a clostyt nyilván azért alkalmazzák, mert progi hiányában nincs peteeres.

Figyelt kérdés
2015. dec. 29. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt azért van egy kis katyvasz :)


Nem progeszteron hiányában nincs peteérés, hanem azért nincs progeszteron, mert nem történt meg a peteérés! A különbség nagy :) Peteérés során, amikor ovulációval kilökődik a pete a petefészekből, ott visszamarad a sárgatest, ami termeli a progeszteront. Ha nincs peteérés és ovuláció, nincs sárgatest, ami termelné, így kevés a progeszteron (ami ugye azért felelős, hogy ne lökődjön le a méhnyálkahártya, így a beágyazódott zigóta). A closty azért felelős, hogy legyen peteérés (és szoktak kiegészítésképpen a ciklus második felétől progeszteron pótlást adni, hogyha nem termelne eleget magától a sárgatest, akkor is megmaradhasson a terhesség).


A tejtermelésért elsősorban a prolaktin felelős, ami szülés után kezd el nagymértékben termelődni (többek közt attól, hogy hirtelen leesik az ösztrogén és a progeszteron szint). A peteérés stimulálása nem kellene, hogy befolyásolja ezt a folyamatot :)

2015. dec. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Nem a progihiánytól nincs peteérés, hanem a peteérés hiánya miatt nincs progi.

Terhesen a 12. héttől a méhlepény termeli a progeszteront és szülés után idő kell, mire eltűnik. Sőt, pont hogy megfelelő hormonszint kell a tejelválasztáshoz, nem az irreálisan magas progeszteron és ösztrogén szint a tejelválasztásért pedig az oxitocin felelős, nem a progeszteron.

Egyébként normális ciklus elején normális esetben nincs progeszeron, akkor gondolod olyan sokáig tudnának szoptatni a nők ha ez így lenne? :)

Egyébként én closti nélkül estem teherbe és nem tudok szoptatni. De nincs összefüggés.

2015. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, bocsi, ezt még én is összekavartam. A prolaktin kell a tejhez tényleg.
2015. dec. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En. Masodik fiam 26 hónapos korában menstrualtam eloszor. Most 30 hónapos es én 7 hetes kismama vagyok.igeny szerint azoptatok, o éjjelente meg minimum 2*kel es nap közben is 10000* kéri a mellem.

Az elso babam 17 hónapos korában fogant egyebkent, szinten szoptatás mellett ugy h akkor nem ia menstrualtam. ( tqndemszoptattam egy evig kettejuket).

2015. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja es persze elsőre kellett a closty.
2015. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vilcsianyuja ***** válasza:

Semmi köze a Clostinak a szoptatáshoz. Első terhességem és a második ikerterhességem is Clostival jött össze, elsőnél tejadó is voltam, másodiknál minimális tápszert be kellett ugyan vetnem, de túlnyomóan az ikrek is anyatejesek voltak.

És igen, egyrészt a tejelválasztáshoz prolaktin kell.

Másrészt, nem a peteéréshez kell progi, hanem ha nincs peteérés, akkor nincs sárgatest sem, ami progit termel. Fordítva van az ok-okozat. És a Closti nem progeszteronpótló, hanem peteérés-serkentő. A progeszteron a terhesség fenntartásához kell, nem a peteéréshez. Nézz egy kicsit utána a női ciklusnak, elég sok internetes oldalon találsz erről egészen korrekt tájékoztatást.

2015. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!