Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinél mikor indult be a teje...

Kinél mikor indult be a teje szülés után?

Figyelt kérdés
Én 4 napja szültem de alig van némi előtejem, amit a kisfiam kiszív viszont mérhető mennyiséget nem produkál. Iszom a mecsek teát, sok folyadék de semmi. Néha kicsit feszül a mellem de amúgy lötyi az egész. A kórház addig nem engedi haza a babát még mérhető mennyiséget nem eszik. Kezdek nagyon ideges lenni ami pluszban nem tesz jót. Kinek mi vált be serkentésre ami gyors és hatásos?
2016. jan. 11. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

az, hogy a baba allandoan mellen legyen. az valt be es rengeteg folyadek. csaszarral szultem delelott, este mar szoptattam es masnap mar 50 grammot evett.

probalj megnyugodni es aludni mikor a baba alszik es legyen mellen mikor ebren van.

janos korhazban szultem es nekem nem merettek hogy mennyit szopik. szopott es kesz, mehettunk haza. gondolom elso baba, ezert is vagy stresszes, de az nem segít, hidd el!

2016. jan. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
5. nap indult be pedig simán szültem.
2016. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 10. nap környékén indult be nagy nehézségek árán és sajnos nem is tudtam megfelelő mennyiséget produkálni, szóval nálunk kezdetektől fogva szükséges volt a tápszer hozzápótlás. Ittam mecsek teát, szedtem görögszéna magot, alkoholmentes sört ittam, és a kislányom kb. non stop mellre volt téve, de sajnos még így se tudott elég termelődni. Egy etetés alkalmával kb. 40-50 g volt a maximum. Az mondjuk hozzátartozik az igazsághoz, hogy a kislányom apukájával mi nem voltunk egypár, és engem ez lelkileg nagyon megviselt.
2016. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Jóval azután lett csak tejem, hogy hazamentünk.


Komplikált szülésem volt, sok vért vesztettem, transzfúzió kellett, ülni, állni nem tudtam. A szülés után mellre tették ugyan a babát, de utána nélküle voltam 24 órát az őrzőben, mert az első felkelés után elájultam.

Onnan hogy lemehettem az osztályra, végig mellen volt, de kimerültség, fáradtság, vérveszteség miatt csak nem akart beindulni a tejem. A gyerek besárgult, kékfény, szoptassam. Kösz. A 6. napon se volt tejem, akkor adtak csak nagy könyörgés árán pótlást, amikor az éjszaka közepén már harmadjára állítottam be az üvöltő gyerekkel az újszülöttosztályra és az adjunktus nagy kegyesen "megnyomkodta" a mellem és meggyőződött arról, hogy tényleg nincs mit. Éljen a bababarát kórház!


Otthon két hét kellett, mire lett tejem.

2016. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Egyél rendesen, igyál nagyon sok folyadékot és óránként tedd mellre a babát, emellett pedig pihenj és ne idegeskedj.

Én egy hétfő este szültem császárral és ha jól emlékszem csütörtökön indult be igazán, addig előtejem volt. Semmi serkentő teát vagy hasonló készítményt nem fogyasztottam, csak a fenti dolgokat csináltam.

2016. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Első gyereknél 3-4. nap, másodiknál "azonnal".


Tedd sokszor mellre, ha van még erőd akkor fejd is. Nekem az vállt be, hogy forró vizet engedtem rá és közben fejtem, masszíroztam.


De ha közben a baba éhes és/vagy veszít a súlyából, akkor adj neki tápszert. Ne éhezzen szegény napokig (tudom, hogy sok kórházban ezt nem támogatják a csecsemősök, de egy próbát megér).

2016. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálam (császáros) szülés utáni 3. napon történt meg a tejbelövellés. Addig és utána is sűrűn volt mellre téve a babám. Amíg a kórházban voltunk csak 10-15-20 grammokat tudott szopizni, itthon pedig már nem méregettem. Kisebesedett mellbimbó és egy stresszes időszak miatt voltak kezdeti nehézségeink, de már 20. hónapja szoptatok.

A bőséges folyadékbevitel elengedhetetlen.

A La Leche Ligànál (lll.hu) sok hasznos információt olvashatsz, és ha úgy adódna, segítséget is találsz.

Kitartàs és gratulálok a babához!


(Egyébként szerintem akkor mentek haza, illetve viheted haza a kisbabàdat, amikor TE úgy döntesz, a kórhàz maximum javaslattal élhet. Te vagy az édesanyja! Nyugodtabb körülmények között pedig nyilván jobban egymásra hangolódtok, és könnyebben megy majd a szoptatás.)

2016. jan. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! nekem egyáltalán nem indult be a tejem a kórházban (stressz, kialvatlanság stb) ugyanúgy mint neked némi mérhetetlen mennyiségű előtejet evett. ekkor kértem mindig pótlást, ami megállította a súlycsökkenését. Nem akarták hazaengedni, ezért saját felelősségre elhoztam, hiszen tudtam hogy amíg ott leszek csak rosszabb lesz a helyzet. Miután hazajöttünk, 3-4 nap intenzív fejés után indult be a tejem, szó szerint 4-en fejtek, szinte folyamatosan állandó fájdalmak mellett, de megérte, azóta is szoptatok :) szóval ne legyél elkeserdve, nem vagy te oda bezárva, ha tudod, hogy nektek ez nem jó, haza tudod vinni a babát az orvosi vélemény ellenére is! addig is állandóan rakd mellre, meg fejj amennyit csak bírsz!
2016. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De mekkora szemetek már, nem? Nekem is ugyanazt mondták, amit a kérdezőnek, hogy nem engedik haza, meg se próbáljam, egyedül mehetek csak. Pedig én is ott tartottam, hogy saját felelősségre, mert akkora stresszben, a szobatárs látogatóinak hada mellett, soha nem lesz tejem. De azzal jöttek, hogy veszélyeztetés, elvehetik a gyereket...
2016. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem indult meg. Már a harmadik nap többször szóltam orvosnak, hogy csak előtejem van és a baba állandóan éhes. Negyedik nap este szóltak, hogy nagyot zuhant a baba súlya, le kell mérni mennyit szopik. 0 volt!! 5. nap valami rendes tej szerű lett de csak 10 mili és az is csak minden második evésnél. 7. nap engedtek minket haza a kórházból, még itthon egy hétig fejtem és szoptattam de a 10 miliből nem lett több pedig ittam tejserkentő teát is, a fiam pedig cumizavaros lett. Én meg úgy terveztem egy éves koráig szoptatom, nem sikerült. :( azt hiszem pont a stressz okozta, állandóan idegeskedtem a tej miatt, meg a kórház miatt, itthon meg azért, mert a fiam egyre kevésbé akarta elfogadni a mellem.
2016. jan. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!