Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Régen, amikor még nem léteztek...

Régen, amikor még nem léteztek tápszerek, a szoptatni nem tudó anyukák mivel táplálták csecsemőjüket?

Figyelt kérdés

2016. jan. 23. 20:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
mások táplálták őket
2016. jan. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hígított tehéntejjel vagy kecsketejjel. De mindkettő messze alulmúlja a mai tápszerek minőségét, rengeteg allergiát okozó anyag lehet bennük, és tápértékben sem az igazi. Akkortájban magas is volt a csecsemőhalandóság, bár jobban is rá voltak kényszerülve a szoptatásra.

Esetleg, aki megtehette, dajkát fogadott, azaz egy másik nő szoptatta. Sőt, inkább ez utóbbi volt a bevett dolog.

2016. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban más anya tejével. Szoptatós dajka: ismerős a fogalom? Illetve régen könnyen előfordult, hogy anya és lánya egyszerre volt terhes, így családon belül is megvolt az "ellátmány".

Ha nem tudtak szerezni tejet, akkor vizezett állati tejet adtak (kecske-, tehén-) illetve nagyon korán hozzátápláltak.

2016. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
amit nem írtak még, az a krumpli :) 2. világháború idején azzal etették a babákat ha nem akadt szoptatós dajka, tejre meg nem telt.
2016. jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igazatok van, most jutottak eszembe a tejtestvérek :)


Krumplival etették a babákat? Hű

2016. jan. 23. 20:39
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
A 87 éves szomszéd néni mesélte, aki a '40-es években szült, hogy neki nem volt teje, vettek egy kecskét, amit a bérlakásuk udvarán tartottak, és azt fejte a gyereknek.
2016. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
4es vagyok. nekem a papám mesélte, öccse volt baba, kaptak krumpliport, olyan volt állítólag mint most a krumplipüré por :) vízzel húzták fel és azt itta a baba. gondolom nekik nem volt pénzük kecskére :)
2016. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljsen témába vágó, mert tudtommal szoptatni tudott pár hónapig a nagymamám. Viszont ő zsidó nőként szült 1944-ben, el lehet képzelni, milyen körülmények között. A házát kisajátította az állam, így kvázi hajléktalan volt anyámmal.

Anyám mesélte, hogy mivel élelmiszerhiány volt, a hozzátáplálás nála bab és krumpli volt, mert ezt tudott szerezni a nagymamám.


Anyukámnak nem a legbikább emésztése van, de már 70 elmúlt és a bélrendszeri problémákat leszámítva nagyon fitt.


Hozzáteszem, hogy ő ősszel született, nyáron állították le a transzportokat. Nagymamám az egész terhességét óvóhelyen bújkálva töltötte, pocsolyából ivott és néha krumplit evett. Anyukám mégis egészséges újszülöttként jött a világra.


Viszont a 80-as években én magam is kaptam már fél évesen tehéntejet, mert akkoriban ez volt a "divat". Volt már tápszer, de 4 hónaposan elutasítottam az anyatejet, így tápszert és tejet kaptam.

Nagy bajom nem lett, de a tejet csak kis mennyiségben bírom, 3-4 dl fölött meghajt.

2016. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tejet teával higítva. Nem bírta minden gyerek, hallottam, hogy volt aki nagyon allergiás lett tőle.
2016. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

81-ben születtem és 3 hónaposan hígitott tehéntejet kaptam.

nincsenek emésztési problémáim, allergiás sem vagyok semmire.

2016. jan. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!