Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hasfájós kérdés? A hasfájás...

Hasfájós kérdés? A hasfájás jeleiről szeretnék kérdezni.

Figyelt kérdés

Ha a 2. hetes babám minden kakilás, pukizás előtt sírdogál, akkor az lehet a hasfájás jele?

Elég sokat sírt a napokban. Etetés után sokáig kell altatni különösen, ha kaki is van utána, sokszor alvásból felébred sírással a bélmozgásokra, nehezen nyugtatható, de nem látom, hogy annyira húzná fel a lábát vagy megfeszülne.

Szerintetek adjak neki Infacolt? Vagy ez nem hasfájás?


2016. jan. 24. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:

ha éhségjelet nem látsz rajta, és pukizás előtt sír,valószínű az csikarja meg neki. nekünk ételallergia miatt fájt neki nagyon,átment az anyatejbe,így tudok pár dolgot mondani ami használhat

elsőnek a hasmasszást próbáld meg,gyerekorvos,védőnő is megtudja mutatni pontosan hogy kéne,sokszor az is sokat segít,meg a lábtornáztatás-biciklizés

próbáltunk melegítős mellpárnát is a hasára tenni,volt,hogy használt valamit,bár kellett egy kis idő,nem egyből

később (bocsi nem emlékszem hány hetes kortól) hasra is tettük,hogy mocorogjon meg átmozgassa a hasát

kb ennyi ami természetes, espumisant érdemes megpróbálni szintén hasmasszázs mellet, infacolt is próbáltuk kicsit jobbnak tűnt az espumisan

mecsek teát nem igazán ajánlom, átmozgatja akömény a beleket, és ettől van,hogy még jobban fáj nekik. Erről jut eszembe,iszol szoptatós teát? Mert abban kömény van, és attól fájhat a hasa,úgyanígy a motherlove kapszulától is

ha ezek sem válnak be,ott a biogaia,emésztést segít azt mondják nekünk nem használt,de sokan mások dícsérik,hogy jók

vagy még ott a colief, segít lebontani a laktózt,igaz kicsit macerás az adása

a szélcsőt nem ajánlom, nekem hozzászokott,azt mondják nem szokik hozzá de nálunk mégis

még ott a hordozás,bármennyire csikart,akkor megnyugodott,vagy az elektromos hinta,de az nem mindig vált be. Szerintem nálatok elég lesz a tornáztatás,esetleg espumisan,ha nem tekereg,nincs lábhúzás,ordítás :-)

2016. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! A kérdés feltétele óta már biztosra tudom, hogy a hasa fáj, mert az este és éjszaka szörnyen ordított, megfeszült, rugdosott ahogy tudott, rángatta fel a lábát és csak akkor szűnt meg, amikor a kaki/szél kijött.

Ezután adtam neki Infacolt, megnyugodott és már harmadik alvás nyugodt és hosszú.

Közben én is kikerestem a teljes fegyvertárat. Nem iszok szoptatós teát és vigyázok az étellel is, szerintem tejcukor érzékeny (egyébként 36. hétre született), mert a tegnap a lehelete is romlott tej szagú volt.

2016. jan. 25. 14:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Lactase comfortot próbáld ki. Segít lebontani a tejcukrot. :)
2016. jan. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!