Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért jobb ha szopik a baba?

Miért jobb ha szopik a baba?

Figyelt kérdés
Igaz hogy, akkor kevèsbè lesz beteges ?valami más ? Mi bajuk van a tapszeres babáknak ?
2016. febr. 18. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
A szoptatás nem csak étkezés. Igen, az is, ezért ez is szempont. De több annál. Semmi baja a tápszeres babáknak, felnőnek ők is. Legalábbis illik nem mást mondani, és nem kritizálni őket, mert túl sokan vannak már. Ahogy a császáros születés is. Ezért finomodik a kritika, mert túl sok embert érint.
2016. febr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Semmi bajuk nincsen a tápszeres babáknak. Nem betegesebbek, nem kövérebbek, nem lesznek butábbak, nem kötődnek kevésbé az anyjukhoz stb. Az anyatej a természetes táplálék, jó ha van, de ha nincs, akkor sem történik semmi.
2016. febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Nos, állítólag kevesebbet lesz beteg -az én gyerekem 3 éves koráig szopott, sokkal többet volt beteg, mint az ismerős kizárólag tápszerek táplált babája. .. Olcsóbb, mint a tápszer, relative kényelmesebb, és sokak szerint jobban segíti a kotodest
2016. febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Mi bajuk van? Semmi. Nekem mindkét gyerekem tápszeres volt, mivel nem volt tejem. Fiam 3 éves, lányom 1,5. Kb évente 2-szer betegek, az is csak orrfolyás. Fiam is kötődik, lányom is. Egyik sem kövér, teljesen normál súlyban vannak. És okosak is.

Ismerősöm majdnem 2 éves koráig szoptatta a gyerekét. 3 éves. Már 4-szer volt kórházban, havonta beteg. Hol a füle, hol a torka, tüdeje...stb. Kötődik, de alig beszél, 3 évesen is csak szavakat mond.

JObb a szoptatás, mert természetes, és kéznél van a cici , meg ugye olcsóbb is, de ennyi. A tápszerben is rengeteg vitamin van.

2016. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Nincs bajuk a tápszeres babáknak, ugyanúgy felnőnek ők is... de nyilván a szoptatás a természetes, ráadásul egy olyan bensőséges kapocs anya és baba között, amit semmi nem pótolhat, semmi nem helyettesíthet.

a cici nem csak tej, nem csak kaja, hanem anya, a biztonság, a megnyugvás.


lehet cumisüvegből is etetni, és kétség sem fér hozzá, hogy a tápszeres babákat is ugyanúgy szereti az anyukájuk, és ugyanúgy teljes értékű a közöttük lévő kapcsolat... csak hát mégis más.

2016. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%
Látod, szó szerint semmit nem mondtam, csak sugalltam, hogy szerintem egy műanyag üveg sosem lesz olyan, mint az anyamell, legyen benne bármi is, és már lepontoztak. Nem is gyengén.
2016. febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
ami még nagy különbség, hgoy a szopizással erősödik a szája körüli izom, ami beszédtanuláskor lesz fontos. a mellből szívni kell erővel. a cumisüvegből meg magától csöpög.
2016. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A szoptatas ugy tudom anya-gyermek kapcsolatot segit,erosit, amennyiben az olelés v kozelség meg van a cumisuveg mellett is,akkor kompenzalva van.

Szerintem.

Viszont a filmekben sok pszichologus kezdi azzal a kerdessel hogy babakorban szoptatta e az anya.ennek nem tudom mi a pszichologiai alapja.mert gondolom nem veletlen a kerdes

2016. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

"...egy műanyag üveg sosem lesz olyan, mint az anyamell,..."

Nincs szükség a melledre ahhoz, hogy a gyerekedet átöleld, simogasd, puszilgasd, hidd el. A gyereknek az a lényeg, hogy érezze, hogy szereted, hogy ott vagy neki, biztonságot adsz, nem pedig a melled.

2016. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%

Babája válogatja, hogy mindegy vagy sem.

Nincs semmi baj a tápszeres babákkal, épp ugyanolyanok, mint a szoptatottak, ha jó nekik a tápszer és elfogadják.

Én szoptatok és rengeteget küzdök a tejért, és csak azért, nem tápszerezek, mert látom, hogy lelkileg nagyon fontos a szopizás a pici fiamnak. És épp ez a lényeg, hogy a szopizás nemcsak táplálás, illetve ha mégis, akkor testi-lelki.

Nekem nem is olcsóbb, hanem sokkal drágább: multivitamin, omega-3, kálcium, illetve a több tej érdekében méregdrága medela maxi, bimbóvédőkrém, görögszéna tabletta vagy more milk stb. A rengeteg fejés/szoptatás miatt sebes mell, fájdalmas szoptatás, illetve a fejéssel elment idő. Nagyon drága időben és anyagilag is. Ha csak az evésről szólna én nem ragaszkodnék hozzá.

2016. febr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!