Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz anya vagyok, amiért nem...

Rossz anya vagyok, amiért nem fogok szoptatni?

Figyelt kérdés

Logikusan végiggondolva a dolgot, úgy döntöttem, hogy nem fogok szoptatni. Több ok miatt is.

1) Nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy a melleim eddig szexuális szituációkban voltak csak "használva". Ez olyan szinten zavar, hogy már álmodtam is ezzel (egyszerre szoptattam és szexeltem).

2) Testképzavarom van fiatalkorom óta (pszichológus által diagnosztizálva), emiatt nagyon nehezen fogadom el a változásokat a testemen, és a szoptatás miatt nyilván megereszkedne a mellem, ami miatt félek, hogy megutálnám a melleim, ami az egyetlen olyan testrészem volt eddig (a terhesség előttig), amit kifejezetten szerettem.

3) Pszichológushoz és pszichiáterhez járok. Több mentális betegséget is diagnosztizáltak nálam (testképzavar, anorexia, depresszió, szociális fóbia, generalizált szorongás, illetve folyamatban van a borderline és bipoláris vizsgálata, a pszichológus szerint gyanús, hogy hajlamom van mindkettőre). Ezek miatt eddig gyógyszert szedtem (Xanaxot a szorongásra és szociális fóbiára), amit abbahagytam, amint terhes lettem, de újra kell majd kezdenem, amint megszületett a baba. Illetve a pszichiáterem antidepresszánsokat is fel fog írni a Xanax mellé. Ezekkel a gyógyszerekkel nem szoptathatok. De ha nem szedem a gyógyszereket, félek, hogy visszatérnek a problémáim (így is nehezen viselem a terhességet, hogy nem szedhetem a gyógyszereket).

4) Lehet, hogy a szoptatás "egyszerűbb", mert nem kell bekeverni a tápszert, megmelegíteni, stb, de én soha nem tudnám előkapni a melleim nyilvános helyen, még úgy se, ha eltakarnám magam, ezért ha nem otthon lennénk, lefejt tejet vagy tápszert kéne kapnia a babának, ami ugyan annyi macerával jár (ha nem többel), mintha nem is szoptatnék.


Ugyanakkor tudom, hogy az anyatej a legjobb, amit egy újszülött kaphat, és bűntudatom van, amiért én ezt nem fogom megadni a babámnak. Eleinte nem volt ilyen bűntudatom, de minél több idő telik el, annál többen magyarázzák nekem, hogy milyen sz-r anya vagyok már most is, és hogy nem vagyok normális, amiért így döntöttem.

Ti mit tennétek a helyemben? Szerintetek is elítélendő ez? Tényleg rossz anya vagyok már most? Cserben hagytam a fiam már most?

31hkm


2016. jún. 14. 09:53
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
39%
És ha kórházban etetéskor te oda adod az ujjad neki hogy azt szopja? 2 hónapig volt tejem es brutálisan haragszom magamra hogy tapszerrel tömtem a sajat babam..
2016. jún. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
75%

Az 1., 2., 4. pontok sokak számára kifogások lennének. Bár úgy gondolom, hogy ettől sem lennél rossz anya.

A 3. pont viszont, hogy gyógyszereket szedsz, az elég komoly indok.

Gyógyszert szedsz, nem nagyon van más választásod.

2016. jún. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
72%
Én a mentális problémáid miatt jobban aggódnék, hogy azokat mennyire tudod kezelni a gyerekkel járó stresszben. Csak a szoptatástól nem lesz valaki jó anya.
2016. jún. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
1-es nem értem mire gondolsz, természetesen tápszert fog kapni már a kórházban is (mivel el kell kezdenem a tejapasztó gyógyszer szedését, mert már most is rengeteg előtejem van).
2016. jún. 14. 10:00
 5/37 anonim ***** válasza:
62%

1.) A melled elsősorban szoptatásra való, másodsorban erogén zóna. Biológiai szerepe az utód táplálása, nem a férjed szórakoztatása.


2.) A változásokat a testeden nem a szoptatás fogja okozni, hanem a várandósság alatti és utáni hormonváltozások. Elárulom a titkot: A melled meg fog ereszkedni, akár szoptatsz, akár nem. Mert ez a természet rendje.


3.) Más kérdés, hogy begyógyszerezve felelősnek lehet-e nevezni egy gyerekvállalást.


4.) Nem kell szoptatni nyilvános helyen. Lehet szoptatni elindulás előtt és megérkezés után is. A lefejt tej is megoldás, de gondolom nem akarsz kisbabával napi 10-12 órát otthonról távol tölteni napi szinten, mert ez csak akkor macera.


És igen, az anyatej a legjobb, amit a gyerek kaphat. De nálad nem a szoptatás a legnagyobb probléma, ezt be kell látnod.

2016. jún. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
3-as, tudom kezelni őket, de gyógyszerekkel könnyebb sokkal. Főleg azért félnék, ha inkább a szoptatás mellett döntenék, mert akkor nem tudnám szedni a gyógyszereim, és ha sok a stressz, mindig rosszabbak a tüneteim. És nyilván egy baba sok stresszel jár, és félek, hogy nem tudnám rendesen gondját viselni a fiunknak, ha nem szedném a gyógyszereim.
2016. jún. 14. 10:02
 7/37 anonim ***** válasza:
66%
Nem leszel rossz anya, attól, hogy nem szoptatsz. Ha egyszer muszáj gyógyszert szedni, ez van. A szeretet és a törődés nem merül ki abban, hogy szoptatod a gyermeked.
2016. jún. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
5-ös, csak mert mentális problémáim vannak (amiket kezelek, és nem befolyásolják nagyon nagy mértékben az életem), ne vállaljak gyereket? Ha senki nem vállalna gyereket, akinek valamilyen mentális problémája/betegsége van, akkor fele ennyi gyerek se születne. Meglepődnél, ha tudnád, hogy mennyi embernek van mentális betegsége, csak nem kötik az orrodra (vagy éppen ők maguk se tudják, hogy a problémáik mentális betegség tünetei).
2016. jún. 14. 10:05
 9/37 anonim ***** válasza:
52%
Csináld úgy ahogy neked jó, fontosabb a babának egy kiegyensulyozott anya, mint a szptatás szorongva, és egyéb gondokat okozva. Ne érezd emiatt szaranyának magad. Jobb ha előbb letisztázod ezt magadban. Én a lányomat nem tudtam szptatni mert depressziós lettem és egész egxszerűen elment a tejem, a fiamat már tudtam szoptatni és ott is eleg nagy erőfeszítés volt hogysikeres legyen. Egy kicsit labilisabb lelkiállapotban szerintem nem ment volna. Ha te ìgy érzed akkor ne erőltesd.
2016. jún. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
54%
Ne hallgass másokra, mindenki csak áskálódni tud, de azt nagyon. Szerintem ezekből a legkritikusabb pont a gyógyszerek. Mert ha azt nem írtad volna, simán azt írnám neked hogy csak most gondolkozol tévesen, mert én is kicsit feszengtem a szoptatás miatt mikor terhes voltam, el sem tudtam képzelni eleinte. De aztán mikor megszületett annyira természetessé vált az egész. Ha sír akkor ösztönösen mellre teszi az ember, mert látszik ahogy keresi, és nagyon jó látni, ahogy megnyugszik. 3 hetes korában én is elgondolkodtam, hogy abbahagyom a szoptatást, mert annyira sebesek voltak mellbimbóim, hogy sikítani tudtam volna, de egyszerűen nem tudott a fájdalom az érzelmeimen túlszárnyalni. Az persze más, ha valakinek nincs teje, vagy gyógyszert szed, ott nincs mit tenni, beletörődni, hogy nincs szoptatás, gyorsan megszokják a babák, abból nem lesz gond. Meg a nem szoptatott babákat apuka is meg tudja etetni, anyukának se kell annyi mindenre figyelni a táplálkozás során, nincs átitatva tejjel az egész lakás, stb. Még szerencsére van tejem, és örülök minél tovább lesz, mert nekem meg ez a néhány sterilizálás is utálatos, bár akkor biztos lennének egyszerűbb módszereim. Illetve nekem még az okozna problémát, hogy mikor készítsem a tápszert és mennyit hogy ne menjen sok kárba, mert most van hogy 1,5 órát bír evés nélkül, meg van, hogy 4et. Nyilvánosan még én sem szoptattam, csak autóban az autópálya parkolóban, de mostmár tényleg annyira csak az érdekel, hogy a baba legyen rendben, hogy simán menne bárhol, elég egy diszkrét kendő. Én hiába szoptatok most, nem ítéllek el, mindenkinek jöhet olyan élethelyzet, hogy tápszerre át kell térni. Csak annyit tanácsolok, ha bírod gyógyszerek nélkül, akkor próbáld ki a szoptatást, ha nem jön be még mindig ott a tápszer, de ha tápszerrel kezded már nem térhetsz át sosem a szoptatásra.
2016. jún. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!