Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Így bevállalnátok a további...

Így bevállalnátok a további szopiztatást?

Figyelt kérdés

Császármetszés után szűk egy évvel, úgy, hogy a baba még sűrűn szopizik, éjjel is, de már tervezgetve van a kistesó.


Szóval hallottam róla, hogy vannak veszélyei a terhesség alatti szoptatásnak, de mennyivel rizikósabb - ha rizikósabb egyáltalán - ha császárt követően történik mindez? Okozhat-e ez hegszétválást pl. (szoptatás alatti méhösszehúzódások miatt pl. vetélést, koraszülést).


Járt-e már így valaki?



2016. júl. 14. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

Nincs bizonyított összefüggés a szoptatás és az esetleges vetélés között. Egészséges terhesség esetén meg semmiképp.

Méhösszehúzásod orgazmuskor is van, még erőteljesebb is, mint a tejadóreflex beindulásakor, mégis lehet nemi életet élni terhesen. (Ha nincs extra veszély!)

6,5 hónapos terhes voltam, amikor elválasztotta magát a nagyobb gyerekem, akkor 19,5 hónapos volt.


Császárral nincs tapasztalatom, de elvileg ugyanazt a "terhelést" kell bírnia.

2016. júl. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Első gyerekem csm-mel született.1 éves korától próbálkoztunk a kistesóval,de szopiztattam tovább 2 éves koráig.Terhes csak a szopi abbahagyása után 7hónappal lettem.Természezes szülés volt,most ő szopizik még de nem vagyunk a 3.ellen.Orvosom szerint sem gond ha szopizik tovább.Magam miatt ritkítom a szopikat 😊
2016. júl. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
7 hónapos terhes vagyok és a kicsi még szopik. Reménykedtem benne, hogy lemond önként róla, de nem akar. Igaz, a tandem szopit tuti nem fogom vállalni.
2016. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!