Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellbimbóharapás által okozott...

Mellbimbóharapás által okozott sebet hogyan gyógyítsam szoptatás mellett?

Figyelt kérdés

Csak az egyik mellemből szoptatok. Kisfiam egyik szopi alkalmával az egy fogával ráharapott a mellbimbómra, ami kivérzett. Azóta minden szoptatás borzasztó fájdalmakat okoz. Minden egyes szívás olyan, mintha késsel vágnák. :(


A szoptatást nem szeretném abbahagyni, de hogyan gyógyul meg a mellbimbóm, ha mindig igénybe van véve?


Két szoptatás között kenjem valamivel, ami meggyógyítja a sebet? Vagy idővel magától is begyógyul?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. júl. 25. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vehetsz mellbimbókrémet is, a Lansinoh krémet nem kell lemosni. Használhatsz bepanthent, de azt le kell mosni szopi előtt. De ami nekem igazából használt, az a levegőztetés.
2016. júl. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után mikor még nem volt tejem (és a babám már elég éhes volt, de nem adtak semmit neki) szó szerint vért szívott, tiszta vér volt a szája azt hittem ő vérzik, aztán láttam mi a gond. Szóltam a csecsemősöknek, oooo egy szoptatást hagyjak ki, addig begyógyul. Oké ki is hagytam egyet. Aztán bedurrant a mellem, a babám már nem bírta bekapni, megint mentem a csecsemősökhöz. Mondták hogy fejjem le. Szóltam, hogy az egyik mellem nagyon vérzett (műszak váltás volt közben, ők nem tudták). Azt mondták már letelt a 3 óra, nem fog vérezni, fejhetek. Oké, mondom. Elkezdtem fejni. A fejőgép tiszta vér lett, pelenkát kellett rányomni, annyira véreztem. Azt mondták adnak tápszert, mert nagyon érzékeny a mellem. A kórházba végig azt kapott, a másik mellemből viszont ugyan úgy szoptattam (bár nem volt mit) mikor hazajöttünk garmastan kenőcsöt vettem (szobatársam és a gyerek orvos is ezt javasolta) 2x (!!!!) Kentem be vele szoptatás után, és olyan szépen gyógyult, hogy többet nem is kentem be vele, azóta sem sebesedett ki.
2016. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mennyi idő körülbelül, míg rendbe jön?
2016. júl. 25. 12:10
 4/5 anonim ***** válasza:
avent mellbimbókrém nekem mindig bevált pedig párszor vérzett is :s ha rendesen kentem,vagyis minden egyes szoptatás után,és hagytam levegőzni kicsit (bizony,a levegőn jobban gyógyul) 2-3 nap múlva ezerszer jobb volt akármilyen sebes volt előtte. melltartóbetétet tegyél be,mert sárgán befogja a krém a melltartót. minden szoptatás után kend,és nem kell lemosni
2016. júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Garmastan krém. Patikában találsz.
2016. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!