Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Borzasztó elviselhetetlen...

Borzasztó elviselhetetlen mellbimbó fájdalom szoptatás alatt? Valakinek javult a helyzet?

Figyelt kérdés
Szoptattam a fiamat 10 hónapig,aztàn elvàlasztotta magàt( több foga is kijött egyszerre, nem kellett neki utàna a cicim). Minden alkalom fàjt végig. Persze az elején jobban,aztàn egyre kevésbé,de fàjt. Most a lànyomat szoptatom 6 hónapja. Ugyanúgy fàjt mint a fiammal, de most úgy néz ki jön a kistesó, sikeres volt az első konkrét próbàlkozàsunk, de gondolom emiatt annyira fàj a mellbimbóm, néha a mellem is, hogy megbolondulok. Komolyan néha a sìràs kerülget,ha arra gondolok,hogy mindjàrt cicizni fog :-S Mit lehet tenni? Vagy jobb lesz majd? Volt valaki hasonló helyzetben?
2016. aug. 29. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
6 honapig fontos az anyatej, az már megvolt, válaszd el valahogyan. Nyilván nem lesz könnyű.
2016. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is, de úgy sajnàlom szegényt. Azért érdekelne,hogy jobb lett-e valakinek hasonló helyzetben. Mert ha csak 1-2 hónap,akkor végigszenvedem és lassan a hozzàtàplàlàs miatt úgyis kevesebbet cicizne.
2016. aug. 29. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jól van mellre téve a baba, akkor a szoptatásnak nem szabad fájnia egészséges embernél. Nekem a helytelen mellretétel miatt érgörcs alakult ki a melleimben, kb. sikítva-sírva szoptattam, olyan erős fájdalommal járt. 7 hetes volt a babám, amikor hívtunk ibclc vizsgás szoptatási tanácsadót, aki a helyes mellretétel megtanításával, és egyéb praktikákkal segített, azonnal enyhült a fájdalom, majd kb. 3 hét alatt megszűnt. A védőnőnek, a gyerekorvosnak és a nőgyógyásznak fogalma sem volt sajnos az egész szoptatásról, arról, hogy mitől görcsöl a mellem szoptatások között is, és hogy mit lehet tenni ez ellen. Próbálj szaksegítséget kérni (gyakorlati személyes tanácsadás keretében, nem írásban vagy telefonon), mert ha most el is választanád a babát, a harmadik gyerekkel várhatóan ugyanez fog történni, és nem normális éveket fájdalommal élni, ha nem muszáj, mert belerokkansz.
2016. aug. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi. Elviekben majd kijönnek hozzànk. Bàr nem érzem,hogy rosszul lenne rajta. Azt mondta az elején a szoptatàsi tanàcsadó,hogy a tejleadó reflex miatt érezhetem kellemetlennek a szoptatàst,mert ez van akinek furcsa kellemetlen, bizsergő érzés van akinek jó érzés.

De ilyet pl nem is hallottam,ami neked volt. Tényleg az lesz a legjobb, ha kijön a tanàcsadó. Remélem tud is segìteni.

2016. aug. 30. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!