Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 nap alatt véresre rágra az...

2 nap alatt véresre rágra az újszülöttem a mellem, de nincs tejem, most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tápszer 3 óránként?
2016. szept. 3. 18:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Pár nap kell míg megindul a tejcsi, ha szoptatni szeretnél akkor legyél türelmes, használj bimbóvèdőt és próbálj meg úgy szoptatni.Ha egyáltalán nincs tejcsi akkor tápszert kell venni, azt kell adni a picinek 3 óránként.A gyerekorvossal is fel lehet íratni az úgy olcsóbb.Én megértelek....nekem is csak minimális tejem van, az elejétől tápszerrel vegyesen kap a picikém cumisüvegből.
2016. szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Az, hogy sebes, az nem azt jelenti, hogy nincs tejed, hanem azt, hogy kenni kell bimbókrémmel, sokat kell levegőztetni.

Miből gondolod, hogy nincs tejed? Írd le hogy telik a szoptatás, hátha tudunk segíteni. De akár szoptatási tanácsadót is felhívhatsz, ők mégis csak kompetensebbek.

2016. szept. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Nekem is lassan indult be a tej, és én is amellett vagyok, hogy akkor kapjon tápszert. Legalábbis szerintem nekem pszichésen segített, mertvégre 400 gramm fogyás után nem féltem attól, hogyéhen hal a gyerekem... Kb 10 napig kellett, persze azalatt folyamatosan fejtem meg próbálkoztam szoptatni,és utána a tápszert több hónapra elhagyhattuk, 8 hónapos koráig volt tejem. Mondjuk majd bele pistultam azelején amikor kínkeservvel kijött kb 10 milli, el nem tudtam képzelni, hogy hogyan és mikor lesz ebből elegendő mennyiségü anyatej, de lett.
2016. szept. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A lényeg: A tejbelövellés általában a 3-4. napon indul be (, de az 5. is gyakori, azaz sokszor pont hazamenetelkor). Addig elvileg bírják azzal a pár csepp előtejjel, amiről nem is tudsz, de ha vigasztalanul sír (ami általános a szépen átaludt első nap után a második éjszaka), érdemes pohárból, kiskanálból két korty vízzel megkínálni (csecsemősöktől kérhetsz tiszta eszközöket, forralt vizet). A baba akkor kapja jól be a cicidet, és akkor nem lesz véresre rágott, ha a mellbimbó udvara is bent van a szájában, a vége pedig egész hátul a szájában, ahol már nem "harap". Cirógasd meg vele az arcát és amikor nagyra tátja (reflex miatt), told bele az egészet (ne félj, nem fog megfulladni). Fájni ekkor is fog egy darabig (1-2 hét), amíg hozzá nem szokik az újfajta igénybevételhez. Lehetőleg ne hordj melltartót, levegőztesd, kenegesd anyatejjel vagy bimbóvédő krémmel (pl. Garmastan), ha a baba elaludt. És ha az igény szerinti szoptatást választod, tuti recept, hogy az első időkben addig hagyd a ciciden, ameddig akarja és ahányszor akarja - ez bizony az első napokban (babától függően) néha többnek tűnhet, mint a szoptatás nélküli órák száma. A kórházban egyébként elvileg lennie kell szoptatási tanácsadónak, de lehet, hogy nem minden nap jön, ráadásul hétvége van, így érdemes rákérdezned.

2016. szept. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Az én babámnak is adtak egyszer tápszert a kórházban,mert nem volt neki elég a tej. Tiszta seb volt mindkét mellbimbóm. Szenvedtem vele,de mindig cicire tettem,ha kérte. Azóta is csak anyatejes, 5hetes. Szóval kitartás,kívánom,hogy sikerüljön! :)
2016. szept. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

volt segítséged hogyan kell helyesen szoptatni?

mert szerintem ott lesz a baj

2016. szept. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
A tejcsi szótól kifekszem.
2016. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem jól kapja be a kicsi a mellbimbód. A legjobb lenne ha szoptatási tanácsadó segítene mellre rakni, ennek hiányában youtube-on biztos találsz a helyes mellrehelyezésről videót . lll.hu-n is le van írva hogy kell mellre tenni.
2016. szept. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Először is gratulálok a kisbabádhoz!

Az, hogy mindkét mellbimbód sebes, nem teljesen normális dolog. Vagy a mellre helyezéssel lehet gond (előttem leírták, hogyan kell), de az is lehet, hogy a baba nyelve le van nőve. Érdemes lenne egy csecsemőssel megnézetni, ha még a kórházban vagytok.

Tej a szopás hatására fog termelődni, tehát minél többet van cicin a baba, annál hamarabb és annál több. Türelem!

Ha mégis kell pótolni, akkor - ha szeretnél szoptatni - érdemes szoptatásbarát eszközzel tenni, tehát nem cumisüvegből, hanem kiskanállal vagy kifelé hajló szájú kis pohárból. Az újszülöttek remekül tudnak lefetyelni ezekből.

Cumit használtok? Ha igen, érdemes elhagyni. Egyrészt ahhoz, hogy beálljon a megfelelő tejmennyiség, fontos, hogy a baba az összes szopási igényét a mellen tölthesse, másrészt más technikával kell szívni, mint a mellet, és van olyan kisbaba, aki összekeveri a technikákat. Ez is vezethez kisebesedő mellbimbóhoz.

Interneten találsz szoptatást segítő szakembereket (önkéntes szoptatási segítő, szoptatási tanácsadó vagy IBCLC laktációs szaktanácsadó), ők szinte bármiben tudnak segíteni neked, érdemes segítséget kérni, kár fölöslegesen szenvedni.

Kitartást, sok sikert, sok tejet kívánok Nektek, és gyors összeszokást az újszülötteddel!

2016. szept. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
ha megfelelő inger éri a mellet attól indul be a tej. kapott a pici cumit? ha igen, akkor cumizavart okozhatott. ha más nem válik be akkor szoptasd bimbóvédővel
2016. szept. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!