Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek lehet túletetni...

Szerintetek lehet túletetni egy anyatejes babát?

Figyelt kérdés
6 hetes a kisfiam,3kg-val született,2920kg-val jöttünk haza,most 4800kg.Szerintem teljesen rendben van,már a második babám,jó szopizós,és sokszor csak megnyugtatásként kell a cici,néha cumit is elfogad.De napközben nagyon nyügi ill.üvölt,teljesen a hasfájás jeleit látom,kapálózik,rugdos,és kb.szopi után fél órára kezdi el,mire elaludna és mire elmúlna kezdődik minden előről,és így szinte nem alszik semmit nappal,este minden ok,fél nyolc fürcsi,utána szopi,és mind akit kicseréltek,jól alszik és kb.2-3 alkalommal ébred éjjel,másnap meg minden keződik újra!Szerintem ha hasfájóslenne,éjjel is fájna,vagy ha nem akkor miért nem tud aludni?A tejcsi biztos elég,van hogy 90-140 között szopizik!Van aki szerint ez sok,és ritkábban kéne mellre tennem,mert a 3 órát nem bírja ki,sőt néha még van hogy óránként is elkéri!Azt mondták túletetem,és nem tud megnyugodni a pocija,de én ezt nem akarom elhinni,mert szerintem ha nem kell neki,elengedi a cicit!Ha tudtok valami okosat kérlek írjatok!
2010. ápr. 25. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Az én lányomnak sem fájt éjjel sosem a hasa, csak nappal. Mintha róla írtál volna. Este mindig anygal volt, most 18 hós, és 1-2 * sírt eddig éjjel.

A túleteésssel kapcsolatban nehéz mit írni, annyira sokféle baba van. Van, aki 2 óránként eszik, van, aki 3-4 óránként. Egy pár hét, és biztos jobb lesz.

2010. ápr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Lehet túl etetni.Nem biztos,hogy ilyen sűrűn kell neki a szopi.Ne szoptasd óránként,akkor sem ha sír.Ha 3 órát nem is,de legalább 2,5 felet várj a két szopi között,akkor is,ha sír.

Ha fáj a hasa,akkor azért fogadja el a cicit,mert az megnyugtatja,de nem biztos,hogy szopik is.Sokat segítene,ha mérnéd minden szopi után.Akkor tudnád figyelni,hogy éhes-e,vagy csak nyűgös.És éjjel ne szopi adj neki,hanem ha kell,teát.

Egy 4 gyerekes anyuka tapasztalatai.

2010. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen pici korában nekem is pont ezt csinálta a kisfiam,mindig jókat szopott de 1 óra múlva ismét kérte, és sokat fájt a pocakja, valamikor már zöld volt a kakija, akkor mondta a doktornő hogy ez annak a jele hogy túletetem. Azt javasolta, hogy 2 óránál sűrűbben ne szopiztassam, mert szüksége van a gyomrának a pihenésre. Igyekeztem betartani a tanácsát és tényleg bevált a dolog, mert megszűnt a hasfájása és jobban tudott napközben aludni és a széklete is szép aranysárga lett.
2010. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,akkor megpróbálom kicsit kíhúzni nappal is a szopit ritkábbra,remélem rendeződik,csak azért voltam ilyen bátor,mert kislányomnál,semmi ilyen gond nem volt,néha másfél óráig tartott a szopi,utána büfi,tisztábatevés,és kezdődött minden újból!Nem volt hasfájós,sőt megehettem mindent,most pedig annyira figyelek erre is!
2010. ápr. 25. 20:51
 5/10 xStefix ***** válasza:
64%

Akkor mindenki figyeljen, aki eddig mást tudott: NEM AZ A (legjobb) MEGOLDÁS, hogy ritkábban szoptatunk!!! Általában nem a gyakori szoptatással van a baj, hanem azzal, ha a baba (főleg egy mellből szoptatásnál) csak az első tejhez jut hozzá. A laktózban gazdag rész túlterheli a bélbolyhokat, a falukon lévő laktáz(bontó)enzim egy idő után képtelen lebontani a nagy mennyiségű tejcukrot, ami erjedni kezd és ez tényleg okozhat puffadást, görcsöket. Szóval egyáltalán nem gond, ha akár óránként szoptat valaki (pl. én is csináltam ilyet), önmagában ettől nem lesz hasfájás - a baj akkor kezdődik, ha az anyuka akkor is a másik mellre teszi legközelebb a babát, ha az előző mell nem ürült ki teljesen, vagyis benne maradt a hátsótej. Nem kell mást tenni, mint egy-egy alkalommal alaposan kiüríteni a mellet vagy legközelebb az előzővel kezdeni, ha még maradt benne. Semmi szükség a szopiidők kitologatására (mondván pihentetni kell a gyomrot), mert esetleg csökkenhet a tejmennyiség.

Ha a baba EMIATT hasfájós, akkor ez a módszer segíteni fog. Ha viszont NEM EZ A BAJ, akkor valószínűleg a "szokásos" pocakfájós korszakról van szó, amit az emésztőrendszer éretlensége okoz és amivel nem sokat lehet kezdeni, leginkább kivárni a végét.

Légy szíves, adjátok ezt tovább az érintetteknek, mert szinte mindenki rosszul tudja. :(

2010. ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Pedig az interneten elérhető az információ. Csak be kellene írni a gugliba, hogy szoptatás, és elolvasni az első három találatot...
2010. ápr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves előző!Neked is köszi a sok tanácsot,de én legalábbis ezen már túlvagyok!Ha óránként kért,általában következő 1-2 alkalommal ugyan arra a cicire tettem vissza,és mindíg mértem hogy mennyit evett,és ha kevés volt,akkor kínáltam a másikkal.Nagyon sok ilyen oldalt elolvastam már.Ma már kétóránként próbáljuk,de volt hogy kibírta a két és felet,eddíg nyugudtabb volt a napunk,egyedűl akkor volt sírás amikor már éhes volt,lehet nekünk mégis beválik ez a ritkább evészet!
2010. ápr. 26. 12:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én babám 8hetes lesz pénteken. Két hete még mi is kétóránként szopiztunk, erre azt mondta a doktornő, hogy el fogja rontani a hasát(ezt kicsit túlzásnak éreztem), ne etessem, csak háromóránként. Nem emiatt, de igyekeztem tologatni az időt, pl., játszószőnyegen, kivittem sétálni, énekelgettem neki. Most ott tartunk, hogy evés után egy,másfél órát játszunk és utána alukál, így a következő szopival tudok várni. Így könnyebben eltelik a háromóra, van, amikor négyóra is eltelik. Sőt! Nem tudom, hogy ennek köszönhető-e, de már harmadik napja 9 órákat alszik egyhuzamban éjszakánként. (Eddig 6-7 óra volt az átlag.)
2010. ápr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én babámnál semmilyen rendszer nem volt, mert nem hagyta. Általában mértük és nagyon sokat evett... 6 hetesen többet evett, mint most 6 hónaposan (nem vicc...) De egy anyatejes babát szerintem nem lehet túletetni. Akkor eszik és akkor alszik, amikor szüksége van rá. Legalábbis az én fiamat nem lehetett regulázni. Volt, hogy kibírt 2éf él-3 órát, de volt hogy nem. De mikor már 10 perce ordított és tudtam, hogy éhes, enni adtam neki. Elvileg 2 óra, amíg kiürül a pocakja. Az tényleg nem jó, ha keveredik a félig emésztett és a friss tej, de ha nagyon muszáj adtam neki 2 óra előtt is. És még most is van, hogy kap, ha tudom, hogy mondjuk 70-et evett, azzal nem húzza ki 2 órán át... És éjjel én is próbálkoztam a vízzel... hahaha. Nem hülye. Éhes, úgyhogy 10 perc múlva újra jelzett...
2010. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát nemnagyon bírjuk 2 óránál tovább,max.2 óra tíz perc,de ez az éjszakákra nem vonatkozik,azok sokkal nyugisabbak!De nem bánom,met imádok szoptatni,bár a hasfájás szempontjából,jobb lenne ha többet kibírna!Most kicsit hígabb a széklete és hasfájás után néha zöld,de eddíg nem vált be semmi hasfájás elleni szer!Amúgy köszi az eddigi válaszokat!
2010. ápr. 29. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!