Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem ert egyet a gyerekorvo...

Aki nem ert egyet a gyerekorvossal, hogy oldja meg?

Figyelt kérdés

Hagyjam sírni ejszaka (most 6 honapos es napközben általában nem alszik, ejjel vagy ötször kel enni), ne menjek be hozza mindig (meg se mondtam, hogy egy szobaban alszunk), vizet adjak max., ha sir es 3-4 nap alatt leszokik a keleshez. Szerinte azért kel, mert megszokta, hogy megteheti (zanzasitva: elrontottam a gyereket). Annyit mondtam, hogy ha sir, en tutira megetetem, aztan hagytam, hadd mondja.

Megrótt, mert nem kezdtem el meg a hozzatáplálást.

Egy honap mulva megyek vissza, hazudni nem szeretek, a tudását tisztelem, de nem értek egyet vele ezekben.

Ti mit csináltok? Fullentes? Hallgatás? Megmondas?


2016. okt. 25. 12:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Csak igy az elején: nem az erdekel, hogy mit gondoltok a felfogásomrol, hanem hogy ha nem egyezik a véleményetek, mit csináltok?
2016. okt. 25. 12:03
 2/19 anonim ***** válasza:
54%

Én nem kötöttem az orrára ezeket a dolgokat.


Én is nagyon kedvelem a gyerekorvosunkat, talán ez az egyetlen különbség, hogy nem szoptatáspárti.


Szoptatási tanácsadóval beszéltem meg ezeket a kérdéseket, neki meg azt mondtam, hogy minden rendben.


Nem kell "hazudni", de terhelhetsz.

"Igen, megkezdtük az ismerkedést a szilárddal. Hogy ez mit takar, nem fogja számon kérni.

Hogy a babád 6 vagy 8 hónaposan kóstol, az meg teljesen mindegy.


AZ orvosnak annyi a dolga, hogy hogyan fejlődik a gyereked, hogy hogyan neveled, abba nem szólhat bele.

2016. okt. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Én is tartom a kapcsolatot szoptatasi tanácsadóval, de azt mar meg sem említettem a dokinak.

Ez tuti belekerdez. Nyomatta a témát jo hosszan.

Meg csak almát kostoltattam a kisfiammal, különösebben nem volt oda erte.

Az utóbbi idoben nagyon piciket hizott, ezen akadt fenn a doktorno, pedig megvizsgálta es semmi gondot nem talált. Rengeteget szopik amugy (főleg egy hete, mióta a tanacsado javaslatára abbahagytam egy bizonyos vitamint), sokat kakil-pisil.

Utalok zombi lenni (5 honapos koráig aludt, mint a kisangyal), igy vagyok vele, ez most ilyen időszak.

Hallom ejjel, mikor felébred, hogy nagyokat nyel . Ezt nem tudnam elviselni.

2016. okt. 25. 12:20
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy jönnek a fogai, nem?


Én a második babámmal jártam úgy, hogy amikor z hónapos volt, a doktornő a kezembe nyomott egy tápszer receptet, mert szerinte túl kevés volt a hízás. Igen ám, de azt nem vette figyelembe, hogy a megelőző hónapokban irtó sokat hízott, és duci is volt, amikor meg megindult a mozgásfejlődése, akkor ez lelassult.


A gyerekkel az anya van 0-24 órában, és ha Te nyugodt vagy, hogy minden rendben, akkor nem szabad felvenni ezeket a dolgokat.


Én megköszöntem a receptet, kisétáltam vele és otthon betettem a fiókba.

Egy jól szopó gyereknek nincs szüksége tápszerre.


Szeirntem az ösztöneid megmondják hogy jól csinálod!


Amúgy nekem épp ez volt az a babám, amelyik 7,5 hónapos koráig SEMMIT nem fogadott el, és utána is csak pár kanálkával.

Aztán kiderült, hogy nem szereti a pépes cuccot.

Elkezdett kézzel enni (látta a tesótól, de ha együtt ültök asztalhoz, akkor tőletek is látja majd!), és krumplit, főtt répát, ezt-azt szépen egyedül kezdett enni.

9 hónaposan a borsó szemeket is "levadászta".


Később bukkantam rá a BLW módszerre, épp a szoptatós klubban, és rájöttem, hogy ennek a gyerekemnek tökéletesen ez volt (lett volna) az igénye kezdettől.


A későbbi babámmal egyből így csináltam, és a hamarosan érkezővel sem fogom majd másképp.


De vissza a dokihoz, egyszerűen adj kitérő válaszokat: pl. "Jó irányba haladnak a dolgok", "alakul már", és nem kell részletezni.

Esetleg gyorsan terelheted a témát másra, pl. "Doktornő ajálnja a Cebion cseppet ilyen őszi időben megelőzésre?"


És akkor beszélhet valamiről, fontosnak érzi magát stb.

Aztán szépen elköszöntök.

2016. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A körzetes gyerekorvos ilyen... 3óránként szoptassak, hálózsákba tegyem, ha sír majd elfárad. Nálam az tette be a kaput hogy mikor 3hós volt a lányom azt mondta: ne szoptassam mert túl zsíros a tejem és kövér lesz...

Elment, kisírtam magam hogy mindent rosszul csinálok. Aztan másnap kerestem egy gyerekorvost akikről jó véleménnyel voltak az anyukák és átmentem hozzá. Az orvos olyan kell hogy legyen, akiben megbízol , nem titkolózol mert a gyerekeid a példádból tanulnak. Az egyik legjobb döntés volt átmennünk másik orvoshoz. Egyik gyerekem sem fél tőle, egy csupaszív doktorbácsi aki nem akar katonát faragni a gyerekeimből

2016. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha valamiben nem értesz egyet, csak hallgasd meg és ennyi. Ha rákérdez, tényleg adj valami terelős választ, ha mást nem, hát "próbálkozunk" vagy "alakul", ami még igaz is. Ha nem akarod, ne hagyd sírni.

Ha a te megérzésed is az, hogy éhes, a rábeszélősebb hozzátáplálás sem ördögtől való (először kaja, utána cici). De lehet, hogy egyáltalán nem ez a baja, hanem csak fogzik. Az is lehet, hogy nem a kanállal van gond, csak nem az alma lesz a kedvence - az én egyik gyerekem nagyon szerette, a másik csak fintorgott és köpködte, de pl. a sütőtökkel pont fordítva voltak. Ettől még szoptathatsz sokáig, az én "sütőtökösömet" is csak két és fél éves korában tudtam lebeszélni :)

2016. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Csak mondd, hogy alakul, mikor hogy. Ha belekérdez konkrétan, akkor meg mondd meg, hogy éjjel keleget, de megoldod. Egyébként nem kell emiatt rosszul érezned magad, te gyereked, úgy csinálod, ahogy te jónak látod. Egyébként nálunk se jött be az alma. A barackot meg imádta a fiam. Tudom, hogy most nem nagyon van, de bébikajában is nagyon eszi. Frissből meg a körte is nagyon bejött, jó leves, jó édes. Nem muszáj az almához ragaszkodni.
2016. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is gond, van amiben nem egyezik a véleményünk a dokival... Ő meg elég felsőbbrendűnek érzi magát, úgy gondolja, hogy mivel ő az orvos, csak neki lehet igaza. Én próbálok nem mindent az orrára kötni. A gyereknevelése nem hagynám, hogy beleszóljon. Ő az orvos, vizsgálja meg, ha beteg, írjon fel kezelést, gyógyszert, de ne ő döntse el, hogy adok-e neki enni éjjel... (amúgy szerintem se kéne egy éjszaka alatt 5x egyen egy féléves gyerek, de nem ezt kérdezted)
2016. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Mi dokink szoptatásprti.Én nem hazudok,max terelek vagy nem mondok el mindent.

Nálunk is ugyanez a helyzet kelés terén,5 honapos kora után "romlott el" a fiam.Azota se javult.Hiába nem adnék cicit csak vizet,attol nem aludna vissza,nem tudom hogy állna át arra h ne is keljen.

2016. okt. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%

6hósan van egy fejlődési ugrás valószínű ezért kel többször éjszaka és ezért cicizik vagy éhezik meg.

Ezt tudhatná a doktornő :)

2016. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!