Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Menyi anyatej termelődik?

Katalin Kis kérdése:

Menyi anyatej termelődik?

Figyelt kérdés
Sajnos az első gyerekemnél se tudtam sokat szoptatni talán egy hónapot, most a kisfiam két hetes és csak akkor van teljesen tele a két cicim ha egész éjjel ki marad a szoptatás, enni eszek sokat és napi 3/4 liter vizet is le kényszerítek, de napközben annyi tejem van hogy épp hogy nem apad el, reggelre is max 50 ml a két ciciben. Tanácstalan vagyok :( a teákat is iszom de van hogy az se segít, Járt már más is így? :(

2016. dec. 31. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Szoptatás után fejed?Esetleg próbáld ki a szaporító fejést.

Az anyatej mennyisége egyénenként változik.Nem rengeteg volt.Szoptatás után 300-500 ml-t fejtem mellenként.

2016. dec. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miert nem szoptatsz ejszaka is?
2016. dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Milyen az a szaporító fejés? olvastam hogy szopizás után ki kel fejni, egy ideig csináltam és csak pár csepp jött ki és nagyon kevés maradt a kövi etetésre, éjszakai szopiztatás meg azért maradt ki mer nem sok tej lett és mert siettem nehogy a gyereksírás fel ébressze az alig két éves kislányomat. Amikor igazán van tej az a hajnalban de az az egyetlen időszak amikor tényleg jól lakik a baba, igaz napközben nem tápozok csak nagyon ritkán de estére be pótolja dupla adag tápot eszik meg mert napközben nem evet eleget, legalábis én így látom
2017. jan. 1. 10:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tobb tejed lenne, ha elhagynad a tapszert, igeny szerint szoptatnal, ejjel-nappal. A tej igy termelodik ujra.
2017. jan. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Jól mondja az első.Tápot elhagyni,igény szerint szoptatni.A kicsi most az elsődleges,és nem az,hogy a többiek hogy viszonyulnak.Egyelőre a család többi tagjának kell a picihez igazodni.Szoptass a kicsi igényei szerint.Ha egy órát lesz mellen,akkor annyit.
2017. jan. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mi van ha éhes marad? Most az idénre mindenki meg fázott a nagyja része már helyre jött de lehet hogy a baba az anyatejen kereztül kapta el a megfázást most ő köhög olyan hurutos féle, nagyon aggodóm miatta, állítólag az anyatej helyre hozza, mert termel ellenanyagott a szervezete is a meg fázásra. a szoptatást ma éjjel végig vittem töbnyire el is aludt utána , köszönöm a válaszokat már jött hogy fel adjam mindt az elsőnél.
2017. jan. 2. 10:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem az anyatejen keresztul kapta el. Viszont akkor is szoptathatsz, ha lazas beteg vagy. Ellenanyagok termelodnek.
2017. jan. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatej nagy része szoptatás közben termelődik, úgyhogy minél többet van cicin, annál több lesz a tej. Tedd mellre, ahányszor csak kéri, és ha szeretnéd kicsit tuningolni a mennyiséget, akkor utána fejd még egy kicsit, akkor is, ha nem jön semmi!

Minél többször adsz neki tápszert, annál kevesebb inger éri a melled, és annál kevesebb lesz a tej. Ördögi kör. Ha viszont minden jelzésre mellre teszed, egy pár hét után be fog állni az a mennyiség, amennyi neki kell. Most még a gyomra is pici ám, nem tud olyan sokat szopizni, amivel hosszabb időt kibírna, és hamar le is bontja a szervezet az anyatejet, ezért is kéri sokszor.

Nem a teáktól, meg a kényszerítve megivott víztől lesz több tejed, hanem a minél gyakoribb szoptatástól, meg a fejéstől.

2017. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tápos baba nagyon hamar leszokik általában a szopiról sajnos. Ne adjál neki.Inkább minél többször és gyakrabban tedd cicire. Én a telítettséget csak talán nagyon az elején éreztem csak utána nem mégis volt tejem, ez becsapós lehet. Az első babánál nagyon megküzdöttem a szoptatással..hívtam szoptatási tanácsadót. Rengeteget segített. Minden szoptatás után még fejtem mindkét ciciből..3 napig nem jött semmi utána hirtelen szaporodott a tejem. 10 percet fejtem a szoptatas utan az egyiket aztán a másikat. Meg azt mondták nekem h éjjel szoptassak gyakran mert azzal tudom a legjobban szaporítani.
2017. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Elfelejtettem írni, hogy nekem a leírt módszerrel szülés után 6. héten indult el a tejem jobban..és 6hetesen szopizott elöször mert addig nem igazán sikerült neki. Addig a pici lefejt tejet pohárkából adtam neki..csak azért írtam le h értsd h nagyon megküzdöttem a tejért de sikerült. 4 hónapig fejtem a szoptatások mellett.
2017. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!