Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti mit csinälnätok a helyemben...

Ti mit csinälnätok a helyemben vagy hogyan? Én mär nem tudom mi lenne a jo vagy jobb

Figyelt kérdés
4 hetes a babäm a korhäzban kapott cumisüvegből täpszert mert nem tudtam szopiztatni nem volt nälam bimbovédő a bimbom meg mindig befordult,azota mar van bimbovédőnk szopizik is csak nem eleget a korhäzban 3 oränként kelett etetnem mikor hazajöttünk akkor is ugy evett de én szeretném ha elhagynä a cumisüveget de nem tudom hogy csinäljam, ha igény szerint szopizna akkor 20 30 percenként kéri de ez is csak ugy működik ha fekve szoptatok mert ugye elalszik rajt de ugy elmarad a büfi ha mäshogy akkor csak a karomba alszik el amint lerakom sir,viszont a häztartäsban meg stb nincs segitségem ha egész nap az ägyba fekszünk szopizunk akkor hogy fözök meg ilyenek Szerintetek van valami megoldäs ha le fejem a tejcim mindig akkor nem apad el ugye? Häny oränként fejhetem ugy hogy neki is maradjon cicizni .Ugy veszem észre mint ha kevesebb lenne mit csinäljak????Segítsetek kérlek

#szoptatás #igény #tej #fejés #cumisüveg.bimbovédö
2017. jan. 24. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Döntsd el, mi a fontosabb! Engem megvárt a háztartás. És még úgyse lett elég a tej, hogy non-stop szoptattam és (szaporító) fejtem. Ha eleve nem teszel meg mindent, még kevesebb eséllyel sikerül, ha nem vagy eleve Riska rokona.
2017. jan. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit jelent az hogy szaporíto fejés? Hogyan kell csinälni? Te meddig tudtäl igy szopiztatni?
2017. jan. 24. 14:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kislányom már elmúlt 2 hónapos (első baba).

A kórházban 2.napon kezdett tejem lenni, szopizni nem nagyon tudott a baba, ezért elkezdtem még a kórházban fejni, és így adtam neki cumisüvegből, azóta is. És nem kell kiegészítenem tápszerrel.

Én 2 óránként fejek, 120 ml felett, és kb 2, 2 és fél óránként eszik a babám 90-100 ml között!

Minél sűrűbben kell fejni, hogy ne apadjon el mivel ez nem olyan hatékony mintha a baba szopizna.

Arra nem tudok válaszolni hogy mennyit kell lefejned, hogy maradjon neki szopizni is, mivel nem tudom mennyi tejed van.

De azt jó lenne ha eltudnád dönteni, hogy vagy szoptatsz, vagy cumisüvegből adod, mert a baba összefog zavarodni.

Viszont ha arra jutsz, hogy fejsz, és cumisüvegből eteted, arra figyelj, hogy ne mikróban melegítsd a tejet mivel megöli a tejben az összes létező vitamint/ásványianyagokat, inkább szerezz be egy cumisüveg melegítőt, aminek a hőfokán tudsz állítani.

És később még bébiételt is tudsz melegíteni benne.

Vagy! Tedd forró folyóvíz alá, és úgy melegítsd neki.

2017. jan. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3. Én szeretném szoptatni de nem tud belőle jol lakni hiäba van bent a tejci nem szívja ki ha mäsfél orät van a cicin akkor sem, nem lakik jol pedig megy neki csak egyre lasabban szívja mig nem elalszik ,egy ideig meghatja ha piszkälom de van amikor mär nem de ha lerakom egyből rärgja az öklit és sír hogy ő éhes muszäj vagyok neki cumis üvegből is adni 36.hétre szültem lehet hogy az is baj hogy még nem olyan erős?
2017. jan. 24. 15:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Mekkora súllyal született a babád?
2017. jan. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2740 grammal
2017. jan. 24. 16:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne stresszeld magad, ez a legfontosabb, különben tényleg elapad a tejed. A bimbóvédőt hagyd el, szerintem amiatt fárad el a szopiban hamarabb. A cumisüveget is tedd el, helyette használj svéd itatópoharat vagy kiskanállal add neki a lefejt tejet. El kell felejtenie a cumit. Amíg kapja cumiból, addig nem fogja magát megerőltetni, hogy szopizzon. Az én kislányom 2300 grammal született, 1 hónaposan 3 kg volt, kb. akkorra erősödött meg annyira, hogy teljesen elhagytuk a pótlást, de így is 1-2 óránként kérte a cicit, éjszaka ritkábban. A háztartás miatt ne aggódj. Kb. 1 hétről van szó, ha kitartóan szoptatod igény szerint és nem adsz neki cumit, stb., akkor 1-2 hét alatt be fog állni a kereslet-kínálat.
2017. jan. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2.válaszoló vagyok.

Az én kislányom is 36+3.hétre született, 2680 grammal.

Ő sem tudott szopizni, a csecsemősök azt mondták, hogy nem elég erős hogy annyit tudjon szopni amennyi nem elegendő, pedig ugyanolyan fejlett volt mint a 40.hétre született csecsemők.

Ezért választottam, hogy fejek neki, és így legalább nyomon is tudom követni mennyit eszik, és persze könnyebb neki is.

2680-al született, most múlt 2 hónapos és már 5 és fél kg, pedig csak anyatejet eszik.

Tudom-tudom, az a legjobb ha szopik, de ne kínlasd a babát, ha nem megy neki, a lényeg, hogy tejet eszik, nem tápszert!

2017. jan. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!