Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sós lett a tejem, de miért?

Sós lett a tejem, de miért?

Figyelt kérdés
Szeretnénk babát örökbe fogadni, ezért fejni kezdtem. Beindult a tejem, ahogy kell, viszont pár napja átlátszóbb lett, megkóstoltam és nem hogy nem édes, kifejezetten sós volt. Nem értem miért. Elsősorban a témában tapasztalt anyukák válaszát várom. Előre is köszönök minden segítséget.

2017. jan. 26. 18:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%
Nem értem.. Nem szültél és megindult a tejed?
2017. jan. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Hogy mi?
2017. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%
hormon problémád van..... mert a fejéstől nem lesz tejed . Keress fel egy dokit
2017. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
Pusztan a fejestol nincs tej...te jo eg, remelem nem addig nyomkodtad mig valami valadek nem jott...az lehet sos. Hu orvossal errol beszeltel??
2017. jan. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Drágáim nem véletlen, hogy a témában tapasztalt anyukák válaszaira vagyok kíváncsi. Örökbe fogadó anyukák is szoptatnak. A hormonjaim pedig köszönöm szépen rendben vannak. Nem ott a bibi. Egy link az értetlenkedőknek: [link]
2017. jan. 26. 19:42
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

De bizony beindul a fejéstől. Tessék utána olvasni. Afrikában, ha az anyával történik valami, akkor akár a nagymama is át tudja venni a szoptatást anélkül, hogy szülne, ha gyakran mellre rakja a gyereket. A testünk csodája.


A sós ízt nem tudom. Olyat ettél, meg fog jönni, ezek ugrottak be.

2017. jan. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6 Végre egy értelmes válasz. A mensim már előtte megvolt, akkor nem változott sem a mennyiség sem az állag. Étkezés terén nem változott semmi, próbálok egészségesen táplálkozni.
2017. jan. 26. 19:49
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Wow, hat koszonom ma uj infoval gazdagodtam! Nem tudtam de jo tudni!

Allitolag a kajatol amit eszel is fugg az ize. Enyem amolyan edeskes de picit sos is volt, a ketto kozott..

2017. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, majd a baba eldönti, hogy ízlik e neki vagy sem. Az is lehet, hogy a kicsi szájával fog tudni úgy stimulálni, hogy rendbe jön azonnal. Vagy az is lehet, hogy a tested még nem tudja, hogy mekkora gyerekre állítsa be a tejet és ezért van kicsi zavar.
2017. jan. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%

Ugyan nem vagyok tapasztalt ebben, de szerintem errefelé igen kevesen tapasztaltak ilyen téren.


Én hallottam erről, még arról is, de az a véleményem, hogy attól függetlenül, hogy beindul a tejtermelés valamennyire, nem lesz ugyanaz mint szülés után. Más a folyamat. Szülés után és terhesség alatt jó adag hormonlöket van, ami ilyen esetben nincs meg. Szerintem a tej minősége, összetétele nem lesz pont ugyanolyan mintha szülés után indulna meg a tejtermelés.


Azért lehet sós, mert mondjuk nincs laktóz szintézis az emlőmirigyekben. Hogy a laktóz szintézishez mi kell, azt nem tudom, de elképzelhető, hogy más hormonális háttér miatt nem termelődik elég, hiszen nálad nem volt placenta, ami jelentős mennyiségű ösztrogént és progeszteront termelt volna, és aminek leválása beindítja a tejtermelést.


A fejéstől megemelkedett a prolaktin szinted, amitől váladék ürül a melledből, de hogy ez anyatej-e az nem biztos.


Viszont ha korábban édes volt, anyatejszerű, akkor most valamiért leállt a laktóz szintézis, felhígult a tej, tehát apad sajnos. A fejés hosszú távon sajna nem tudja fenntartani a tejtermelést, ebben viszont mér saját tapasztalatom van. Nekem elapadt mikor már csak fejtem. Nem tudom mikor kapod meg a babát, ha hamar, akkor talán az segíteni fog.

2017. jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!