Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy fordulhat elő, hogy még...

Hogy fordulhat elő, hogy még a mai világban is, amikor nyitva áll az információ bárki előtt, még mindig van olyan, aki azt állítja, hogy az anyatej nem alkalmas szomjoltásnak és szükséges a tea?

Figyelt kérdés
2017. febr. 7. 08:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom a lentebbi kerdes miatt tetted fel a kerdesed. Abszolut igazad van. Az anyatej egy tokeletes taplalek, amelyben minden megtalalhato amire a babanak szuksege van.
2017. febr. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Gyors vagy;)
2017. febr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mérges vagyok. Hallgattam már nagylitániát arról, hogy meg akarom ölni a gyerekemet, csak mert szoptatok. És mivel épp a gép előtt ülök (még 5 percig), ezért fel is tettem a kérdést.


Lassan megint visszakerülünk oda, hogy a gyereket 3 hónapos korában már pörkölttel kell etetni, csak mert csak!

2017. febr. 7. 08:25
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

Egyertelmu vitaszito kerdes.

Gusztustalan amikor egy anyuka annyira unatkozik hogy kibeszelo forumot kezdemenyez.


Kisfiamat infuziora kozottek, majdnem kiszaradt, mert nem adtak neki a korhazban potlast es nem volt eleg tejem. Mindenki azt mondta ne adjak mast eleg a tej. Hazavittuk a korhazbol, aztan este vissza 39.4 fokos lazzal, alig elt. A csecsemoorvos kozolte velem hogy azert marad eletben a gyerek mert eszrevettem hogy baj van, jo kis botrany lett, a foorvos eloszedte a csecsemosoket hogy a szoptatas-hiszti miatt majdnem kiszaradt egy baba.

2017. febr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

4#

Nagyon rossz volt olvasni amit írtál.

Én külföldön szültem,ahol nem indult meg a tejem 3 napig. Hiába tettem cicire. A fiam csak sírt és sírt 3 napig. Rámparancsoltak,h nem adhatok neki mást,nem fog kiszáradni,sem éhen halni.

3.nap este már úgy kivoltunk,h forralta a tápszert a férjem,mikor pont megindult a tejem. De a korházban még aztmondták,4-5 napig is el lesz a gyerek minden nélkül.

Ezek szerint komolyabb baj is történhetett volna :(

2017. febr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%

Egyebkent meg ha az anyukak feleannyit turkalnanak mas anyukak szokasaiban, sokkal jobb vilagban elnenk. Undorito amikor mindenben hibat keresnek, minden eltero velemenyt vagy nevelesi szokast velemenyeznek, mindenkit aki valamit mashogy csinal kibeszelnek, gusztustalan karalo tyukok modjara.

A hideg raz a kerdezo tipusatol, olvas egy anyukatol valamit es maris elo kibeszelot indit csak mert o mashogy csinalja.

Ha magatokkal torodnetek, es nem masokkal hogy ki mit hogy csinal, sokkal ertelmesebb emberek lennetek. Az otthonulo anyukakrol a magadfajtak miatt van az emberek rossz velemenye, a pletykalkodas es a kibeszeles megy, meg a vitaszitas! Az ilyen anyukaktol kap hanyingert az ember.

2017. febr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
5-osnek, igen, sajnos a szopi-hiszti annyira elharapozott hogy mar itt tartunk. Fontos az anyatej, de a baba elete aran nem. Ezt megtanultuk egy eletre!
2017. febr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha beteg egy baba és ráadásul kevés az anya teje, az nyilvánvalóan más helyzet és figyelni kell rá, ez az anya felelőssége elsősorban. De alaphelyzetben ha minden oké, akkor nincs szükség semmi más folyadékra.
2017. febr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

6#- teljesen igazat adok neked!


7#-Egyébként ezért sem szabad feltétel nélkül hinni az orvosoknak. Többször csináltak már nálunk galibát.

2017. febr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem láttam még a másik kérdést, de most szerintem elbeszéltek egymás mellett. A kérdező egy olyan esetről beszél, amikor van elegendő tej és mellé adnak teát a babának szomjoltásként. Az itt leírt 2 példa viszont arról szól, hogy nem vol, vagy legalábbis nem elegendő mennyiségben volt anyatej. Az utóbbi esetben szerintem valóban nem megoldás azonnal tápszert adni, mert ha nem próbálkozok szoptatással az anyuka, akkor nem is fog beindulni a tejtermelés. Én sem kaptam annak idején 2 napig tejet, mert nem indult be anyámnak. Lássatok csodát, most itt írogatok, tehát nem haltam éhen. A második napon sem indult be neki, de akkor titokban megszopiztatott a szobatársa a kórházban, mert a nővérek továbbra sem engedték volna, de 2 nap éhezésnél többet valóban nem kellene engedni. Harmadnap beindult anyámnak. Ilyen esetben azt gondolom, hogy a legjobb megoldás, ha van olyan a kórházban, akinek bőségesen van teje és tud segíteni. Én sem szívlelném, hogy tápszerhez kell nyúlni. Az evolúció során nem véletlenül így alakult ki az emlősöknél...

A plusz teáztatást nem értem én sem. Milyen alapon hiszi azt valaki, hogy a tej nem oltja a szomjat? Talán az emlős állatok is teát főznek a kicsinyüknek a szoptatás mellé? Vagy a tej nem folyadék? Ilyen hülyeséget, hogy teáztatni kell a babát... :D

2017. febr. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!