Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nálatok hogy volt az elválasztás?

Nálatok hogy volt az elválasztás?

Figyelt kérdés

Szeretnénk kistesót kis korkülönbséggel, 9 hónapos a fiam. Ne ostromoljatok olyannal hogy szoptatás mellett is tehetbe lehet esni, mert múlthéten voltam nőgyógyásznál, mert még mindig nem jött meg, és mondja hogy teljesen nygalmi állapotban van minden, és amíg szoptatok nem is lesz kistesó.

Hogy volt az elválasztásotok, mivel pótóltátok a cicizést, és hasonló, minden érdekel ami ezzel kapcsolatos.



2017. febr. 14. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
En azert kenyszerultem elvalasztani 10 hosan, mert mar egyszeruen nem volt neki eleg a tej. Siman adtam neki tapszert cumisuvegbol, nem hianyolta a cicit en ugy vettem eszre. Nem volt soha gondja a cumival hala istennek. Jatszos cumit sosem fogadta el.
2017. febr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

11 honapos koratol elkezdte egyre kevesebb ideog kerni a cicit, a szulinapja elottk napokban mar 2 perc alatt vegzett es aztan ugy dontottem a szulinapjan cici helyett tejitalt kap reggel. semmi baj nem lett belole. egyben itt kezdtem el a tejet is bevezetni, par hetre ra a tejitalt meghagytuk estere es reggelre mar tehentejet ivott. a cici utana eszebe se jutott.

de ehhez persze az kell hogy a melled funkcioja az ehsegcsillapitas legyen, nem pedig nyugtato szer vagy unalomuzo:) ha nincs benne mar annyi tej, nem fogja erdekelni, kiveve az utobbi esetekben..egyebkent 9 honaposan emiatt nem valasztotta volna el, mi is tesora gyurtunk ugyan, dde nekem 8 honaposan mar megjott. napkozben hanyszor szoptatsz?

2017. febr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

még nagyon jó a tejtermelésem, ha nem teszem cicire csepeg is. De nappal kb 4-5x kéri, ez reggel 8-tól este 6-ig,

este meg 3x kéri.

2017. febr. 14. 18:07
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
azt mondják, hogy amíg nem telik el a szoptatások között 6-8 óra addig nem is fog megjönni...a barátnőmnek 2 év után jött meg, amikor nappal már csak ebéd után adott neki cicit, és egyébként reggel este, így 6 óra eltelt a szopik között...szerintem ezt kellene első körben megpróbálni...kiváltani az étkezéseket, annak rendje és módja szerint, és nem adni cicit neki csak reggel meg este...hidd el ez megkönnyíti majd a teljes elválasztást is, nem azt mondom hogy ne szopizzon, sőt szopizzon csak minimum 1 éves korig, de az tejlesen felesleges hogy egy hozzátáplált babának étkezések között cicit adsz...ihat már vizet, ehet már majdnem mindent...és megnyugtatni pedig kiválóan meglehet egy kis öleléssel vagy játékkal
2017. febr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az elso gyerekem 9 honapos koraban en is tettem fel hasonlo kerdest. Pontosabban azt, hogy meg nem jott meg es kistesot szeretnenk.😀

Majdnem 1 eves volt, amire megjott es 15 honapos koraig szoptattam. Egyetertek azzal, hogy a gyakori szoptatas csokkenti az eselyet annak, hogy ujra ciklusod legyen. Foleg az ejjeli szoptatasok.

Ahogy kivaltodtak a szoptatasok, es sokkal kisebb aranyban volt anyatej, ugy jott meg nekem is.

Az elvalasztas nalam egyebkent nem ment. Az elso gyerekem nem fogadta el a cumisuveget abszolut, es semmilyen folyadekot nem volt hajlando inni. 15 honaposan ivott eloszor (vegre!) mast is, akkor hagytam el. Ha nem kerte en nem adtam, nem kinaltam, o megmagatol leallt, nem volt semmi problema belole.

A masodik meg iszonyu nehezen hizott, na o meg enni nem akart, 1 evesen meg csak suru folyadekot max, semmi szilard kajat, mindent kikopott. Szoval nala meg emiatt sem akartam elhagyni, mert szopni legalabb hajlando volt. Vele 16 honaposan hagytam abba, akkorra evett kb normalisan (de azota is remes evo).

Mindket esetben kb 11-12 honaposan jott meg eloszor szules utan eloszor es ujra teherbe esni pedig mar csak a szoptatas utan estem.

1.utan 16 honaposan lettem terhes (o ugye 15 honapig szopott)

2. utan majdnem 2 evvel (o meg 16 honapig). De ekkor nem is probalkoztunk elobb.

2017. febr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az elvalasztasrol meg annyit: a masodik gyerkoc ejjel kb 4-5x kelt es szopizott, igazabol errol kellett csak "elvalasztani". A nappali szoptatasok elhagyasaval.nem.volt gond, hiszen nala is megvartam, hogy egyen es igyon normalisan, igy ehsegbol nem kellett neki. Ejjel.viszont ugye cicin aljdt vissza, nyilvan inkabb cumizott, mint tenylegesen evett. Eloszor lecsokkentettem az esti szoptataok szamat, tehat pl.hajnali 4ig, ha ebredt, akkor visszaringattam es nem mellre tettem. Az elso par nap ez persze hosszabb volt, mint ha mellre tettem volna, de nagyon gyorsan megszokta. Amikor ez ment, akkor ki se vettem csak visszasimogattam. Aztan csak picit dudoltam. Kb 1-2 het alatt mar fel sem ebredt vagy ha igen visszaaltatta magat. Es utana a hajnali evest is igy hagytuk el. Onnantol at is aludta az ejszakakat.
2017. febr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én babám igazi cicifüggő, elalváshoz is és visszaalváshoz is az kell neki , sokszor szopik és mégis megjött a menstruációm mikor 10 hónapos volt, utána 1 hónap maradt ki és azóta rendszeres, pedig sokszor szopik, éjjel is többször. Szóval ettől még megjöhet.
2017. febr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Hű. Ha ilyen rengeteg a tejed, akkor csak azért elválasztani az elsőszülöttödet és mesterségesen táplálni, hogy jó esetben (mert ugye ki tudja, összejön-e) kis korkülönbséggel szülessen kistesó, enyhén szólva is önző dolog. Gondolj csak bele, a 9 hónapos gyermeked számára fél év plusz anyatej és anya cicihez bújás rengeteget jelent, de számodra ugyan az a fél év eltörpül majd.


A helyedben jól meggondolnám még egyszer ezt az elválasztás-dolgot.


Ha hajthatatlan vagy, és apasztani akarsz, akkor mindenképpen nekiállnék egyre többet hozzátáplálni, minden szoptatás előtt etetnék, hogy a baba kevésbé éhesen cicizzen, és ezáltal apadjon a tej. A zsályatea amúgy erősen tejtermelést csökkentő hatású.

2017. febr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
szerencsére a hozzátáplálás nagyon jól megy, 3 hete jött meg igazán az étvágya és igénye hozzá, hogy azzal lakjon jól. Ezt előszőr azzal mutatta meg, hogy amikor adni akartam neki cicit, elutasította, és végűl babakajából evett egy jó nagyot. A köztes ivás az ami nehezen megy. Ott érdekes mód, ha apa itatja, iszik, ha én próbálom, ellöki, és mászik rám, hogy ő cicit kér. (Apa sokat dolgozik, keveset van itthon)
2017. febr. 16. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!