Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák ti hogy fogadtátok,...

Anyukák ti hogy fogadtátok, mikor kiderült, hogy nem elég a tejetek a picinek, hogy tápszert kell adnotok?

Figyelt kérdés
kíváncsi lennék ki hogyan fogadta a hírt, h nem elég a tej, tápszer kell? nekem elég rosszul esett, pedig az eszemmel tudom, hogy van ilyen és hogy nem dől össze a világ tőle, de akkor is annyira rossz, mintha megbuktam volna valamiből, hiába tettem meg minden tőlem telhetőt. amikor elsőnek adtam oda neki, elsírtam magam, végig azt érezve, hogy még erre se vagyok jó, pedig végig azon voltam, hogy minél tovább csak anyatej legyen, mert én mindenből a legjobbat akarom a kis drágának és ha már most az elején nem tudom ezt megadni neki, mi lesz később? tudom, hülyeség de akkor is így érzem...
2017. febr. 14. 20:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Engem egyáltalán nem viselt meg.
2017. febr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Nekem sajnos egy csepp tejem sem volt...ritka de ez van. Fejtem volna,ittam teát,vizet,már fejen is álltam volna,de nem indult be a tej.Kb 1 hétig mindent megprobáltam.

Kicsit rosszul éreztem magam hogy nem tudok megadni mindent a babámnak amit szeretnék,de szerencsére olyan emberek vettek körül,akik nem csináltak belöle nagy ügyet,sosem éreztették velem hogy emiatt kevesebb lennék.

A kisfiam azota már nagyfiu,és semmivel sem lett kevesebb mint az anyatejes babák.Nem hizott meg,nem volt betegesebb.

2017. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%

En a harmadik gyerekemmel jartam igy. Az elso kettot 15 es 16 honapog szoptattam.

A harmadik viszont nagyon nehezen hizott 2 honapos kora utan, egy kinlodas a szoptatas.

Allandoan beteg valamelyik gyerekem (vagy tobb is egyszerre), meg mi is, hulla faradt vagyok, persze, hogy a tej rovasara ment ez. 2 honapja nem volt egy nap sem, hogy mindannyian egeszsegesek lettunk volna es csak a legkisebb lenne itthon. Segitseg meg semmi.

Nekem egy megvaltas, hogy elfogadta a cumisuveget es a masodik fajta tapszert, iszonyu stressz es teher volt, hogy nincs eleg tejem. Ettol fuggeglenul az elso alkalommal en is majdnem elbogtem magam, nagyon rossz erzes volt latni, ahogy a tapszert issza. De mondom, masreszrol nekem egy nagy mazsas suly esett igy le a vallamrol, szoval bar meg szokom a gondolatot, de alapvetoen megkonnyebbultem.

En tettem fel a kerdest, hogy potlas mellett ki meddig tudott szoptatni, mert kb 1 eves koraig vele is szeretnem kihuzni. Remelem sikerul.

Nalad csak potolni kell vagy mar teljesen atallt a tapszerre?

2017. febr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Hidd el semmit nem rontottàl el. Nekem volt tejem de kisfiam nem akart szopizni így pár hét alatt elment a tejem hiába fejtem. Szoptatási tanácsadó , védőnő mindenki segített mégse volt hajlandó szopizni. Így már az elejétől kellett a tapszer is. Most egy két éves imádnivaló kisfiú. A szoptatás meghittségét mi úgy tartottuk meg hogy sokszor rajtam aludt amíg nem volt túl nehéz. Nem azon fog múlni a babád fejlődése hogy tápszeres vagy anyatejes hanem hogy mennyire törődsz és foglalkozol vele, mennyire veszed körbe szeretettel és figyelmességgel. Fogadd el hogy ez a helyzet és lépj tovább. Nézd úgy hogy így apuka is tudja etetni a kicsit, megvan neki is ez az élmény. Ill ezáltal jobban ki tudja venni a részét a kicsi életéből. Férjem imádta etetni a kicsit es amíg pici volt és éjjel többször kelt felváltva tudtunk menni így én is tudtam pihenni. Próbáld az előnyöket nézni. És hidd el minden rendben lesz.
2017. febr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

Az első babám már a kórházban is kapott pótlást, otthon volt hogy órákon át próbáltam szoptatni de csak ordított, mindig a legvégén adtam csak tápszert, evett, elaludt. Ez 4 hónapig ment így, utána nem volt hajlandó többé szopizni. Egyrészt örültem hogy vége a tortúrának, másrészt szomorú voltam hogy csak ennyi tejhez tudtam juttatni.

Viszont a 2. babám fél éves koráig kizárólag anyatejet kapott, most 1 éves, még mindig szopizik ☺

2017. febr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
31%
sehogy, normális ember tisztában van vele, hogy nem tart örökké...
2017. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem ez neked csak azért probléma, mert nincsenek problémáid, ami viszont nagyon jó dolog, örülj neki, maradjon mindig így, de azért ne akadj ki ilyen kis butaságokon, élvezd a szép életedet!
2017. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%
Nem viselt meg. Alapvetően mindig is úgy álltam a szoptatáshoz, hogy ha menni fog az tök jó, ha nem, az meg nem tragédia (én is tápszeres baba voltam)
2017. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 babyboom567 ***** válasza:
29%

Mi is már a kórházból úgy jöttünk haza,hogy kapott pótlást,és azóta is.Engem megnyugtatott,hogy nem éhezik a gyerekem.

Meg ma voltunk csípőszűrésen,hiába mentünk időpontra,kb 2 órát kellett várni,egy félig fűtetlen,büdös alagsorba,ahol nemhogy szoptatóhelyiség, nem volt, csak egy koszos világítás nélküli wc.Szerencsére az én gyerekemnek volt kajája.

2017. febr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon megviselt. Szoptatni akartam. Mivel a testvérem belém sulykolta, hogy csak a cici a cici és az anyatej, elhittem, hogy pikk-pakk menni fog. Hát nem. Úgy besárgult a babám, hogy a gyerekkórházban a nővérkékkel együtt alig tudtam felébreszteni, hogy legalább a cumisüveget vegye észre a szájában. Rettenetes 4 nap volt. A vére szinte kocsonyás volt. Mellszívó hatására alig lett tejem, aztán mire tudott volna szopizni, hozzászokott a cumisüveghez. A cici csak addig volt jó, míg az a pár ml belefröcskölt a szájába, dolgozni rajta már nem... Ördögi kör, sz@r érzés a mai napig, hogy a világ legtermészetesebb dolga nem sikerült. Ráadásul a nővéremmel is sokáig vita téma volt. Másfél évesem van, 2 hónapig próbálkoztunk.
2017. febr. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!