Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt fogamzásgátló...

Szoptatás alatt fogamzásgátló szedése mennyire veszélyes a babára?

Figyelt kérdés
Dokim cerazettet írt fel, az elvileg szedhető szoptatás alatt is, ki is váltottam és a betegtájékoztató írta, h 2,5 éves korukig figyelték a babákat, semmi bajt nem okozott, azonban mi van ha valami később derül ki? Okozhatok ezzel meddőséget gyermekemnek? egyáltalán egy sima fogamzásgátló milyen hatással lehet a gyerekre?
2017. febr. 16. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Én pont így jártam, csak egy másik tabival. Doki javasolta, kiváltottam, elolvastam - aztán kidobtam a kukába. Akkor esett le, hogy akármilyen kevés is, de a szoptatással jut a gyerek szervezetébe belőle.


BPA mentes cumisüveget veszünk, de mellette az orvosok javasolják a szoptatás alatti hormonos gyógyszert. Ez egy agyrém, nem?

2017. febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is pont ezen agyalok, itt van a 10 000 forintos gyógyszerem, alig akartam am is megvenni, végig arra gondoltam, h a pelenka többe kerül, de még az óvszer is, meg is örültem, h van szoptatós anyáknak való is, erre nem merem bevenni...
2017. febr. 16. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is kiváltotam, de két szem után abbahagytam. Óvszert használtunk.
2017. febr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, válaszolni nem nagyon tudok, csak leírom a saját jelenlegi sztorimat.


Azáliát írt fel a dokim a 6 hetes kontrollon, két hete kezdtem el szedni.

Elég sokat olvastam kérdezősködtem utána, csak azután mertem szedni. (most 4 hónapos a kicsi)

Most vérzek pár napja, csak keveset és ritkán, a férjem szerint hagyjam abba, de ezzel a levéllel végigszedem. Én nem váltottam volna ki, ha ezt tudom, az első két gyerek után csak óvszerrel védekeztünk.

2017. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!