Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is tapasztalt magán...

Más is tapasztalt magán kívánósságot a szoptatás időszaka alatt?

Figyelt kérdés
Szoptatós kismamaként gyakran vagyok kívánós, mostanában a No.1 a répa. Terhesség alatt nem voltam különösebben kívánós, egyedül első trimeszter végén a szárnyas húslevest kívántam, (husi nélkül, csak az ízét) rengeteg répával. Most visszatért ez a kívánósságom, de jóval intenzívebben. Emellett időnként "rákattanok" a krumplira, babra. Mi lehet ennek az oka? Vitaminhiány? Vagy a hormonok? Kellene aggódnom emiatt, vagy majd elmúlik?

2017. febr. 23. 01:41
 1/6 anonim válasza:

Férfiként mondom, hogy kb. általános iskolában tanították ezt, de ezen felül minden filmben, amiben kismama van, az első dolog amit bemutatnak, hogy kívánós a nő.

Nincs semmi ami miatt aggódhatnál.

2017. febr. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok. 3 hónapos a kislányom.

Terhesség alatt nem voltam én sem különösebben kívánós, nem akkora mértékben.

Egész 9 hónap alatt terhes vitamint szedtem, és még most szoptatás alatt is folyamatosan, megszakítás nélkül.

Sosem voltam édes szájú, egész terhesség alatt kb ha fél tábla csokit ettem.

Most pedig van, hogy egy hét alatt elmegy 1 tábla, mellette sütik.

Az az egy szerencsém, hogy vékony alkat vagyok, hiába eszem sok cukros ételt, inkább fogyok, gondolom a szoptatás miatt.

Ezeket inkább a hormonok okozzák szerintem. Nincs ezzel semmi baj.

2017. febr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen,egyértelműen többet ettem édességet szoptatás alatt,de én ahogy leálltam vele,a kívánosság is varázsütésre megszűnt.Fogyni is kezdtem,és pl már nem igénylem a vacsorát,mint a szoptatási időszakban,amikor még éjjel is etettem a picit,ha felkelt.
2017. febr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindhárom gyerekem szoptatásakor ez volt, híztam is. ( terhességek alatt kevésbé) Annyira kívánós voltam , hogy ha nem ettem szinte rosszul voltam.
2017. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez a helyzet, várandósság alatt nem voltam kívánós, most meg megőrülök a tejért, tejtermékekért. Vitaminhiányra tippelek, szerintem a szervezetem tudja, hogy sok Ca kell. És a farkaséhség is rámtör néha hirtelen, de nem aggódom miatta. Szerintem neked sincs okod aggodalomra.
2017. febr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :) Nyugodtabb vagyok, hogy tudom, más is tapasztalt már hasonlót. Szülés után 2 kilóval voltam kevesebb, mint a terhesség előtt, pedig nem fogyóztam, most meg szoptatás alatt felszedtem 6kg-ot az 5 és fél hónap alatt. Nagyon szeretnék még pár hónapig szopiztatni, így egyenlőre nem nagyon merek étrendet variálni, mert minden ilyesmi a tejcsitermelődés rovására megy :(
2017. márc. 9. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!