Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz anya az aki a fajdalom...

Rossz anya az aki a fajdalom miatt abbahagyja a szoptatast?

Figyelt kérdés

8 hetes a babam, minden nap egy kinszenvedes, annyira faj a szoptatas. 3 orvosnal voltam, egyik sem tudja, hogy mi a baj. A baba rendesen szopik, megis minden szivasanal feljajdulok es a takarot szorongatom. Mindent kiprobaltam, 5 fele kremet, gomba elleni ecsetelot, meleg-hideg vizes borogatast, szellozetem a melleimet, voltam pszihologusnal, de semmi sem hat. Ugy dontottem, hogy abbahagyom a szoptatast. Tobbszor atgondoltam az erveket. Ervek a szoptatas mellett: megnyugszik tole a baba, az anyatej a legmegfelelobb szamara, mindig keznel van, a baba-mama kapcsolat bensosegesebb lesz ( esetemben nem all fent mert mindig felek mikor kozeleg a szoptatasi ido). Ervek ellen: kiegyensulyozottab lennek, kevesebb idegeskedes lenne, ami a babat sem viselne meg, a tapszertol nem faj a baba pocakja, eltunik a fajdalom a mellembol es konnyebben tudnek foglalkozni a gyermekemmel, nem felve, hogy megrugja a mellem, vagy atveszi az idegessegem. Velemenyek? Nagy hulyeseg lenne elapasztani a tejet? Minden fajdalom aran megeri szoptatni vagy nem? Koszonom a valaszokat.

Nem megerositest akarok, csak velemenyekre vagyok kivancsi.


2017. márc. 8. 02:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Nem rossz, csak tapasztalatlan. A mellnek idő kell, míg megszokja, hogy valaki két óránként használja. Nekem három hétig sebes volt.

Az, hogy ennyi helyen voltál és senki nem mondta el, azt viszont nem hiszem el.

2017. márc. 8. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Valószínűleg rossz technikával szoptatsz. Keress fel szakembert ezügyben, megváltás lesz! :)
2017. márc. 8. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Higyjetek el, mindent megprobaltam. 3 nogyogyasztol, vedonotol, borgyogyasztol, gyermekorvostol es szoptatasi tanacsadotol kertem segitseget. Volt aki nem hitt nekem, hogy faj, volt aki gombara gyanakodott, s olyan is volt aki azt mondta, hogy nem szopizza ki rendesen a baba, azert faj. Rendesen teszem mellre, ez biztos, a szoptatasi tanacsado mondta. Amit mondtak, vagy felirtak gyogyszert mind tisztessegesen vegigcsinaltam, de semmi. Nem is azert faj mert nem edzodott be a mellem, mikor megszuletett a babam akkor fajt egy par napig a szoptatas (nem annyira mint most) de utana 1 hetig kellemes elmeny volt, majd hirtelen egyik pillanatrol a masikra annyira fajt, hogy felsikitottam mikor bekaptam a mellem a baba. Azota szornyu, pedig nem vagyok egy nyavogos fajta. Annyira kerlek benneteket, hogy akkor mondjatok valami hasznos tanacsot, hogy ne fajjon ennyire a szoptatas. Igy is sirtam sokat, hogy tapszerrel kell majd etetnem a babam, mert nagyon akartam szoptatni, de ezt a feszultseget mar a baba is megerzi rajtam, ezert masnak a kezeben hamarabb megnyugszik.
2017. márc. 8. 04:37
 4/13 anonim ***** válasza:
Anyum mesélte, hogy neki is fájt, amikor szoptam. Ráadásul neki az első hónapban mindig bevérzett neki. Utána rájött, hogy rossz a technika, megfordított, és gyakorlatilag kifordult pózban tartott szoptatás közben. Így nagyon sokáig tudott szoptatni.
2017. márc. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Én is a rossz technikára gondoltam először.

Ha mellszívóval fejed akkor is fáj? Ha nem,az is egy megoldás,hogy kifejed és üvegből adod neki.

Nekem is fájt de csak az első pár szívás.

Ha végképp nem megy a tápszer helyett más nő teje lenne a legjobb.

2017. márc. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sajnos a kezzel fejes is faj es mellszivoval is, vettem elektromos es kezi mellszivot is, de mindegyikkel fajdalmas. Ezert is erzem magam tehetetlennek.
2017. márc. 8. 10:53
 7/13 anonim ***** válasza:

nem leszel ettől még rossz anya! A másodikkal nekem annyira fájt legalább 2-3 hétig, hogy azt hittem bepisilek amikor elkezdte, de 8 hetes korára azért már sokkal jobb lett. Az első lányom csinált egy belső vérhólyagot az egyik bimbómba, az jött elő, és hát a második jelentősen erősebben is szívta.

Ha már itt tartasz, elhiszem, nekem is megfordult a fejemben, csak azért tartottam ki, mert a mellszívó még rosszabb volt, és ha nem szívtam volna, akkor meg begyulladtam volna. Ezen gondolkodtál, hogy mit csinálj majd? Vagy valamennyire bírod a mellszívót?

2017. márc. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy epp egy keveset, amennyit birok kifejem kezzel, hogy ne feszuljon annyira. Talan igy faj a legkevesbe. Gyotrom magam rajta, mikor nem szopik a baba akkor ugy erzem, hogy kitartok erte, de mikor ehes es kuzdunk az etetessel meginogok. Bennem van, hogy lehet, hogy csak 2 hetet kene kibirnom es utana javulna. Igazabol mar napok ota huzom, mindig gyozkodom magam, hogy holnap jobb lesz, aztan pofoncsapaskent er, hogy egyre jobban es erosebben faj a szoptatas es utana is. Ugy erzem, hogy kezdek mar kimerulni. Probalkoztam jegelessel, de valahogy eleg kellemetlen erzes a mellemnek, a meleg jobban esik.
2017. márc. 8. 14:54
 9/13 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, h gyulladás van a melledben? Nem vagy lázas, extrán fáradékony, stb? Egy barátnőmnek fel kellett vágni mindkét mellét, mert begyulladtak a mirigyek. :/
2017. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nincs begyulladva a mellem, nem forro es nincs lazam s csomo sincs benne. A mellbimbo erzekeny meg erintesre is es par napig apro pattanasszeru foltok jelentek meg rajta. Ezert gyanakodott a gyermekorvos hormonalis valtozasokra illetve a szoptatasi tanacsado es egy nogyogyasz gombara, de egyik kezeles sem hozott eredmenyt 1 het utan sem. Akikkel eddig beszeltem mind tanacstalanok es nem hallottak meg ilyenrol... Mindezek melle meg van egy hasfajos babam aki egesz ejszaka, neha meg nappal is ordit, s nem lehet lenyugtatni, egyedul az vigasztalja ha 10 percenkent cicizik 30-40 perceket. Tejem lenne, rengeteg, mivel 4 hetesen mar megette a 120 grammot. Ezzel kelek, ezzel fekszek es tenyleg mar a legutolso lehetoseget, az apasztast fontolgatom.
2017. márc. 8. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!